Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Melodramatický príbeh z Hong Kongu, ktorý sa odohráva v období od Nového roku 1997 do 30.júna 1997, kedy Veľká Británia odovzdala správu nad Hong Kongom späť čínskej vláde. John (Jeremy Irons) je Angličan, úspešný fotograf, ktorý už dlhší čas pôsobí práve v Hong Kongu. Býva v jednom byte so svojráznym priateľom Jimom (Ruben Blades) a je zaľúbený do krásnej číňanky Vivian (Li Gong). Jeho láska však neopätovaná. Práve v období, keď sa Hong Kong pripravuje na prechod pod čínsku správu John zistí, že má zriedkavú formu leukémie a ostáva mi iba niekoľko týždňov, možno mesiacov života. A tak sa spolu s Jimom rozhodne vziať digitálnu kameru, vybrať sa do ulíc Hong Konkgu a zachytiť reálny život a pocity jeho obyvateľov v tomto prelomovom období. Chcel by tak urobiť najautentickejšiu reportáž svojho života - dokument o skutočnom Hong Kongu ... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Hong Kong, 1997. Země se připravuje na návrat vlády od Velké Británie zpět pod Čínskou správu. John (Jeremy Irons), úspěšný fotograf a novinář se právě dozvídá, že konec Hong Kongu pod správou Velké Británie bude i jeho koncem. Trpí totiž zvláštní formou leukémie, a jeho smrt se rychle blíží. Do smrti by ale ještě chtěl natočit film o Hong Kongu, takovém jaký je a jaký už nikdy nebude ... Film jsem si v nabídce televize vybral podle chytlavého názvu, tak nějak jsem čekal nějakou zajímavou detektivku. Ale v tom jsem se docela sekl, jde o romanticko-smutný film, trochu mi připomínající Podzim v New Yorku (i když byl úplně o ničem jiném). Celkově jsem se ale docela nudil ... jediné co film trochu podzvedává (kromě samotného prostředí) je Jeremy Irons. Ale to nestačilo. ... ()

Reklama

Jordan 

všechny recenze uživatele

trochu ťažké . . . ale fajne. Wayne Wang je teda iný kaliber, ale na takýto film treba mať náladu, energiu a asi aj dostatočné IQ. No ale inak fajne natočené, Jeremy Irons je bez pochýb veľmi zručný a talentovaný herec a uznávam, že autor dokonale dosiahol a vystihol atmosféru, ktorú tam chcel mať - otázne je, ako tá atmosféra zapsobí na diváka. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

"Jsem zvědavý kdo vydrží délé, já nebo Britové." Úryvek z myšlenek postavy Jeremyho Ironse přesně vystihuje rámec filmu. "Snažil jsem se abys mě milovala, ale nevyšlo to." Vůbec doba, do které je příběh zasazen je nanejvýš zajímavou volbou. Hong Kong přechází zpět pod nadvládu Číny a Britové odchází - povedená, snadno čitelná paralela pro neodkladné konce a nové začátky. Snaha o zachycení obrazu mizejícího města skrze lidské osudy (přičemž bych si dokázal film představit ještě méně návodný). 70% ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Celý snímek má prakticky semidokumentární ráz . Uvidíte Jeremy Ironse, skvostnou Gong Li, Maggie Cheung. Příběh je víceméně výplň, protože film se snaží vystihnout atmosfétu města, chrakterizovat jeho obyvatele, jejich názory. Přímo, nepřímo a symbolicky odpovídat na otázky, co je Hong Kong, co je pro něj typické, co jeho obyvatelé vlastně chtějí, co na to Britové, místní politická a ekonomická elita má také své představy a názory(že pro ně půjde vše dobře). uvidíte mnoho zajímavých záběrů při toulkách městem, mimochodem, i když zde příběh dle mého plní spíše sekundární fukci není nudný, postavy a jejich osudy Vás zajímají, jsou skvěle zahrané, k tomu všemu velice zajímavá hudba, jak kdyby někdo zkopčil styl Kenjiho Kawaie jeho ost ke Ghost in the shell že Graeme? :) Ale budiž ost je to povedené, do filmu sedí. Myslím si, že snímek podobného ražení na dané téma jste za 12 let vidět nemohli, je to velmi originální dílko, určitě na něj musíte být odpočatí a mít vnímavou náladu. Na druhou stranu dozvíte se hodně, dokonce i pro zasvěcené, něco nového navíc. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 4. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. (BMW12)
  • Natáčelo se v Hongkongu. (BMW12)

Reklama

Reklama