Nehýbej se

• angličtina

Don't Move

Drama / Romantický

Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 117 min

Tak trošku jsem čekal jestli ten doktor nevojede i toho psa, protože flustrace + dva panáky vodky s ním fakt dělaly divy. Nicméně slušný příběh s kvalitní hudbou dneska aby jeden pohledal. Nepochopím, jak jsem dříve nemohl mít rád Penelope. Pěkně vypadá, tady teda zrovna ne a ještě dobře hraje, tady teda zrovna jo.(15.7.2007)

• Jossie

Nemůžu si pomoct, ale já jsem nedokázala uvěřit tomu citovému vztahu, který si pan doktor vytvořil k mladé ženě, co vypadala jako nejhorší spodina a že by spolu vedli dlouhé a zajímavé hovory, to se taky říct nedá. Jedině že by ho tak uspokojoval sex, kdy si mohl dělat cokoliv, včetně toho, že jí i ublížil a ona si nestěžovala. Pak ale nechápu tu zoufalou lásku.(20.8.2007)

• KatRi

Lítost, soucit? Nebo snad opravdová vášeň, jejíž příčina však zůstává očím diváka zastřena? Opravdu nevěřím, že právě mezi těmito dvěma lidmi může vzniknout "osudový vztah". Samozřejmě ale chápu, že když vám někdo umožní, abyste na něm provozovali všechny své choutky a byli mu po vůli, kdykoli si vzpomene, bude se za vámi vracet....a bude-li on vaše jediná naděje a smysl života, asi vám taky nebude lhostejný....ale ne...celé je to zvrácené, kór když si to dám do souvislosti s názvem. Filmové provedení přijatelné, ovšem až na ten počáteční déšť a pohled kamery zhůry...Penélope je skvělá herečka a je moc dobře, že se vymanila jak z těch francouzských erotických seriálových scén, tak z filmů tohoto typu. Díky za Volver i Vicky Cristinu Barcelonu!(6.5.2009)

Smutný příběh o tom, jak může být láska slepá a destruktivní (vztah k milence), o tom, jak se láska může přežít (vztah k manželce) a v neposlední řadě i o tom, jak může být láska bezpodmínečná (vztah k dceři). Penélope Cruz exceluje (i shrbená, belhající se na vysokých podpatcích a smrkající do vlastních kalhotek), zajímavý byl i režisér a hlavní herec v jedné osobě Sergio Castellitto. Filmu by prospěla trochu kratší stopáž, ale vcelku mi přišel zajímavý, neotřelý a s příjemným soundtrackem.(25.8.2010)

Penélope Cruz bude pro obdivovatele její krásy možná těžko stravitelná, protože uklízečka Italia se nachází blízko společenského dna a (světe, div se) její vzhled tomu odpovídá, ale pro mě byla jedním z mála pozitiv tohoto sentimentálního dojáku o muži z vyšších vrstev, který si na ženě z těch nižších léčil svoje frustrace.(4.2.2006)

• - Claudia Gerini získala cenu Capri za nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)

• - Sergio Castellitto získal na filmovém festivalu Flaiano Cenu diváků v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Aby ve filmu Penélope Cruz vypadala přesvědčivě, naučila se italsky. (Terva)