Nehýbej se

• Itálie Non ti muovere (více)
všechny plakáty
Trailer 2

Timoteo (Sergio Castellitto) čeká na operaci své dcery, která je po těžké autonehodě. Přitom vzpomíná na jedno horké léto, kdy potkal opuštěnou mladou ženu. Timoteo byl Itálií (Penélope Cruz) naprosto uchvácený, neovládl se a znásilnil ji. Začal ji navštěvovat čím dál častěji. Zamilovali se do sebe a prožívali bouřlivý milostný vztah plný vášně, nespoutaného sexu a zakázané lásky. Film „Nehýbej se“ vynesl Penélope Cruz cenu diváků za nejlepší herečku při udělování Evropských filmových cen. Celosvětově získal 7 nominací a 4 různá ocenění. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Krasus

Rozhodně překvapení.Říkal jsem si,že film v němž Penélope mluví italsky nemůže být dobrý,ale spletl jsem se.Příběh se může zdát prostý a okoukaný,ale zpoza vybroušené zápletky na nás vykukuje sugestivní drama,kde se "rozhodnost" státá podstatou příběhu.Není to úplně skvělý film,každý film,každé drama má svoji zbytečnou pasáž,ale tady jsem ji opravdu nenašel,snad jen zbytečné protahování a lehce odpudivá i když výtečně hrající Penélope Cruz.Na italský film vemi dobré a celkem i originální. ()

DannyBoy80

Jestli chcete vidět Penelope Cruz, která vypadá jako Eva Holubová po týdením flámu, pak je tento film pro Vás. Penelope hraje opravdu výborně, podle mě je to její jedna z nejvydařenějších rolí. Ale to je tak vše co je nafilmu pozitivní. Má to nádech Almodovara, ale je to o dost slabší. Na 2 hodinách stopáže se v podstatě nic moc nestane, 2 hodiny se řeší zálet doktora. Důvody doktorova jednání nejsou téměř vůbec vysvětleny, může me se pouze domnívat, a to je trošku škoda. Vůbec se neřeší manželství doktora, není to vůbec vyhrocené jak by mělo být. Možná zkrácení aspoň o 20 minut a přidání truchu drajvu a více emocí by tomu filmu hodně prospělo. Skákání z přítomnosti do minulosti a zpět na atraktivnosti taky nepřidá. ()

Pedross800

"KDO TĚ MILUJE JE VĚČNÝ, BYL TU PŘED TEBOU JEŠTĚ DŘÍV NEŽ TĚ POZNAL" Drama muže mezi dvěma ženami z rozdílných prostředí plné melancholie, bolesti a především plné VYNIKAJÍCÍ Penélope Cruz! Její Italia, žena na pokraji společenského dna je uvěřitelná v každém detailu, v každém pohledu , v každém pohybu....shrbená, ponížená, doufající, radující se....její herecký výkon je absolutně excelentní! A závěr s červeným střevíčkem, podkreslen nádhernou hudbou a jejím jménem vedle......nemám slov, snad jen muchas gracias Penélope :-) ()

Faustka

Muž a dvě ženy! Milenka a dcera. Otcovská láska je daná - měla by být. Ta druhá! To je vášeň.. v jistém smyslu zničující i obohacující zároveň, cosi nepatřičného a proto tak přitažlivého vylézá na povrch. Tento vztah nelze tak snadno definovat - to vše je spalující Italia. Pro muže, jenž hledá.. přichází pomatení smyslů i ukojení tajných tužeb. Tento muž nalézá i ztrácí. A to je víc, než se mnohým dostane. A protože i ve mně trochu té italské krve koluje, byla jsem po delší době zase jako doma. … Pro covidové večery není lepšího léku (než nám i to poslední, co nám ještě zbývá.. vezmou. ;) ()

kleopatra

Penélope Cruz bude pro obdivovatele její krásy možná těžko stravitelná, protože uklízečka Italia se nachází blízko společenského dna a (světe, div se) její vzhled tomu odpovídá, ale pro mě byla jedním z mála pozitiv tohoto sentimentálního dojáku o muži z vyšších vrstev, který si na ženě z těch nižších léčil svoje frustrace. ()

• Cenu David di Donatello 2004 získali za nejlepší herecké výkony Sergio Castellitto i Penélope Cruz. (Terva)
  • Claudia Gerini získala cenu Capri za nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)
  • Sergio Castellitto získal na filmovém festivalu Flaiano Cenu diváků v kategorii nejlepší film. (Terva)