Reklama

Reklama

Nehýbej se

  • Itálie Non ti muovere (více)
všechny plakáty
Trailer 1

Obsahy(1)

Timoteo (Sergio Castellitto) čeká na operaci své dcery, která je po těžké autonehodě. Přitom vzpomíná na jedno horké léto, kdy potkal opuštěnou mladou ženu. Timoteo byl Itálií (Penélope Cruz) naprosto uchvácený, neovládl se a znásilnil ji. Začal ji navštěvovat čím dál častěji. Zamilovali se do sebe a prožívali bouřlivý milostný vztah plný vášně, nespoutaného sexu a zakázané lásky. Film „Nehýbej se“ vynesl Penélope Cruz cenu diváků za nejlepší herečku při udělování Evropských filmových cen. Celosvětově získal 7 nominací a 4 různá ocenění. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (29)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak trošku jsem čekal jestli ten doktor nevojede i toho psa, protože flustrace + dva panáky vodky s ním fakt dělaly divy. Nicméně slušný příběh s kvalitní hudbou dneska aby jeden pohledal. Nepochopím, jak jsem dříve nemohl mít rád Penelope. Pěkně vypadá, tady teda zrovna ne a ještě dobře hraje, tady teda zrovna jo. ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Smutný příběh o tom, jak může být láska slepá a destruktivní (vztah k milence), o tom, jak se láska může přežít (vztah k manželce) a v neposlední řadě i o tom, jak může být láska bezpodmínečná (vztah k dceři). Penélope Cruz exceluje (i shrbená, belhající se na vysokých podpatcích a smrkající do vlastních kalhotek), zajímavý byl i režisér a hlavní herec v jedné osobě Sergio Castellitto. Filmu by prospěla trochu kratší stopáž, ale vcelku mi přišel zajímavý, neotřelý a s příjemným soundtrackem. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Penélope Cruz bude pro obdivovatele její krásy možná těžko stravitelná, protože uklízečka Italia se nachází blízko společenského dna a (světe, div se) její vzhled tomu odpovídá, ale pro mě byla jedním z mála pozitiv tohoto sentimentálního dojáku o muži z vyšších vrstev, který si na ženě z těch nižších léčil svoje frustrace. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Muž a dvě ženy! Milenka a dcera. Otcovská láska je daná - měla by být. Ta druhá! To je vášeň.. v jistém smyslu zničující i obohacující zároveň, cosi nepatřičného a proto tak přitažlivého vylézá na povrch. Tento vztah nelze tak snadno definovat - to vše je spalující Italia. Pro muže, jenž hledá.. přichází pomatení smyslů i ukojení tajných tužeb. Tento muž nalézá i ztrácí. A to je víc, než se mnohým dostane. A protože i ve mně trochu té italské krve koluje, byla jsem po delší době zase jako doma. … Pro covidové večery není lepšího léku (než nám i to poslední, co nám ještě zbývá.. vezmou. ;) ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale já jsem nedokázala uvěřit tomu citovému vztahu, který si pan doktor vytvořil k mladé ženě, co vypadala jako nejhorší spodina a že by spolu vedli dlouhé a zajímavé hovory, to se taky říct nedá. Jedině že by ho tak uspokojoval sex, kdy si mohl dělat cokoliv, včetně toho, že jí i ublížil a ona si nestěžovala. Pak ale nechápu tu zoufalou lásku. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (5)

  • Film získal od Italského národního syndikátu novinářů čtyři Stříbrné stuh, a to v kategoriích nejlepší střih (Patrizio Marone), nejlepší výrobní design (Francesco Frigeri), nejlepší scénář (Margaret Mazzantini a Sergio Castellitto) a nejlepší píseň (Vasco Rosi a píseň "Un Senso"). (Terva)
  • Sergio Castellitto získal na filmovém festivalu Flaiano Cenu diváků v kategorii nejlepší film. (Terva)
  • Claudia Gerini získala cenu Capri za nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)

Reklama

Reklama