poster

Nehýbej se

 • Itálie

  Non ti muovere

 • Španělsko

  No Te Muevas

 • angličtina

  Don't Move

Drama / Romantický

Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Penélope Cruz bude pro obdivovatele její krásy možná těžko stravitelná, protože uklízečka Italia se nachází blízko společenského dna a (světe, div se) její vzhled tomu odpovídá, ale pro mě byla jedním z mála pozitiv tohoto sentimentálního dojáku o muži z vyšších vrstev, který si na ženě z těch nižších léčil svoje frustrace.(4.2.2006)

 • Pedross800
  *****

  "KDO TĚ MILUJE JE VĚČNÝ, BYL TU PŘED TEBOU JEŠTĚ DŘÍV NEŽ TĚ POZNAL" Drama muže mezi dvěma ženami z rozdílných prostředí plné melancholie, bolesti a především plné VYNIKAJÍCÍ Penélope Cruz! Její Italia, žena na pokraji společenského dna je uvěřitelná v každém detailu, v každém pohledu , v každém pohybu....shrbená, ponížená, doufající, radující se....její herecký výkon je absolutně excelentní! A závěr s červeným střevíčkem, podkreslen nádhernou hudbou a jejím jménem vedle......nemám slov, snad jen muchas gracias Penélope :-)(3.9.2014)

 • Jossie
  *

  Nemůžu si pomoct, ale já jsem nedokázala uvěřit tomu citovému vztahu, který si pan doktor vytvořil k mladé ženě, co vypadala jako nejhorší spodina a že by spolu vedli dlouhé a zajímavé hovory, to se taky říct nedá. Jedině že by ho tak uspokojoval sex, kdy si mohl dělat cokoliv, včetně toho, že jí i ublížil a ona si nestěžovala. Pak ale nechápu tu zoufalou lásku.(20.8.2007)

 • DannyBoy80
  ***

  Jestli chcete vidět Penelope Cruz, která vypadá jako Eva Holubová po týdením flámu, pak je tento film pro Vás. Penelope hraje opravdu výborně, podle mě je to její jedna z nejvydařenějších rolí. Ale to je tak vše co je nafilmu pozitivní. Má to nádech Almodovara, ale je to o dost slabší. Na 2 hodinách stopáže se v podstatě nic moc nestane, 2 hodiny se řeší zálet doktora. Důvody doktorova jednání nejsou téměř vůbec vysvětleny, může me se pouze domnívat, a to je trošku škoda. Vůbec se neřeší manželství doktora, není to vůbec vyhrocené jak by mělo být. Možná zkrácení aspoň o 20 minut a přidání truchu drajvu a více emocí by tomu filmu hodně prospělo. Skákání z přítomnosti do minulosti a zpět na atraktivnosti taky nepřidá.(29.4.2009)

 • Enšpígl
  ****

  Tak trošku jsem čekal jestli ten doktor nevojede i toho psa, protože flustrace + dva panáky vodky s ním fakt dělaly divy. Nicméně slušný příběh s kvalitní hudbou dneska aby jeden pohledal. Nepochopím, jak jsem dříve nemohl mít rád Penelope. Pěkně vypadá, tady teda zrovna ne a ještě dobře hraje, tady teda zrovna jo.(15.7.2007)

 • - Claudia Gerini získala cenu Capri za nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)

 • - Cenu David di Donatello 2004 získali za nejlepší herecké výkony Sergio Castellitto i Penélope Cruz. (Terva)

 • - Film získal od Italského národního syndikátu novinářů čtyři Stříbrné stuh, a to v kategoriích nejlepší střih (Patrizio Marone), nejlepší výrobní design (Francesco Frigeri), nejlepší scénář (Margaret Mazzantini a Sergio Castellitto) a nejlepší píseň (Vasco Rosi a píseň "Un Senso"). (Terva)