Nehýbej se

• angličtina

Don't Move

Drama / Romantický

Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 117 min

Penélope Cruz bude pro obdivovatele její krásy možná těžko stravitelná, protože uklízečka Italia se nachází blízko společenského dna a (světe, div se) její vzhled tomu odpovídá, ale pro mě byla jedním z mála pozitiv tohoto sentimentálního dojáku o muži z vyšších vrstev, který si na ženě z těch nižších léčil svoje frustrace.(4.2.2006)

"KDO TĚ MILUJE JE VĚČNÝ, BYL TU PŘED TEBOU JEŠTĚ DŘÍV NEŽ TĚ POZNAL" Drama muže mezi dvěma ženami z rozdílných prostředí plné melancholie, bolesti a především plné VYNIKAJÍCÍ Penélope Cruz! Její Italia, žena na pokraji společenského dna je uvěřitelná v každém detailu, v každém pohledu , v každém pohybu....shrbená, ponížená, doufající, radující se....její herecký výkon je absolutně excelentní! A závěr s červeným střevíčkem, podkreslen nádhernou hudbou a jejím jménem vedle......nemám slov, snad jen muchas gracias Penélope :-)(3.9.2014)

• Jossie

Nemůžu si pomoct, ale já jsem nedokázala uvěřit tomu citovému vztahu, který si pan doktor vytvořil k mladé ženě, co vypadala jako nejhorší spodina a že by spolu vedli dlouhé a zajímavé hovory, to se taky říct nedá. Jedině že by ho tak uspokojoval sex, kdy si mohl dělat cokoliv, včetně toho, že jí i ublížil a ona si nestěžovala. Pak ale nechápu tu zoufalou lásku.(20.8.2007)

Jestli chcete vidět Penelope Cruz, která vypadá jako Eva Holubová po týdením flámu, pak je tento film pro Vás. Penelope hraje opravdu výborně, podle mě je to její jedna z nejvydařenějších rolí. Ale to je tak vše co je nafilmu pozitivní. Má to nádech Almodovara, ale je to o dost slabší. Na 2 hodinách stopáže se v podstatě nic moc nestane, 2 hodiny se řeší zálet doktora. Důvody doktorova jednání nejsou téměř vůbec vysvětleny, může me se pouze domnívat, a to je trošku škoda. Vůbec se neřeší manželství doktora, není to vůbec vyhrocené jak by mělo být. Možná zkrácení aspoň o 20 minut a přidání truchu drajvu a více emocí by tomu filmu hodně prospělo. Skákání z přítomnosti do minulosti a zpět na atraktivnosti taky nepřidá.(29.4.2009)

Tak trošku jsem čekal jestli ten doktor nevojede i toho psa, protože flustrace + dva panáky vodky s ním fakt dělaly divy. Nicméně slušný příběh s kvalitní hudbou dneska aby jeden pohledal. Nepochopím, jak jsem dříve nemohl mít rád Penelope. Pěkně vypadá, tady teda zrovna ne a ještě dobře hraje, tady teda zrovna jo.(15.7.2007)

• - Claudia Gerini získala cenu Capri za nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)

• - Cenu David di Donatello 2004 získali za nejlepší herecké výkony Sergio Castellitto i Penélope Cruz. (Terva)

• - Film získal od Italského národního syndikátu novinářů čtyři Stříbrné stuh, a to v kategoriích nejlepší střih (Patrizio Marone), nejlepší výrobní design (Francesco Frigeri), nejlepší scénář (Margaret Mazzantini a Sergio Castellitto) a nejlepší píseň (Vasco Rosi a píseň "Un Senso"). (Terva)