Nehýbej se

No Te Muevas

Don't Move

Drama / Romantický

Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 117 min

Rozhodně překvapení.Říkal jsem si,že film v němž Penélope mluví italsky nemůže být dobrý,ale spletl jsem se.Příběh se může zdát prostý a okoukaný,ale zpoza vybroušené zápletky na nás vykukuje sugestivní drama,kde se "rozhodnost" státá podstatou příběhu.Není to úplně skvělý film,každý film,každé drama má svoji zbytečnou pasáž,ale tady jsem ji opravdu nenašel,snad jen zbytečné protahování a lehce odpudivá i když výtečně hrající Penélope Cruz.Na italský film vemi dobré a celkem i originální.(2.5.2007)

• Jossie

Nemůžu si pomoct, ale já jsem nedokázala uvěřit tomu citovému vztahu, který si pan doktor vytvořil k mladé ženě, co vypadala jako nejhorší spodina a že by spolu vedli dlouhé a zajímavé hovory, to se taky říct nedá. Jedině že by ho tak uspokojoval sex, kdy si mohl dělat cokoliv, včetně toho, že jí i ublížil a ona si nestěžovala. Pak ale nechápu tu zoufalou lásku.(20.8.2007)

"KDO TĚ MILUJE JE VĚČNÝ, BYL TU PŘED TEBOU JEŠTĚ DŘÍV NEŽ TĚ POZNAL" Drama muže mezi dvěma ženami z rozdílných prostředí plné melancholie, bolesti a především plné VYNIKAJÍCÍ Penélope Cruz! Její Italia, žena na pokraji společenského dna je uvěřitelná v každém detailu, v každém pohledu , v každém pohybu....shrbená, ponížená, doufající, radující se....její herecký výkon je absolutně excelentní! A závěr s červeným střevíčkem, podkreslen nádhernou hudbou a jejím jménem vedle......nemám slov, snad jen muchas gracias Penélope :-)(3.9.2014)

Jestli chcete vidět Penelope Cruz, která vypadá jako Eva Holubová po týdením flámu, pak je tento film pro Vás. Penelope hraje opravdu výborně, podle mě je to její jedna z nejvydařenějších rolí. Ale to je tak vše co je nafilmu pozitivní. Má to nádech Almodovara, ale je to o dost slabší. Na 2 hodinách stopáže se v podstatě nic moc nestane, 2 hodiny se řeší zálet doktora. Důvody doktorova jednání nejsou téměř vůbec vysvětleny, může me se pouze domnívat, a to je trošku škoda. Vůbec se neřeší manželství doktora, není to vůbec vyhrocené jak by mělo být. Možná zkrácení aspoň o 20 minut a přidání truchu drajvu a více emocí by tomu filmu hodně prospělo. Skákání z přítomnosti do minulosti a zpět na atraktivnosti taky nepřidá.(29.4.2009)

Tak trošku jsem čekal jestli ten doktor nevojede i toho psa, protože flustrace + dva panáky vodky s ním fakt dělaly divy. Nicméně slušný příběh s kvalitní hudbou dneska aby jeden pohledal. Nepochopím, jak jsem dříve nemohl mít rád Penelope. Pěkně vypadá, tady teda zrovna ne a ještě dobře hraje, tady teda zrovna jo.(15.7.2007)

• - Sergio Castellitto získal na filmovém festivalu Flaiano Cenu diváků v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Aby ve filmu Penélope Cruz vypadala přesvědčivě, naučila se italsky. (Terva)

• - Claudia Gerini získala cenu Capri za nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)