Arnold

• USA Arnold

Epizody(3)

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

ancientone

Narcizmus sa vypláca. Arniemu stále idú hlášky, len bez osemdesiatkovej irónie, zato s ideologicky s ultra osemdesiatkovým reaganovským mindsetom. To, že sa často vďaka tomu mení na paródiu seba samého však nezmazáva jeho status totálnej legendy a unikátneho životného príbehu, ktorý sa však dá interpretovať oveľa zaujímavejšími cestami. Ale Arnie nie je Bob Dylan, tak prečo by sa to malo diať... ()

sheen

Můj hrdina z dětsví. Jeho filmy a plakát z Muscle and Fitness staléte visící nad postelí mě provázeli celým mládím. Komando, které jsem v kině viděl v 10 letech zásadně ovlivnilo a zažehlo lásku k filmům. Na jeho filmografii jsem byl víceméně odkojen :) Dokument je dobře udělaný a kvituji rozdělení do těch 3 rovin. Je tam plno zajímavostí. Škoda, že ten konec neměl happy end ale tak to jsme všichni dopředu věděli. Každopádně třeba takový Pumping Iron, který se sice věnuje čiste kulturistice a přípravě na Mr. Olympia mě strhnul více. ()

BMW12

Velmi povedený dokument o nejlepším kulturistovi, akčním hrdinovi a politikovi. Dokument je velmi kvalitně zpracován, rozdělení do tří epizod je fajn, i když každá ta epizoda mohla být kratší, dohromady to má přes 3 hodiny a to je už trochu moc. Např. dokument o Slyovi se mi líbil ještě více. ()

WincKruspe

"Četl" jsem jeho autobiografii, takže v tomhle ohledu nenabídl dokument nic nového. Ale bylo fajn vidět ty tváře nebo záběry z událostí, o kterých ve své knize píše. Jediný problém je v tom, že pouhé 3 hodiny jsou na život tohoto člověka prostě málo. Všechno je lehce povrchní, hodně zajímavých věcí z jeho života se přeskočí nebo odbyde v pár sekundách. Ale nic to nemění na tom, že tenhle člověk je obří inspirace a synonymum slov ctižádivost a úspěch. ()

Warhorr

Po Pam Anderson si Netflix vzal do hledáčku slavného Arnolda a opět jsem spokojen. Nikdy jsem jeho životopis zvlášť nestudoval, jenom sledoval filmy a něco málo o kulturistice, takže jsem se dozvěděl velkou škálu nových věcí. Divák se dozví vše podstatné od jeho dětství až po současnost, krůček po krůčku od malého bytečku v Rakousku až po honosné sídlo. Jak to mohl naprosto obyčejný a neznámý rakouský chlapec dokázat ? Arnie Vám to vše poví v těchto skvělých tří hodinách. Líbí se mi, že nemá problém mluvit vůbec o ničem - striktní dětství a dospívání, steroidy, ''válka'' se Stallonem, rozvod a nemanželský syn. Po zhlédnutí jsem si uvědomil, že je to opravdu výjimečný člověk co se kariéry týče. Kdo dokázal být č.1 v nějakém sportu, následně pak hereckou akční hvězdou a nakonec věhlasným politikem ? Já o nikom takovém nevím. ()

• Vůz, ve kterém Arnold Schwarzenegger jede v úvodu epizody, je Steyr-Puch Pinzgauer. Jedná se o rakouský vojenský terénní speciál vyráběný v letech 1971–2000. (sator)