Město Osudu

The City of Your Final Destination

Nezvratný osud

Velká Británie, 2009, 114 min

• sona123

Hodně dlouhou dobu filmu jsem si přála, ať už probůh nikdo nikam nejede, nikdo si nic nerozmýšlí, nikdo nikam nevolá.... Film líčí příjezd Omara do sídla jakéhosi spisovatele, který už nežije (jsem ignorant, žádného Julese Gunda neznám). Omar chce psát jeho životopis, ale pozůstalí nechtějí dát souhlas. A tak plyne čas, aby bylo o čem hrát, do Jižní Ameriky přilétá i Omarova přítelkyně, a pak všichni různě někam lítají a nelítají a potkávají se a rozcházejí....a jednotlivé obrazy podkresluje jemná hudba a možná tu padne i nějaké moudro, ale jinak se nic zvláštního nestane. Na mne asi málo akčnosti či myšlenek a příliš poetična.(16.11.2010)

Začiatok pozvoľný, zápletka s tajomstvom, tak ako to mám rád. Postupne vás film pretláča záhadami a históriou rodiny Gundových do ktorej však divák preniká len veľmi ťažko. Vlastne tú základnú otázku, a to prečo vlastne je životopis J. Gunda tak žiadaný a chcený, vám film ani nezodpovie. To však vnímam veľmi kladne, nakoľko je to stavebný kameň celého príbehu a prevedie vás celým dejom bez potreby na ňu odpovedať. S výkonov A. Hopkinsa(môj obľúbenec) ale hlavne L. Linney som doslova nadšený. Akoby neboli role stvorené pre nich, ale oni pre svoje role, pre tú krajinu, pre Ocnorios, kde dokonale zapadli. Rušivým faktorom bola len Omarova priateľka. Ale snímok ako celok zvládnutý skoro dokonale. Byť dejovosť trošku viac prepracovaná s rýchlejším spádom, je to za plný počet. Takto je to 85% a ešte raz veľká pocta L.Linney(18.9.2010)

• Streeper

Vztahy mezi herci byly ve filmu velice zvláštní, ale pokud jde o roli Hopkinse, tak mi v ní až neuvěřitelně seděl, ale podle ostatních komentářů je to takové protikladné. Existuje skupinka, které se takhle Hopkins líbil a pak je tu protiklad, který to vidí záporně. Jinak si vážně nevím, co si o filmu mám myslet, mělo to až moc rychlý a musím říct i dost předvídatelný konec.(6.5.2015)

• mira.l

Už to tu bylo napsáno několikrát, že je to film tak nějak dost jakože o ničem. V USA žijící Íránec chce psát biografii nějakého uruguayského spisovatele jedné knihy - nýmanda, aby dostal stipendium na univerzitě, už to samo o sobě je takové jakési podivné. V součtu všech okolností během děje z toho vyšel film, který je opravdu dost nudný, nakonec se žádná biografie nekonala - a univerzita kvůlivá tomu taky nespadla. Lepší dojem nezachránila ani Charlotte, pro kterou mám jinak celkem slabost.(6.6.2017)

• Tyny

Nevěděla jsem, co od filmu mám čekat, tak jsem raději nečekala nic. Bohužel po shlédnutí jsem zas nevěděla, co si o něm mám myslet. Už v 1/3 filmu jsem se ptala sama sebe o co vlastne jde a jaký to má všechno smysl. Dovolila bych si říct, že je to jedna z těch horších rolí Hopkinse, která mu prostě nebyla ušita na míru.(9.12.2013)