Poslední mise

Out of Reach

Posledná misia

Akční / Drama / Romantický / Thriller

USA / Polsko, 2004, 83 min

NOVA CINEMA HD (4:3) - Asi měknu a hodnotím velmi štědře. Mě dnes film jednoduše bavil, 80 minut uteklo jak nic a Stevenovy filmy stále vyhledávám. Samozřejmě Poslední mise má x neduh, zejména trochu odfláknutý (rozuměno rychlý) konec, ale mě dnes Out of Reach potěšil. A to jsem již měl s filmem zkušenost z minulosti a bral ho jako propadák. 70%(17.9.2015)

• DaViD´82

Neradujte se předčasně. Bohužel to není poslední filmová mise Stevena Seagala. Ten je zde již tradičně obtloustlou karikaturou sebe sama. Děj má být zřejmě lidským přístupem o sbližování starce a syrotka v akčním hávu. Zřejmě. Jedna * za bojové scény, při kterých se od srdce zasmějete. Steven rádoby natřásá své faldy a protívnící se v krkolomných pádech kácí na zem několik decimetrů před ním. Bohužel si kdysi obstojný akční macho neuvědomuje na jak hlubokém dně se nachází a zvesela "hraje" dále. Bože chraň.(22.1.2007)

• Pierret

Ehm... tak toho jsem se nenadál. Tohle je další z důvodů proč nezapínat televizi "jen tak, jestli něco dávaj". Seagal je drsný a drsnější, jeho herectví se omezuje na jeden "drsný" výraz, ovšem na konci překvapí takovým úsměvem, že i kdyby byl celý film perlou, tak se tímto stane špatnou investicí do stříbra. Samotný filmový materiál má větší hodnotu než toto... zvlášť "umělecké" scény mě dostaly...(22.8.2006)

• Malarkey

Kéž by byla poslední...i když fakt je, že poslední Stevenův film Zákon ulice byl uplně někde jinde, než ty filmy z této skupiny. Takže oprava, kéž by byl poslední z těch opravdu sračkovitých a nastoupila eskapáda těch úspěšnějších. Seagal má také právo hrát akčně a zábavně i když se snaží jak nejlíp může.(21.11.2007)

• type_B

Poslední mise nemá ani spád, ani napětí, ani není vtipná... Je to ideální film na páteční večer. Zneužívání mladých holek je jako motiv použito tak elegantně, že vlastně divák ani nemusí být konfrontován s nepříjemnými detaily, které by film mohly zenchutnit. Zase na druhou stranu je tu spoustu záběrů na věci okolo - prostoru se hlavně dostává pro Seagalovy (myslím samo jeho postavu) filosofické hlášky a životní moudra. Navíc se dozvíte jak moc praktické je učit malou dívenku tajným kódům. Za šifru sestavenou z kousků suči, či co to bylo, jsem chtěl dát jednu gwiezdu, za Stevnovy sentence druhou a za tupost třetí. Pravda je, že použití motivu "obchodu s bílým masem" je dost nechutné a extra blbé. V tomto případě dávám "odpad" z morálních důvodů. (Hehe, stejně jako u Viewegha a Hřebejka.)(15.11.2008)

• - Během pre-produkce měl snímek nejprve pracovní název "The Rescue" a poté "The Package". (Stocki)

• - Druhé meno Seagalovej postavy je Lansing. Steven Seagal sa narodil v meste Lansing v Michiganu. (Seag)

• - Natáčeno od 4.srpna do 21.září 2003 v Polsku, konkrétně v jeho hlavním městě, Varšavě. (Stocki)