Válečný veterán William Lansing (STEVEN SEAGAL) žije v ústraní na Aljašce a jeho jedinou radostí je dopisování si s osiřelou Polkou Irenou. Když však od ní několik dní nedostane žádné zprávy a ze sirotčince přijde strohý dopis, že Irena mu už nebude psát, rozhodne se vypátrat proč. V Polsku zjistí, že sirotčinec slouží jako zásobárna pro rozsáhlé obchody s bílým masem a Irena zmizela v síti zločineckého gangu. (oficiální text distributora)

B!shop

Dalsi z podprumernych filmu Stevena Seagala, kterych toci spousty. Na tomhle jsem nenasel ani jednu vec, ktera by ho vyzdvihla nad jeho ostatni filmy. Seagal je opet bejvalej vojak, vsechno vi nejlip, problem umi vyresit jen on, umi vsechny jazyky, umi lecit atd. Navic me nasralo, ze tu jsou vlastne 3 "souboje", kterym chybi jakakoliv choreografie. Prvni souboj je celkem v klidu a je hned ze zacatku filmu, jenze pak sem hodinu cumel jak se Seagal snazi o seriozni herectvi a spis nez akcni film je to jakasi detektivka, kde Steven hleda stopy, vyptava se, patra po okoli atd. Poslednich 10 minut se to sice rozjede (1 dobra prestrelka, 2 hlasky), ale konec zase nezvladnutej, behem nehoz si to Seagal vyridi s hlavnim zaporakem (kterej je mimochodem celkem cool) tim stylem, ze nejdriv nakope Seagala do kouli a pak se proti sobe rozbehnou s mecema a zaporak padne mrtvej (opet zadna choreografie) a Seagal zaujme postoj, jako by se priposral. Jiste, v podani nejakyho mladyho borce by to mozna vypadalo cool, ale 150 kilovej vrascitej dedula mi moc cool nepride. A to vse bud bez hudby, nebo s hodne spatnou hudbou. Na druhou stranu ale musim rict, ze me tenhle film nejak vyrazne nesral a dalo se to dokoukat celkem bez uhony. ()

Gemini

Takže co je v tomhle Stevenově spektáklu jiného než v těch, které za cca posledních sedm let vypustil do světa? Ééééé, nic. Všechno je na svém místě, snad až na nesouvisející prostřihy "vysvětlující" vztah postav, motivace atpd. Chvályhodné je, že použil a tím zviditelnil ten hnus jménem moderní sexuální otrokářství. Ještě chvályhodnější by bylo, kdyby se na to už vážně vyfláknul a věnoval se charitě. ()

DaViD´82

Neradujte se předčasně. Bohužel to není poslední filmová mise Stevena Seagala. Ten je zde již tradičně obtloustlou karikaturou sebe sama. Děj má být zřejmě lidským přístupem o sbližování starce a syrotka v akčním hávu. Zřejmě. Jedna * za bojové scény, při kterých se od srdce zasmějete. Steven rádoby natřásá své faldy a protívnící se v krkolomných pádech kácí na zem několik decimetrů před ním. Bohužel si kdysi obstojný akční macho neuvědomuje na jak hlubokém dně se nachází a zvesela "hraje" dále. Bože chraň. ()

Malarkey odpad!

Kéž by byla poslední...i když fakt je, že poslední Stevenův film Zákon ulice byl uplně někde jinde, než ty filmy z této skupiny. Takže oprava, kéž by byl poslední z těch opravdu sračkovitých a nastoupila eskapáda těch úspěšnějších. Seagal má také právo hrát akčně a zábavně i když se snaží jak nejlíp může. ()

tron

„Váš osobný prístup mi začína spôsobovať... starosti.“ Škoda, že sa nejedná o Seagalovu naozaj poslednú filmovú misiu a prídu ďalšie. Obézny, zachraňuje zvieratá (zasa tá nešťastná Aljaška!), dopisuje si s poľským dievčatkom a žije v rezervácii. Nie je to s ním až také zlé, ako s Chuckom Norrisom, ale Hitchcock by to asi nakrútil lepšie. Z unavených akčných pohybov (pri ktorých vidíte iba nohu, lámajúcu ruku nepriateľa, takže Steven asi pil kávu, kým kaskadér sa potil) vidieť, že Steven dožíva z dávnej slávy a už nič nové pre svoju kariéru robiť nemieni. Na jeho prvých filmoch som vyrastala aktívne som na ne chodil do kina, ale TOTO mu tolerovať nebudem. Keď vytiahol meč, skoro som sa prekotil (aj so stoličkou). ()

• Film měl původně režírovat Ringo Lam, ale protože se nepohodl s producenty, nahradil ho Po-Chih Leong. (ssfan)
  • Druhé meno Seagalovej postavy je Lansing. Steven Seagal sa narodil v meste Lansing v Michiganu. (Seag)
  • Během pre-produkce měl snímek nejprve pracovní název "The Rescue" a poté "The Package". (Stocki)