Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Dovlatovka

Jedna která neví, co chce. druhá která to ví naprosto přesně. jeden který je slaboch a hlupák. druhý který je macho a magor. námět nuda, dialogy nic moc (a nemyslím si, že je to původem v divadelní hře) - ale mike nichols zachraňuje, co se dá. Herci jsou dobří...roberts by mohla být víc depresivní, lawovi nedokázal chaotickou postavu jednoznačně pochopit a usměrnit. Portman je sladká, ale Owen ten "f***ing bastard" vládne všem. ()

Bart16

V první řadě bych chtěl zdůraznit,že můj nejoblíbenější režisér je Michael Bay!Takže,když se mi dostalo do rukou dvd s tímto komorním dramatem,čekal jsem jen dlouhé nudné dialogy a příběh takzvaně o ničem.Ale chyba lávky!Film si mě dostal od první minuty.Dialogy byly naprosto dokonalé,herecké výkony naprosto uchvacující(Clive Owen hrál tu samou roli i v divadelní inscenaci) .Byl jsem příjemně překvapen,jak mě dokázalo toto komorní drama o lidských starostech uchvátit.Přesto i tak si myslím,že tento film není určen pro každého. ()

Arequipa

Velmi velmi zajímavé. Ani bych neřekl romantické, jako spíš sarkastické. Hvězdné čtyřce vévodí zcela jasně Clive Owen, ostatní ale taky nezklamali. Mike Nichols točí snímky k zamyšlení. Tohle není žádná odpočinková letní romance. Idylická láska tady dostává pěkně na frak. ()

fool-mood

Strangers. Cizinci. Odcizení dnešní doby. Láska a vztahy. Výborné herecké výkony (jen Julie mi nepřišla stoprocentní) i dialogy. Potkat. Milovat. Zradit. Odpustit. Utéct. Navrátit se. Ani po několika letech společného soužití jsme stáli cizinci ležícími vedle sebe. ()

lather

Dokonalá kombinace jednoduché výpravy, propracovaného scénáře a kvalitních hereckých výkonů, jež chytne za srdce. Lechtivé okamžiky střídající se s romantickými a láskyplnými pasážemi. Chytlavé a skvěle natočené. ()

haroska

Krutý pohled na mezilidské vztahy postavený na 4 silných postavách,intrikách a vášnivém sexu.Příběh o tom jak láska a pravda nejdou ve vztahu ruku v ruce,jak vášeň a vroucí cit lze cítit ke dvěma osobám a přeci ke každé jinak,o tom že zvyk je železná košile.Přidejte k tomu ještě naprosto odzbrojující krásu N.Portman a sladkobolnou hudbu a máte z toho film jak víno. ()

krizi

Je zvláštní, jak nás okolí ovlivňuje. Například já jsem ještě stále neviděl Černou labuť a ani mě nikdy neoslovilo herectví Natalie Portman a dokonce ani její krása, přesto jsem se na tenhle film díval právě kvůli ní. Nicméně je to takový ten typ filmu, který pochopíte a oceníte až v určitém věku a já ho, jak vidno, ještě nedosáhl. ()

Tamten

Milostný čtyřúhelník, v němž dva lidé vědí, co chtějí, a dva lidé ne. Film zajímavý hlavně netradičními dialogy a zajímavými přesuny v čase, které sice na první pohled mohou působit divně, ale díky nim se děj celou dobu věnuje "jádru věci". ()

dauni1

Zajímavý film co tím chtěl asi ,,básník" říci? Chvíle filmu velmi reálné, chvíli až neskutečné. Přesto příjemné chvilky s top špičkou americké scény. Konečná myšlenka a závěr překvapující,,ale něco mi tam chybělo, proto 4*. ()

Petulka88

Strašlivě natahovaná nuda. Jediné co tady stojí za zmínku, je vtip z chatem a krásná striptérka Natalie Portman. Zbytek jsou jen stále dokola opakované kecy o ničem. ()

milhouse333

Nejsirovejsi filmové vylíčení vztahů ve kterých s děsem sleduji střípky z vlastního života. Protože láska umí být kurva. ()

vincchuppo

Výborné, vypointované, ZAHRANÉ! Myslím, že na kvalitě tohoto, téměř divadelního, komorního představení, měli mistrovský podíl předevší skvělí herci. Čtveřice, která zde stvárňuje milostný obrazec, je absolutně úžasná. Nabitá emocemi a gesty, texty. Jako, že jejsem největším milovníkem konverzačních, sentimentálních žánrů, tak se mi tento film natolik zalíbil, a dostal mě, že jsem zcela změnil na tento žánr pohled. Ano, i v růžové knihovně mohou být čas od času nalezeny skvosty. ()

Brinkley

PLUSY: většina dialogů, N. Portman a animální Clive Owen. MINUSY: Julia Roberts hrající zase jenom Julii Roberts, citová odtažitost. Na divadelní formu bych jako někteří uživatelé rozhodně neodkazovala, tu spatřuju v něčem jiném, i když určitým patosem Closer disponuje (to by ale zase nebyl Mike Nichols). Dále mírná rozvleklost a otravná hudba. Bohužel z mého pohledu průměrný Jude Law (v jiných filmech jsi mě strhnul mnohem víc, chlape). Jak patrno, s výjimkou Absolventa a Kdo se bojí Virginie Woolfové, jež stojí převážně na brilantních hereckých výkonech, nejsem velkým Nicholsovým fandou, co dělat. ()

eR99

Mám rád filmy, u kterých nesleduji, kolik ještě zbývá do konce a dokážou si získat veškerou moji pozornost. Jistou svojí nekonvenčností se to podařilo i tomuto brilantnímu snímku. K tomu mně byli sympatičtí všichni hlavní představitelé. Líbila se mi ostrost a syrovost dialogů. Mnohé z nich se neobešly bez úsměvu na tváři. Je fajn, když si lidé umí říci věci upřímně a bez jakýkoliv zábran jako například citově propracované postavy v tomto filmu… ()

bono22vox

Můj oblíbený film, který vznikl podle vynikající divadelní hry o milostných vztazích, který jako by neopustil jeviště. Milostná kombinatorika o čtyřech postavách je tak propracovaná, až to zebe... ()

mira.l

Na jednu stranu to má něco do sebe, ale na druhou mi to připadalo jako slušnej mišmaš, na první shlédnutí člověk v půlce už skoro neví, kdo, kde, s kým, proč, kdy ... Přišlo mi to strašně roztěkaný, v jakém časovém horizontu se to mělo odehrávat, taky nebylo snadný vypozorovat. Myslím si, že kdyby hlavní role místo čtveřice Roberts, Portman, Law a Owen hráli nějací relativně neznámí herci, byla by to slátanina na hranici koukatelnosti. Za mně tři hvězdičky hlavně za Julii a Natalii. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols