Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

eqmatters

Hodně divadelnosti, málo jemných citů - převládá spíš chlad, zbytečná vyhrocenost a vlastně i bezobsažnost. Dobří herci. ()

Izz

Opravdu až divadelní zážitek,který na někoho může působit trochu chladně,ovšem mě svého času v kině totálně rozsekal.Ať už to bylo až nelidsky bezchybnými hereckými výkony,precizní režií Mikea Nicholse,který se vrátil do svých nejlepších let nebo scénářem,který nemá slabého místa nebo horšího dialogu.Brilantní film naprosto po všech stránkách. ()

singone

Úžasný film, který díky jeho fastforwardům je i neobyčejný a celý příběh to dělá daleko zajímavějším. Herci taky super, čemuž už napovídají jména hlavních představitelů. 5* ()

Nightswimmer

Ak sa clovek tesi, vsetky nasledne sklamania su este bolestivejsie. Lepsiu charakteristiku preto pre Closer nepoznam. Dejovy ramec pozostava zo zlepenca viacerych vztahov, podotykam dospelych ludi. Ti sa tak vsak ani zdaleka nespravaju a miestami vytvarali dojem sledovanie telenovely. Dve hviezdicky boli udelene ako ucta k hereckemu obsadeniu, predovsetkym k Julii Roberts. Dodavam, ze uprimne lutujem ludi, ktori sa v Closer nasli. S kvalitou filmu si to vsak netreba zamienat. Varovanie ministra zdravotnictva - Kto nezvlada Closer, neoplati sa velmi stracat cas s Absolventom ()

Monty2729

Určitě kvalitní film, ale mně moc nesedl. Opravdu se mi líbil asi jen začátek, jinak si hlavní hrdinové neustále ubližovali, téměř všechny dialogy byly nepříjemné a často končily hádkou. Celkově jsem v příběhu postrádala naději. ()

vetsinezobri

V Londýně je to teda pěkná banda nevěrníků. Nevím, jak to někdo může srovnávat s Láskou nebeskou, je to úplně něco jinýho. Ale aspoň vím, kde Macháček příšel na ty svoje sexuální představy, který ze sebe vychrlil ve známý reklamě. ()

Tohuk

Film na motivy divadelní hry. Film o vztazích dnešní společnosti, o tom, jak vratká láska může být. Úžasné střihy, které mě napínaly a nutily přemýšlet o tom, co se vlastně všechno stalo. Čtyři výborní herci, kteří si s rolí hrají a velmi dobře se jim to všechno věří. Okolní prostředí a kulisy jsou jen lehce dokreslujícími články. To podstatné jsou oni - Dan, Alice, Larry a Anna. Jejich dialogy, jejich osudy. ()

Falco.araea

Právě jsem to zhlédla a musím zvýšit hodnocení. Pět hvězdiček prostě dávám filmu, u kterého jsem ani jednou nezkontrolovala mail nebo fórum, smála jsem se a po titulkách jsem ho nevypustila z hlavy. Takový šílený a divný čtyřhvězdičkový romanťák, ovšem ještě s krásným soundtrackem - Rice prostě miluju a Blower´s daughter se k tomuto filmu přesně hodí. ()

myse

Tak tohle mě opravdu minulo. Bylo mi cizí jednání každé z vystupujících postav, opravdu mi to nepřišlo moc jako "ze života", spíše mě to nudilo. Více divadelní než filmové, jediné, co mě zaujalo, byla závěrečná scéna a výběr hudby. ()

viky13

Na začátku to byli slušní lidé a na konci pokřivené charaktery...tak mi to přijde...ani nevím proč ,ale asi proto že se tam všichnni chovali tak nějak divně. Není možné aby dokázali takhle citově balancovat čtyři různí lidi mezi sebou. A hlavně výrok Natalie Portman na konci v tom hotelovém pokoji : "Od teď tě nemiluju"...to přece nejde v jednu chvíli někoho přestat milovat. Ale abych jen nekritizovala ,tak výkony hlavních hrdinů byly báječné a i ten příběh mě bavil. ()

Megynka

Souhlasím s komentářem villon17 , film se mi líbil, měl hloubku a různé možnosti pohledů, ale ty nechutné řeči mi tam opravdu vadili. Ne, nejsem žádný cíťa, ale čeho je moc, toho je moc ... ()

crap

V pubertě to býval jeden z mých nejoblíbenějších filmů.. po dlouhé době jsem si ho opět celý pustila a v dospělosti na mě působí snad ještě silnějším a ztotožnitelnějším dojmem. Soundtrack je zde také více než povedený a to hned filmu (navíc takového žánru) dodá plusové body, až bych si troufla tvrdit, že je schopen snímek (v tomto případě) dotáhnout k absolutní dokonalosti. Herecké obsazení na počtu chudé, o to víc na kvalitě bohaté a pestré. Jen si nemůžu stále vybrat (ostatně asi jako Anna) jestli bych dala přednost fešnému živočišnému doktorovi nebo citlivému neméně atraktivnímu umělci.. ()

hazdrova

Zaujímavý snímok plný tvrdej ale vtipnej pravdy o vzťahoch so žiadnou servítkou. Veľmi sa mi páči odviazanosť tohto filmu zo sexuálneho hľadiska a to, že sa za nič nehanbí. /nepozerajte ho so svojimi rodičmi/ Páči sa mi, že keď začnete pozerať film, typicky hneď nadobudnete dojem zlej a dobrej postavy. Ako film pozeráte postupujete zistíte, že ste škatuľkovali úplne zbytočne. Všetci sú v tom až po uši. 3,5* ()

Linzi

Další z filmů, u kterého začínám přemýšlet či pochybovat o tom, jestli láska skutečně existuje nebo ne?!... :-P ()

papadoce

Toto bol tak brutálne ťažký film, že si dáme hneď dva citáty. Jeden preto, že je vtipný a druhý preto, že ….. Začnime vtipným, potom niečo o filme a potom to zakončme tak, ako by mal bežať svet. “Nezdála se ti moje svačina?” “Nejím ryby.” “Proč?” “Ryby čurají do moře.” “To deti taky.” “ Děti taky nejím.” Prekvapilo ma, aký mladý bol v tomto filme Jude Law. Nespomínam si, či som ho takto už videl. Hral tu ale celkom bezcharakterné hovado. Tento film je o tom, že vzťahy dospelých sú komplikované. Ak režisér vychádzal z vlastných životných skúseností, tak mi ho je skoro až ľúto. V tomto štvorlístku bola jediná duša ktorej osud ma mrzel, Alice. Všetci ostatní si to utrpenie zaslúžili. Bolo mi z nich na vracanie. Nechápem ako môže niekto podvádzať svojho partnera a považovať to za normálne. Nevedel by som sa partnerke pozrieť do očí. Je to hnus. Dáme si ten druhý citát. “Tos ho jen tak opustila?” “Jediná možnost, jak někoho opustit: Už tě nemiluju. Sbohem.” “A když ho pořád miluješ?” “Tak neodejdeš.” “Neodešla jsi od nikoho, koho jsi milovala?” “Ne.” Si môj vesmír. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols