Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

SonG

CLOSER mi připadal jako telenovela, která byla svým scénářem, kvalitními herci a poutavým příběhem vybroušená do lesknoucího se diamantu. Zaujme nebo unudí. ()

Lord.Jim

Nakonec Natálka dopadla nejlíp ze všech, když tu partu protivnejch londýňanů opustila. To nekonečný rozebírání všeho mě děsně lezlo na nervy a nějak jsem nechápala, proč je hlavní frajerkou Julča. Ale to je jedno, jinak dobrý. A dost smutný. Komedii bych v tom zrovna nehledala. ()

easaque

-3* Moderní a originálně pojaté romantické drama, kde se melou vztahy mezi dvěma muži a dvěma ženami (homofóbové se bát tentokrát nemusí :). Původ v divadelní hře je silně znát v dialozích a na rozdíl od většiny ostatních mě do filmu neseděly. Stejně to platí i pro střih a střídání scén, protože vždy mi chvilku trvalo než jsem se zorientoval. Tohle všechno patří na divadelní prkna a tam bych si je užil víc. Příběh je směsicí lásky, žárlivosti, nevěry, manipulace a podvádění. Nikdo v podstatě neví co chce, nebo se nechá ovládat druhým a sobecky jim jde o vlastní momentální potěšení. Tentokrát z filmu odcházím mírně zklamaný a ani herecky kvalitní squadra mě nepřesvědčila dát lepší známku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Morloth

Drama ze kterého přímo čiší jeho divadelní předloha. Děj se odehrává převážně v prostorách bytů a kdyby v nich i zůstal, vůbec by to vlastně nevadilo, protože to hlavní není v exteriérech či interiérech, ale ve slovech. Všichni čtyři hlavní představitelé hráli famózně, přesto se dá říci, že Jude Law, Clive Owen a Natalie Portman jsou o něco výše, než mírně šedivá Julie Roberts. Nezapomenutelným momentem pro většinu diváků bude zřejmě scéna Owena a Portmanové ve stripbaru. Ale i bez ní by to byl skvělý film. ()

HappySmile

Film o partnerském čtyřúhelníku, kde hlavní roli hraje sex, lži, podvádění, zrada ale taky láska. Všichni 4 hlavní hrdinové podali skvělé výkony, příběh dokázal zaujmout a hlavně divák opravdu do poslední chvíle netuší, kdo s kým zůstane. První a poslední scénu provází skvělá písnička. Jedniné, co by se snad dalo vytknout, je ten posun v čase - příběh se totiž odehrává v průběhu několika let a tvůrci evidentně nepovažovali za důležité diváka upozornit jak velký skok zrovna nastal, takže občas bylo těžké vyznat se v tom, jestli uběhl den, měsíc či rok. ()

kackulka

skvělé herecké výkony, silné téma, ale na mě příliš syrový snímek. obyčejně mi vulgarity ve filmech nevadí, ale zde jsem měla problém. navíc všechny čtyři hlavní postavy mi byly nesympatické až protivné, tudíž jsem se do nich nedokázala vcítit. postavy se mi tak odcizily a s nimi celý film. čtyři hvězdy si ale zaslouží, právě za herecké výkony, především Natalie Portman a Cliva Owena. ()

Antabelus

Film bych rozdělil na třetiny: první ubohou, prostřední naprosto dokonalou a poslední na snad ještě horší, než tu první. Poselství filmu pravděpodobně spočívá v tom, že na takové životní swingers párty zřejmě nelze vybudovat fungující dospělý vztah. To snad páni tvůrcové nemysleli vážně. Telenovela jak vyšitá a pro mě velké zklamání! ()

Martin741

Celkom prijemny film o medziludskych vztahoch medzi 4. osobami. Dialogy boli na urovni, akurat Reziser Mike Nichols sa len len predral k 70 % ()

Aljak

Vzhľadom k tomu hodnoteniu som čakal niečo oveľa výnimočnejšie ako satiricko-kritický pohľad do moderných "vzťahov". Aj keď sa obávam, že je na tom veľký kus pravdy a aj tí čo dokola vravia "milujem ťa" dokážu bez kúska svedomia zradiť a potom s vami ešte aj ďalej manipulovať. Krása vzťahov je tak pod neustálou hrozbou podvádzania, klamstiev a zrady. Akoby si už nikým človek nemohol byť v dnešnej dobe istý - to bolo veľmi pekne vystihnuté v tomto filmu. Ani neviem kto z tých štyroch ľudí je vlastne bez viny, aj keď tá prvotná nevera zničila akékoľvek ilúzie najmä Alice. No a zranený človek už má obavy plne dôverovať, aj keď tá záverečná scéna to úplne celé zase popiera. Komu sa dá vlastne veriť? Asi už len sebe... ()

peiton

Na dotyk,alebo výstižnejšie by bolo pomenovanie na dosah..Na začiatku boli štyria ľudia,ktorých zviedol osud dohromady..Neskôr si prehodili pod rúškom tajomna partnerov a problémy sú na svete..Dosť k neuvereniu.A spravili to popod náš no,aniž by som si niečoho všimla!Ale no tak,toto sa predsa nerobí.Lenže vyššia moc musela zaúradovať ako to už býva zvykom v podobe Juliinho partnera,úchylného lekára Clivea Owena a ako taký aj vyzeral.A domček s karát je razom fuč.Všetci zahrali ako už tradične skvele to,čo zahrať mali.Akurát by som vypichla Natalie Portman,ktorá tu hrala hnusnú šlapku.Amor Jude padol znova do osídiel nešťastnej lásky,z ktorej nebolo východiska,pretože depresívna Julia Roberts nevie čo chce a nemá svoj vlastný názor na vec.Taká atypická romantika žiadne presladené rečičky tu a tam,skôr medzi postavami lietajúce štiplavé sexuálne narážky.Kľudne mohli pritvrdiť viac obrazovo a razom by sa s toho vykľula erotická dráma ako bič,ktorých je ako šafranu. ()

M.i.k.e

strohá,výborně zahraná,netradiční a celkem drsná vztahovka,u které jsem před cca 9 lety vydržel jen do půlky a docenil jsem jí zpětně až nyní.Natálka Portmanů je navíc vskutku odzbrojující...70% ()

Stanley

Divadelní hru jsem viděl dříve než tento film a oproti skvělé hře film pokulhává. Postrádá tu správnou výraznost, trefnost a jakousi důvěryhodnost. Nicméně to neznamená, že se nejedná o vcelku povedené drama. V dialozích asi 60x opakované "miluju tě!" vyřčené každou vhodnou i nevhodnou chvíli, s vytřeštěnýma očima a zaťatýma pěstičkama, se sice brzy stalo nepříjemnou otřepanou a vlezlou frází a samotné postavy by muselo otravovat, ale tak to asi mezi některými lidmi chodí. U citlivých povah může příběh probudit nepříjemné a možná i bolavé pocity, ovšem právě o tom to je. ()

dezorz

film so videl bez akejkolvych predchadzajucich informacii. prekvapil a dostal ma fimovy emocionalny nihilizmus a surovy rozklad charakterov hl,. hrdinov. ()

DrBuznička

Miluju konverzační filmy. A tohle je zatím jeden z nejlepších co znám. Snad ani nemá cenu se vyjadřovat k hereckým výkonům - perverzního sexem posedlého realistu Cliva Owena, citového pseudo-intelektuála Juda Lawa a odzbrojující role Robertsové a Portmanové... ()

Rodriguez

Žádné veledílo jsem v tomto snímku nenašel ač sem hledal. Je to další film z mnoha, kde se podvedou zamilované páry mezi sebou, jen zde je to hvězdně obsazené. Kvůli tomu ale nebudu plýtvat hvězdičkami do výšin! - 20% ()

WoWoW

Sobectví a sobectví a upřímnost a upřímnost a sobectví. Skvělé obsazení, ale na můj vkus to bylo příliš překombinované. Navíc z toho celého hrozně koukalo, že je to natočené podle divadelní hry, a že scénář psal právě sám autor oné divadelní hry. Myslím, že film má určité prostředky, které mít divadlo nemůže, ale tady mi nějak chyběly. ()

Skleena

Na mě snad až trochu moc překombinovaná záležitost. Přirovnání k telenovele pro náročné je myslím víc než příznačné - snad až na ty herecké výkony, tam tedy klobouk dolů především před Natalií Portman. Pro mě jednoznačným kladem byly úžasně napsané dialogy - i tak je to ale pořád za silné tři. Nějak to nebyl úplně můj šálek kávy. Možná snad s odstupem času a třeba v jiném rozpoložení, kdo ví. ()

baaaja

Hodně povedený film zabývající se dost omýlaným tématem nevěry. Je to smutný, když si uvědomim, že to takhle v životě často chodí... Zas jsem se musela pozastavit nad tím, když se C. Owen bavil s J. Roberts po tom, co přijel ze služební cesty - on jí podvedl s kurvou a ona jeho s mužem, kterýho milovala, ale přesto jí řekl, že je kurva a on z toho vyvázl bez viny. Nepřipadá vám to nespravedlivý, že když chlap podvede ženu, tak je to největší frajer, ale když ho podvede žena, tak je to kurva..? ()

ad

Zabolí vás pořádně u srdce... ale je dobré vědět, že v tom nejste pravděpodobně sami... ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols