Čtyři chlápci z LA a jejich monstrózní úspěchy a ďábelské propady na poli hudební superslávy v otevřeném životopisném filmu podle bestselleru skupiny Mötley Crüe. (Netflix)

F_FF_Brukner

K puritánovi to mám pár světelných let daleko, nemůžu si ale pomoct, tenhle hnus je prostě hnus, protože je to hnus, jak by řekl zenový mistr. Sám jsem pěstoval kapelování dvě dekády a svatí jsme s kucima fakty fakt nebyli ani omylem, ale tahle idiotská glorifikace a ikonizace debility, narkomanie, alkoholismu, patologických rodinných, mileneckých i obecně mezilidských vztahů mi prostě přijde… no vlastně zcela poplatná režisérově předchozí tvorbě, protože tahle banda dementů se od Jackass liší jen tím, že uměj napsat písničku a ve fetovací challenge nemají konkurenci. Pro mě osobně existuje hromada jiných kapel či muzikantů, kterých si vážím násobně mnohem více, ale hudba je věc subjektivního ne/vkusu, takže v tom se šťourat nebudu. Kdyby se sex, drogy a rock´n´roll pojaly méně oslavně, film utrpěl nějaký ten nadhled a vyzněl tak, že i když jste totálně vypatlaní, chlastáte víc než náš hradní císař pán, spotřebu drog máte větší než Praha, avšak umíte napsat něco, co tzv. půjde do lidí, nemusíte nutně skončit jako totální troska v hromadném hrobě, ale můžete se stát rockovou hvězdou, která sice vyšňupala půlku Kolumbie a do žíly si vpálila druhou půlku Afghanistánu, ale i tak nestihla rozházet, profetovat a prochlastat všechny ty miliony dolarů a může dožít v pohodě, i když se při počítání do stovky zasekne na tom, že má jen 20 prstů, takže číslo 21 už nenajde. Pokusy o sebereflexi jednotlivých Matláků mi přišly vyloženě dětinsky legrační. Natočeno je to na druhou stranu technicky vážně parádně. Mám s tím asi podobnej problém jako s Werwolfem z Wallstreetu, kterej taky oslavuje zmrdství a prezentuje ho jako něco totálně cool a božího. To pak může vést třeba k tomu, že se někdo jako já dostane omylem na obchodní školení, kde mu o deset let mladší kopretina objevuje Ameriku obchodování a pouští tam ukázky z Vlka s tím, že takhle jako se to teda dělá. Na můj skromný dotaz, jestli to dokoukala celý a ví, že ten nejlepší obchodník na světě skončil za své báječné obchody v krimu, protože okradl tisíce lidí a stát okrádal podvody o miliony dolarů na daních, nějak nemohla najít slova v odpověď. A stejnej dojem mám z lidí, kteří nad tímhle slintají, jak je to mega boží a cool a jak by takovou jízdu taky chtěli zažít. Co do přesahu a sebereflexe mi v tomhle směru z filmově hudebního ranku přišel parádní třeba Liberace (i když se mi při jeho sledování strachy svíraly půlky), který nesoudil ani neoslavoval, jen prezentoval a nechával divákovi volnou ruku, ať si názor udělá sám. Z tohohle smrdí účast jednotlivých členů kapely na sto honů víc než Mayova a Taylorova dozorčí taktovka z Bohemian Rhapsody. Obojí postrádá odstup. Tam realitu notně ohýbali a idealizovali tak, že jeden z největších pařmenů a sexuálních náruživců 20. století vyzníval málem jako papežův brácha. Tady ji zase zbytečně obnažují do naha ve snaze bejt cool a drsní prvoplánovým šokováním, aniž by tomu dali nějakej rámec a vyšší sdělovací hodnotu. ()

amemait

Není to nejlepší film možná bych neřekla, že byl obzvlášť dobrý film z hlediska filmu.      Ale z hlediska někoho, kdo tu kapelu má rád je to výborná podívaná. Je to zajímavý pohled do zákulisí, který si nebere servítky. ()

CampaHD

70% MC mam rad , skôr ale neskoršie obdobie a hlavne to,keď za bicie sadla Samantha Maloney. Nevadí, na nič sa to nehralo, nie je to zlé len to mohlo byť lepšie. Hlavne na začiatku som mal pocit, že fakt ide MTV po 1980 a na scéne je Bejvís a Bathíd :) a ich som fakt nemusel. ()

lestatie

Kapelu Mötley Crüe mám ráda už dlouhá léta a četla jsem Heroinové deníky od Nikkiho Sixxe - přirozeně jsem tedy byla na filmovou adaptaci zvědavá. A dostala jsem, co jsem chtěla!  Syrový autentický příběh glam-rockových legend. Humor, dobrou hudbu, akci, drama, nikdy nekončící mejdan, ale i nevyhnutnou propast (převážně - ale nejen- způsobenou absolutně nezřízenou konzumací drog a chlastu) do které se členové skupiny řítili. Kupodivu, jako spousta dalších hvězd, zvládli přežít skoro nepřežitelné a nějak to ukočírovat. Super jízda. Manžel, který doposud o existenci Mötley Crüe neměl ponětí a podobné hudební záležitosti mu jsou cizí, dává taky pět hvězdiček. ()

petr8991

pochybuju, že by v roce 1973 byla u policajtů negryně... ten progresivistický casting už je nesnesitelný, jinak standardní biografický snímek ()