Neskutečná rocková jízda! Nevím, jestli je to tím, že narozdíl od většiny životopisných filmů o slavných kapelách z poslední doby, má The Dirt rozhodně nejmenší zábrany, nebo prostě tím, že se jedná o životopis zrovna Motley Crue. V každém případě se tady tvůrci podle mě zachovali k takovému materiálu skutečně s úctou, vyloženě mě třeba potěšilo, že někdy, když se film začne odchylovat od historie, dá vám to hned dost jasně najevo. Musím taky říct, že na mě taky působil mnohem realističtěji, než například Bohemian Rhapsody. A pozor, zatímco Rhapsody se snažila vyhnout skandálům, tahle frajeřina se spíš snaží o pravý opak a je to tu sakra znát, před scénou s Ozzym varuju předem. Samozřejmě tu jsou ale i vážné dramatické scény a... Ty jsou ve výsledky celkem drsné taky. Upřímně jsem nečekal, že se mi The Dirt až tak zalíbí. Musel jsem si to pustit dvakrát ve dvou dnech a i napodruhé mi to nepřišlo vůbec o nic horší.(26.2.2020)

"Myslím, že když řekneš určitý přání fakt nahlas, vesmír tě uslyší a splní ti to. Co si přeješ?" "Vykouřit péro. Myslíš, že to vesmír zařídí?" ... Představte si tuto situaci: v jednom baru se na půli cesty sejde Vlk z Wall Street a Bohemian Rhapsody, daj di pár panáků, naleznou v sobě dozajista zalíbení, jeden druhého takzvaně 'doprovodí domů', a po devíti měsících této činnosti a kvantech probdělých nocí vznikne něco, co by se dalo zcela ztotožnit s tímto snímkem... The Dirt je počin vyprávějící o hudební glammetalové skupině 4 předkožky, ehm, pardon, tedy Mötley Crüe - je avšak vyprávěn způsobem, s nímž by téměř nikdo nepočítal. Kapelu Mötley Crüe samozřejmě znám již z dřívějška, a to díky mému milovanému songu Kickstart My Heart (jenž mimochodem zazní na samotném konci snímku), jenže o samotné historii jednotlivých členů kapely jsem věděl zhola nic... Na rozdíl od BoRhap není totiž The Dirt žádná čistokrevná oslava rockové hudby jako právě v BoRhap, a snaží se plně distancovat od toho, v čem taktéž BoRhap zaostávala, anebo spíše ignorovala (a co je hlavní složkou zmíněného Vlka z Wall Street) - od korektnosti, a nejen samotný název je tomu příkladem - v překladu jednoduše 'Špína'. Název prostě vystihuje niternou podstatu tohoto snímku - a dal by se spíše chápat jakožto nesmírně drsná zpověď z hříchů, chtíčů, životních omylů a zvěrstev, jež je divákům prezentována zcela bez jisté vyumělkovanosti a bez příkras, a je podána s co největší přirozeností - ba dokonce nehorázně zábavná, ovšem není určena pro každého... Snímek nabízí ihned kopu scén, nad nimiž vám rozum zůstává stát - již ihned úvodní scéna v níž se skvostně squirtuje vás utvrdí v tom, že toto bude necenzurovaná a nekonvenční jízda oslavující krédo sex, drogy, a rock n' roll na plný koule s ratingem nejméně 21+ v té nejryzejší kinematografické podobě... Kupříkladu scéna, v níž fanynka na své oblíbence (a téže i na kameru) ukazuje své ladné vnady není ani pouhopouhá špička ledovce toho, jakým nehorázně okázalým způsobem tento počin zvysoka sere na multikulti korektnost. Můžeme zde hovořit o tom, jak Ozzy Osbourne u bazénu plném turistů líže (nejen) svý vlastní chcánky a šňupe mravence, cameo Davea Lee Rotheho zde do sebe sype snížek, Nikki Sixx zde vstane z mrtvých po vydatné dávce heráku, Tommy Lee nás s chutí provede svojí denní rutinou při níž nesmí chybět ani zvracení na prostitutky v místním lokále, nemluvě o šňupání koksu z prdelek, požívání hektolitrů toho nejtvrdšího chlastu, natřásaní zadků na veřejnosti, demolování hotelových pokojů, divokých kalbách, orgiích a mnoho dalšího. Největším a taktéž nejvíce stylovým překvapením jsou bez debat pasáže s borcením čtvrté stěny, při nichž jednotlivé charaktery sdělují svá moudra přímo divákovi ("Z vlastní zkušenosti vám povím toto: nikdy, říkám vám nikdy, nenechávejte vaši holku samotnou s Mötley Crüe. Ojedou ji." ;) ... Sympatický casting je výborně zvolen a všichni přítomní si svoji danou roli užívají naplno, po technické stránce je vše špičkově zvládnuto s úchvatným vizuálem a řemeslně dokonalým podáním, jak já s oblibou velice rád častokrát konstatuji... The Dirt by se dal jednoduše definovat jako 'neskutečně parádní a stylový filmový nářez' - a je tomu tak, poněvadž toto nezapomenutelné bombastické dílko mi prostě totálně odpálilo prdel. Tohle je také přesně ten typ filmu, jenž vám jednoduše přiroste k srdci, a jemuž dokážete odpustit patřičná klišé anebo určitou neúplnost. Vše jest doslova nádherně zakončené skvělou skladbou Home Sweet Home. Verdikt: 93% ... "Kolik jsi už dneska ojel holek?" "Asi tři." "Ne dneska, na turné." "Ty vole, po tom obřím gang bangu v Salt Lake City jsem přestal počítat."(31.3.2019)

Až na ty strašný paruky úžasný film. Možná dokonce nejlepší o hudební skupině, co jsem kdy viděl. Vtipné a k divákovi spravedlivé bylo občasné pomrkávání do kamery, co se stalo, co ne, co případně ve filmu chybí. Jak nemám rád filmy o feťácích a jejich trápení, tak tady si nikdo na nic nestěžuje. Prostě to chvíli pěkně srali a později si to uvědomili. Hudebně je film skvělý a to Mötley neposlouchám a dokonce jsem na fesťáku ani nešel na Vince Neila. Což mě nyní s odstupem času celkem mrzí. No ale k filmu samotnému. Bylo kouzelné to poselství kamarádství. Hodně bylo umocněno temnějšími a více či méně smutnými životními momenty všech čtyř členů kapely.(9.2.2021)

8/10. Nečekejte další "klasický" životopis hudebních ikon, ale řádnou dávku punku, jenž nechybí odvaha, nápady a především extrémní živelnost. Konečně snímek, který ukazuje danou dobu v plné kráse a nahotě! Produkční hodnoty Rocketmana či Bohemian Rhapsody tu samozřejmě nenajdete, ale všichni zůčatnění se viditelně snaží a mě to sedlo. Fakt hodně. Více: https://www.youtube.com/watch?v=SJtALog0hdE(13.7.2019)

Odpudivo naturalistické, ale zato mimoriadne zábavné vyobrazenie toho, ako asi vyzeral život rockových hviezd v 80. rokoch. Tých nechutných, bizarných, zvrátených, šialených a odporných scén a situácii je v tomto filme toľko, že ak by ich naložili na vlečku, žiadny kôň ju neutiahne. Môžte mať na háku Mötley Crüe aj celý glam rock, ale tento flick rozhodne neobchádzajte. Toto je jedna veľká, šialená jazda plná alkoholu, drog, lacných žien a ľudských pokleskov. Ale pozor, nie je to len samoúčelná prasačina. The Dirt je hlavne životopisný film, čo sa naplno a s plnou vážnosťou prejaví až v druhej polovici snímku. V jednej chvíli sa budete zabávať, smiať a užívať si príbeh, no v tom sa dej preklopí do nekompromisnej, mimoriadne depresívnej drámy, plnej nešťastia a smrti. O stupeň lepšia sranda ako Bohemian Rhapsody, a o parník akčnejšia a uletenejšia. Ozzyhy pri bazéne budem mať ešte dlho pred očami....fuj... toto sa naozaj stalo? SexDrugsRocknRoll and fuck em all.... 80 %!!(28.3.2019)

• - Natáčelo se v USA ve městech New Orleans a Los Angeles. (BMW12)

• - Pre herca Douglasa Bootha to nebola prvá skúsenosť so stvárnením žijúceho hudobníka. V roku 2010 si zahral speváka Boya Georgea v televíznom filme Neobyčejný život Boy George. (mijec)

• - Na začátku filmu, kdy se píše rok 1973, má mladý Nikki Sixx (Douglas Booth) na židli první vydané album od skupiny KISS, které vyšlo v roce 1974. (HonzysKISS)