Hnüs

The Dirt

Životopisný / Hudební

USA, 2019, 107 min

Hudbu Mötley Crüe neposlouchám, ani vlastně není ničím zvláštní, stejně tak glam rock/metal šel mimo mě. Nicméně jestli se něčemu říká "sex, drogy a rock'n'roll (a Jack)", pak je to právě tenhle film a vůbec kariéra těchto šílenců. Jak bylo řečeno na začátku filmu: "My nebudeme jen hrát jako ostatní kapely, my lidem dáme pořádnou show!" A to se taky stalo. Nebýt toho, troufám si říct, že by byli jen další kapela v řadě. Pravdou je, že film má největší grády hlavně ve své první půlce a vyvrcholí POV ukázkou, jak vypadal běžnej den na turné takové rockové hvězdy! :D Pak to trochu upadá, celkem se to uklidní, ale vlastně to má asi logiku, oni se kluci s věkem taky už umírnili. Já jsem se bavil, bylo to trhlý, šílený, vtipný a občas i dramatický, kapela umí sama sebe brát s nadhledem, což je důležitý. P.S.: Krátká vsuvka, jak se M.C. potkali s Ozzym, je druhým vrcholem filmu!(27.3.2019)

Ano. Jak zde správně poznamenal největší bukanýr Pan Apač, hudba všech těch glamrokových transek je dobrá leda tak do gejklubů jako kulisa k zasněným pohledům do kakaových očí při mlsném usrkávání banánového daiquiri. A obzvláště tihle naprosto hudebně nenápadití a bezvýrazní Matláci, na rozdíl od tehdejší inventivní konkurence, například Džonboviho, Skidrou, Érosmisů či Gansů, balastní kolovrátková homopartička vymatlaných trapáků bez jediného pořádného hitu, která se proflákla akorát tím, že chlastala, fetovala a dělala bordel, což zaujalo i v branži müslitele z největších - Ozyho, jenž jim na to konto podal pomocnou učebnici astrofyziky. To hovadění jim ovšem šlo náramně, a tak si jako narkogeronti uplácali o svých prasotrampotách veskrze zábavný filmík, kde se naprudko a bez příkras pochlubili, jací to bývali (a s největší pravděpodobností pořád jsou) hloupí a slizcí čuráci. A ano 2. Jak zde správně poznamenává každý druhý gej, ultrapokrytecký pan Květen se u toho může třísknout do hlavy a poučit, jak dokonale by okořenilo jeho sterilní báchorku o bezkonfliktních správňácích pár záběrů na Bulsaru s pérem v prdeli a rypákem v kokainu.(17.4.2019)

• Marze

Film je založen na autobiografickém bestseleru od špatných chlapců Mötley Crüe. Příběh o pohádkovém úspěchu kapely z ulice na mezinárodní slávu. Myslím že film má nulovou atmosféru , film je odbytý a uspěchaný a skupině vznáší oslavný hod. Když ale Mötley Crüe začnou hrát, což není moc časté, je to jiná káva. Fanoušci skupiny si klidně dvě hvězdy přidají. Já byl jednou myslím na koncertu v Praze.(1.7.2019)

Bezskrupulózní biografie jediné slavné kapely na světě, která sama vlastní práva ke svý muzice (ne, ani Paul (Beatles), ani Page nevlastní práva k Led Zeppelin). Nikki Sixx totiž tak dlouho sral šéfku svýho labelu (kdy ji veřejně na koncertech do mikrofónu nazýval píčou apod.), až mu to sama nabídla. Film podle stejnojmenné knihy, která se skládá víceméně ze 4 životních příběhů jednotlivých členů kapely. Scénář tak krásně kopíruje předlohu a soustředí se na to podstatný, životní útrapy každého ze zúčastněných, takže prcání Pamely na jachtě vynechali. Ale Heather Locklear nezapomněli. Skvěle typově vybraní herci, kteří jako by vylezli z mladší prdele svých předobrazů. Film si naštěstí na nic nehraje, snaží se naopak zobrazit onu pravdivou čůrácí povahu kapely, narozdíl od BOHEMIAN RHAPSODY, a chvílema je to fakt prdel. Pokud jste fanoušky, o to víc doceníte tu upřímnost, kterou dneska ve filmech postrádám. Speciálně v životopisných filmech, kde o mrtvých jenom v dobrym.(23.4.2019)

Za mě jeden z nejlepších životopisných filmů. Ono víceméně to nevylezlo ze svojí šablonky, která patří prakticky do každého podobného snímku. Takže opět tu máme nejisté krůčky a pak masivní úspěch. Ten poté přechází do fáze, kdy si členové navzájem ubližují a odcizují se. Pak nějaká ta osobní dramata a nakonec vystřízlivění a happy end. Tohle sme tu už měli několikrát ( tedy pokud to nekončí smrtí hlavního hrdiny), ale tenhle film je přitom dostatečně zábavný a vyskytuje se tu několik výborných nápadů a momentů. Například Tommyho den na Tour, častá změna vypravěče, bourání čtvrté stěny. K tomu připočítejte i vcelku kvalitní filmařinu a herecké výkony. Já si ten film užil, i přesto, že mezi fanoušky Mötley Crüe zrovna nepatřím.(24.10.2019)