Red Rooms

• Kanada Les Chambres rouges (více)
Trailer

Přišel den, na který Kelly-Anne čekala. Začíná soudní proces s Ludovicem Chevalierem, obviněným z brutálních vražd tří nezletilých dívek. Na rozdíl od většiny lidí nachází Kelly-Anne v muži fascinaci, stává se jím posedlou a nevynechá jediné soudní slyšení v naději, že jí věnuje aspoň jeden pohled. Hranice mezi realitou a fantazií se ale ztenčuje, až Kelly-Anne přestává být jen pasivní pozorovatelkou. Pascal Plante se opět zajímá o ženskou subjektivitu, tentokrát však přichází s artovým thrillerem o nebezpečné přitažlivosti zla. Hra s viděným a skrytým, explicitním i tušeným přitom ústí až ve fyzický divácký zážitek. (MFF Karlovy Vary)

Trailer

Hoyt

Neskutečně zajímavý film ve všech směrech s tématikou dark webu o tom nejhorším možném obsahu co se tam dá údajně najít ba dokonce i koupit se zajímavou hlavní představitelkou a ještě zajímavějším charakterem její postavy a motivací. Dvakrát proběhla husí kůže (zejména proměna u soudu) - takto hustou scénu jsem dlouho neviděl. Z dvaceti filmů co jsem letos viděl ve Varech byl tento pro mě nejlepší. Ve velkém sále ihned za štábem s dlouhým závěrečným potleskem pro mě splněný sen. ()

sochoking

Vo filme sa nič moc explicitné neukáže (vlastne vôbec nič), ale tá sila, s akou sa pohrával s mojou psychikou a predstavivosťou... uff! Som bol luxusne našponovaný od samotného začiatku až po koniec, ktorý je, mimochodom, pekne brutálny! A skôr ako tie vraždy, ma znepokojoval samotný zámer podivnej a tajomnej hlavnej hrdinky. Z toho som mal celkom dosť. 100%  ()

Marigold

Random výpisky na téma dark net, groupies a sérioví vrazi nesoudně smíchané s prvoplánovým motivem "navenek krásné, ale uvnitř zrůdné modelky, která žije v klinicky čistém bytě s AI, co vypráví vtipy". Film, který hloubkovou psychologii zaměňuje za vnějškové efekty, nechtěně přitakává bulvární fascinaci násilím a vhled do patologického světa za eklektické střídání témat, o kterých nevypovídá lautr nic. Prázdné gesto, horor leda vacui. ()

Eliott

Celkem zajímavý thriller ze soudního procesu vyšinutého vraha. Nebylo to špatné, ale ocenil bych více omáčky ohledně vyšetřování a méně pokusů o jakýsi druh umění. Artové drama ze soudního prostředí je totiž celkem nuda a první polovinu filmu tak považuji spíše za zbytečnou. Věřil jsem, že to finále ještě napraví, ale celkové znění bylo natolik nejasné, že stále ještě nevím jak si konec vyložit. Byla snad slečna od začátku do vražd nějak zapojena, nebo si chtěla užít trochu té ,,legrace" s vrahem a všemi pozůstalými? Další možností je zoufalá snaha po pozornosti či se snad zavázala, že vraha za každou cenu dopomůže lapit a poslat za mříže? Každopádně jsem při sledování nepociťoval žádné silnější emoce a dílo mi ani nepřišlo kdovíjak nápadité. Nechám to na lepší průměr, ale zdejší nadšení moc nechápu. ()

EvilPhoEniX

Artový Soudní Thriller z Kanady! Začíná soudní líčení Ludovica Chevaliera, který je odsouzen z vražd tří mladých holčiček, kde došlo i na Snuff videa a prodej na Dark Web, takže rozhodně zajímavý soudní případ. Film sledujeme z pohledu modelky, která se stává případem posedlou a začne být docela slušný psycho. Soudní přestřelky jsou fajn a rozhodně jde o spravení chuti po příšerné Anatomii Pádu, byť bych si toho soudního líčení dokázal představit ještě více, občas se film zaměřuje na něco, co není úplně atraktivní. Potěší konverzace experta na Dark Web a závěr zaujme intenzivním a napínavým pokerem s Bit Coiny, který patří k highlightu celého filmu. Škoda, že snuff scény jsou mimo záběr, ale chápu, že by to jen tak neprošlo. Asi to šlo udělat temnější a intenzivnější, ale i tak jsem s tímhle nenápadným Thrillerem spokojen a za pozornost určitě stojí, ovšem nejde o žádný žánrový převrat. 7/10. ()

• „Red rooms“ jsou fiktivní webové (TOR) stránky, které údajně hostují živé přenosy krutého a násilného zacházení s lidmi za účelem zábavy nebo voyeurismu. Naleznout je lze pouze na deep webu a mezi podobnými undergroundovými komunitami. Je důležité si uvědomit, že existuje mnoho kontroverzí ohledně existence reálných „red rooms“ a jejich existence se považuje za urban mýtus. Nicméně nelze s jistou říci, zda neexistuji. (Kailo)
  • Režiséra Pascala Planta zaujaly fanynky sériových vrahů, které se zčistajasna objeví u každého sériového vraha, který se dostane do zpráv, a fandí mu při soudních procesech. Zajímalo ho, co jsou tito lidé zač, ale protože zkoumal kybernetické zločiny, rozhodl se do svého thrilleru promítnout technologický aspekt naší společnosti, čímž z hlavního hrdiny udělal velmi moderního psychopata. (Kailo)
  • Na haveibeenpwned.com je sice možné zjistit, jestli z nějakého emailu unikly údaje, ale Kelly-Anne (Juliette Gariépy) na něm používá i možnosti, které ve skutečnosti nemá. (cooldo)