Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

HouseMK

Už to tu určitě někteří psali: I mě se ta animace docela líbila, je originální, unaveně svěží a zajímavá, ale ten příběh mě prostě vůbec nechytil a scénář si film zasloužil podle mě lepší. ()

EvilMari

Ačkoli je ve filmu spousta vynikajících nápadů a konec mě opravdu bavil, film na mě místy působil trochu nepříjemně. Od nechutně vyžranýho psa, přes labužnické pojídání žab na všechny způsoby až po zdeformovaná těla cyklistů. Chápu, že to měl být záměr a svým způsobem je geniální, ale já na to asi nemám koule.. ()

Matli

Příběh určitě zajímavý, i ta animace je nevšední a zajímavá, ale nějak zvlášť jsem se u toho nerozplýval :-) 61% ()

Zalost

Velmi originální animovaný snímek. Díky absenci téměř jakýchkoliv dialogů samozřejmě není nosným pojítkem scénář, zde je vše podřízeno úžasně předimenzované kresbě. Ale takovýto film nemusí sednout každému, hádám, že pro dost lidí bude poněkud "o ničem". Ale rozhodně oceňuji, jak si Francouzi zparodovali Ameriku :-) ()

JohnBruk

Trio z Belleville je prostě krásný osobitý film, co zahřeje na duši nejen mladé, ale i starší. Francoužští tvůrci měli a mají neuvěřitelný cit vkládat do animáků něco, co jim dává život a takový ten umělecký náboj. Jsou vizuálně vybroušené, zábavné, nápadité a přitom si zachovávájí vážnou tvář. Sylvain Chomet je zdárným příkladem a jedním z těch, co jde v předu a nese onu pomyslnou korouhev "živého animovaného filmu" dneška. Nápaditost a stylizace jdou ruku v ruce a nádherně se doplňují. Skvělý příklad je souznění moderní 3D animace a klasické kresby do neuvěřitelně usměvného karikatůrního světa. Dokonalý cit tu animátoři také projevily u zachycení karikaturních detailů pro vypíchnutí charakterů. Charaktery se tím stávájí dokonale zapamatovatelné a ikdyž se jedná jen o "vedlejší roli", každý je osobitý a tím celý filmík ožívá. Ani nevím kolikrát jsem již Trio z Belleville viděl, ale jedno vím zcela jistě - je to filmík, ke kterému se budu pořád vracet, protože má duši a to se o mnoha dílech animovaného plátna dneška říct nedá.. ()

Wargoo

Na tento film som natrafil úplnou náhodou popri prepínaní rôznych kanálov a hneď ma upútal svojou zaujímavou ale kvalitnou animáciou. V živote som nevidel veľa podobných animovaných "kreslených" filmov, preto je to pre mňa vzácnejšie. Nádherné naanimované postavy, prostredie, síce zvláštne podaný - ale pre mňa aj príbeh... Idem siahnuť po ostatných dielach Sylvaina Chometa a kochať sa skvelou animáciou a dúfam, že aj podobnými skvelými nápadmi ! Silné 4**** a 80,099% ()

Akana

Tenhle po všech stránkách neotřelý animovaný film možná postrádá nějaké zřetelnější poselství (což nemusí být výtka vzhledem k tomu, že u amerických protějšků bývá zase až protivně doslovné), zato ale hýří bizarnostmi všeho druhu, groteskním humorem a originálními nápady. Nezapomenutelné je například chytání a pojídání žab - jen pro otrlé. Svěží dílko, ke kterému se určitě rád vrátím. 90% ()

Wolvie

Naprosto okouzlující filmeček mistra dojemných animovaných filmů pro dospělé,Sylvaina Chometa.Poetické,dojemné,kouzelné,plné radosti a zároveň neskutečně smutné.TOHLE je animovaný film! ()

Rokle

Jako animační experiment příjemně sarkastické i smutné zároveň. Ovšem neshledal jsem žádný další důvod, co by mě táhl k další projekci. ()

owwidius

Prekvapivo napinavy pribeh a do toho urcite zaujimava animacia (inak dynamicke sceny mi mrte pripominali Futuramu). Ale ja nejak extra nemusim taketo trosku halucinogenne animaky, predsa len zopar scen je takych pomalsich, odhliadnuc od toho ze dialogov je vo filme uplne minimum. Ale za to niektore sceny boli fakt ze vtipne, najma psie sny ale aj lovenie ziab. 6/10 [#7/2013] ()

iNKa 1104

Naprostá bomba! Fantazie, kreativita a smysl pro detail a humor.... Anime po francouzsku? Absence dialogů nás nutí vnímat dílko ryze vizuálně a je v něm toliko nadupaných detailíků, že je vskutku nutné soustředění... ale stojí to za to! ()

JimiH

Výborná animace a výtvarná stránka celkově. Mnoho nápadů (například závěrečná honička je jednou z nejlepších scén co jsem v animovaném filmu viděl), minimum dialogů a bohužel taky minimum příběhu. Škoda, jinak bych šel určitě v hodnocení až úplně nejvýš, protože "Trio" by si to zasloužilo. ()

Barak

Nádherná nuda. Valil jsem oči nad výtvárnou stránkou filmu, která je neskutečně líbivá a kouzelná. Do toho navíc spousta nápadů a "vtípků". Bohužel zbytek ale troskotá - především na příběhu, který je hodně chabý, a "nemluvností" postav, což vyústí v šeredně nudnou záležitost. Kdyby si režisér nechat napsat scénář od někoho jiného, hvězdiček mohlo být o hodně víc - ale i přesto je na co koukat.... 5/10 ()

Helmut02

Jsem na rozpacích. Určitě oceňuji originální animaci, výbornou hudbu i poetickou atmosféru, které snad mohou dosáhnout jen Francouzi. Jenže. Film ve výsledku působí úplně stejně jako ti cyklisté, kteří zdlouhavě šplhali do hor. Postrádá jakoukoliv dynamiku a výraznější příběh. I přes svou krátkou stopáž mi bohužel přišel až příliš dlouhý. A když už se po většinu filmu nemluví, tak ať se nemluví vůbec. Občasné repliky mi vyloženě vadily. ()

Filmárik

Trio z Belleville je jeden z najbizardnejších a najprehliadanejších animovaných filmov s akým som sa stretol. S absolútnym minimom slov vyrozprávaný tragikomický príbeh zasneného vnúčika, jeho milujúcej starkej a ich obézneho psa na pozadí slávnych pretekov. Celý film obsahuje také množstvo absurdných scénok natoľko nepravdepodobných, a do seba napriek tomu zapadajúcich, že sa to slovami ani nedá opísať. Kapitolou samou o sebe je kresba ktorá sa vymyká akýmkoľvek zákonom fyziky a logiky (o stavbe ľudského tela ani nehovoriac) že máte pocit akoby jej autorom bol samotný Picaso. K tomu skvelo použitá hudba a jedná sa o klenot ktorý by mal vidieť každý bez rozdielu a týmto sa chcem poďakovať ČT ktoré to umožnilo mne. ()

siloalampa

Nemám, čo dodať, všetko tu už bolo spomenuté. A môj osobný dojem: Nádherne nakreslená, sem-tam i vtipná, sem-tam napínavá a sem-tam nudná nostalgia... ()

Darckol

Toto dielko je dôkazom, že aj bez dlhých rečí môže byť film veľavravným, zaujímavým a teda aj pútajúcim. Nezvyčajné postavy (i čo sa týka charakteru aj vzhľadu), nezvyčajný príbeh (svojím spôsobom) a keď že som sa nedokázal odtrhnúť od nemej (!) naháňačky a vlastne aj akcie na konci, tak musím dať krásne 8,0/10. Paradoxne však (aj napriek mafiózom či starým dámam) nemôžem zabudnúť na toho psa :) ()

horovska

Marně vzpomínám, zda jsem někdy viděla lepší animovaný film, než tento. Bez zbytečných slov, plné kouzelných gagů, ale také nesmírně poetické dílo. Skvělá hudba... nenudila jsem se ani chvilku, a to jsem se na tento film dívala letos už potřetí. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)