Mr. Sardonicus

Sir Robert Cargrave patří mezi nejlepší lékaře světa v oboru fyzioterapie. Jeho progresivní novátorské metody podložené vlastním vědeckým výzkumem dovedou navrátit zdraví i pacientům, kteří se již dávno vzdali naděje ve své vyléčení. Naléhavý dopis odeslaný jeho dávnou láskou Maude ho však rázem vytrhne od vší práce. Mladý doktor ve spěchu opouští Londýn a míří do Gorslavy kdesi ve střední Evropě, kde nyní Maude žije se svým manželem, bohatým baronem Sardonicem. Sardonicus však skrývá příšerné tajemství... (dopitak)

Martin741

Ja tu nebudem vypisovat litanie a ludia sa odo mna uz vobec nedockaju vysoko odbornych fundovanych filmovo - teoretickych termitov. Na to je tu Shadwell, Tetsuo, Madsbender a podobni. Ja nie. Viem, ze dej sa odohrava vo fiktivnom mestecku a ze ja tu moj oblubeny drakulovsky motiv pozvania na odlahly hrad /najlepsie v zahmlenych sychravych lesoch/ kde sidli isty baron Sardonicus. Dobrodruzstvo sa len zacina .... rezisersky tak na urovni predchadzajuceho filmu Homicidal  : 92 % ()

honajz2

Když na úvod přišel režisér a měl řeč o hrůzostrašném zážitku, který pak přijde, vyděsil jsem se, že mě zase čeká další brak. Jenže pak začal samotný příběh a ten mě okamžitě upoutal silnou atmosférou i povedeným mysteriózním laděním a vždycky, když se zdálo, že už je vše odhalené a že je jasné, kam se to bude ubírat, tak krátce nato něco zajímavého vždycky přišlo a pozitivní dojmy jsem tak měl po celou dobu stabilní. Samotná zápletka sice nebyla bůhvíjak dokonalá a konáním postav jsem místy vůbec nerozuměl, ale držet pohromadě to ještě dokáže, nenudilo mě to ani na moment, dobře to gradovalo a když už se zdálo, že závěr bude divně nedotažený, vrátil se zpátky režisér Castle a přišel s interaktivním prvkem, který jsem vůbec nečekal. Ať už je to ale s tou interaktivitou jakkoli, líbilo se mi to, jelikož to je skvělý nápad sám o sobě, ať už se to s ním má jakkoli. A taky je tu nádražní tabule plná českých nápisů :-) Ono se od toho taky nedá čekat bůhvíjaké veledílo, když to má úvodní scénu takovou jakou má, takže na to taky nemám tak přísné nároky a hodnotím podle toho, jak jsem se bavil - a já se určitě bavil :-) Slabé 4* ()

Rodriguez

Další vynikající snímek, který bych se nestyděl určitě všem fandům hororu doporučit. Sardonicus je zohaven a hledá kdo by mu jeho ustrašený ksicht napravil. Pak se dozví o lékaři, který umí zázraky a tak ho pod dopisem své manželky a jeho milé, kterou si pro svůj nízký původ nemohl vzít přivede na své panství. Dnes už Sir nabídku příjme.....když pak dostane jinou nabídku od Sardonicuse, nezbývá mu než ji přijmout....v sázce je příliš moc! 80% ()

hanagi

Mr. Sardonicus splnil to, co jsem čekala, snad jen ta laciná studiovka je taková trochu fádní. Nejvíce mě bavilo vysvětlení, jak Sardonicus přišel ke svému „prokletí“, takže mi ho na konci bylo, chudáka, docela líto. Míchání češtiny, polštiny a bůhvíjakého jazyka na cedulkách beru jako vtip. ()

Šakalík

Říká se, že není všechno zlato, co se třpytí, a tohle přísloví se docela hodí i na tenhle film. Je mi jasné, že vnímání toho, co je strašidelné, je dneska někde úplně jinde než v roce 1961, ale mám zato, že Mr. Sardonicus v tomto ohledu nefungoval ani tehdy (možná se ale mýlím). Jeho rádoby strašlivě zohavená tvář totiž spíše než úlek vyvolává úsměv a postavy se chovají tak nelogicky, že si divák u toho div neukroutí krk. Jeden den jsou vystaveni hrozbě zmrzačení či mučení, aby druhý den se svým trýznitelem nevzrušeně koketovaly. To platí dvojnásob o jinak sympatickém sluhovi Krullovi, který tak trochu nepochopitelně plní veškeré pánovy sebezvrhlejší rozkazy, aby si až při pohledu do zrcadla uvědomil "jé, já vlastně nemám jedno oko". Ovšem zdaleka nejhorší na celém filmu jsou vstupy samotného režiséra do děje, který tímto vlastní dílo degraduje na kabaretní taškařici. Tu druhou hvězdu dávám spíše z úcty ke staré filmařské škole, pač jinak je tento snímek absolutně o ničem. Dopitak snad promine. :-) ()

Han22

Celkem zábavný horor-nehoror, ve kterém hlavní roli hraje krásná ponurá atmosféra stále ještě černobílého snímku, tajemno co se na tom hradě vlastně děje a zcela jasné české reálie (i když jsme ve fiktivní zemi). Jakmile dojde k poodhalení příběhu, je už to spíše úsměvný a ve finále spíše lékařské drama se zajímavým zakončením. Nicméně docela jsem se bavil. ()

bubblebobble

Sardonicus mal v niečom krutú pravdu. Všetky problémy vo vzťahu sa ťažšie prekonávajú s hnusným ksichtom. Inak viac sa mi páčilo prostredie ako príbeh. Ale scénka zavretej pani barónky v izbe s mŕtvolou je teda pekne mrazivá. A to sa na horory tohoto dáta dívam skôr s úsmevom. ()

Kenneth

Jakási variace na pohádku Kráska a zvíře, u které si nejeden divák musí pomyslet: To fakt myslí vážně? Navíc kombinovaná se šlendriánem a ignorantstvím, kdy se tam objeví několik údajně českých jmen, ale to které se nejvíc podobá českému, uvidíme hned na začátku v úvodních titulcích a patří rakouskému herci Oskaru Homolkovi. Možná, že frajeřil, že umí česky a tak to dopadlo a nebo si z filmařů chtěl vystřelit a očividně mu to vyšlo (možná to upekli s Hradilákem). Nápis na dveřích: ČEKARANA nebo Čislo Hrajicí je jedním z mnoha důkazů. Nejvíc mě ale pobavilo jméno Janku, když si člověk uvědomí, jak k tomuto omylu došlo. Musím ale uznat, že úplný konec pobaví z jiného důvodu. ()

javlapippi

Úspešný mladý lekár obdrží záhadný dopis, po ktorého prečítaní obratom opúšťa zavedenú prax vo viktoriánskej Británii a ponáhľa sa do temných stredoeurópskych končín menom Gorslava, kde majú poľské mená, české nápisy na stanici a tiketoch lotérie, krojované vidiečanky nepôsobia veľmi vidiecky, prostredie vyzerá ako Transylvánia v starom hollywoodskom filme a hradný pán sa skrýva za maskou. List zaslala bývalá frajerka, toho času hradná pani, spoliehajúca sa na profesionálnu pomoc nášho hrdinu pre svojho fyzicky aj psychicky narušeného choťa. Ako správny hororový film, nepostráda ani tento pochmúrnu atmosféru, postupne odkrývané tajomstvo a verného sluhu igorovského typu s telesnou deformáciou, tuná zvaného Krull, ktorý sa v úplnom závere pekne vyfarbí. Solídna dobová záležitosť, ako bonus tu máme aj sarkastického sprievodcu na začiatku aj konci, kde sa zahrá na Josefa Dvořáka a Rozpaky baróna Sardonika. Pobavilo. PS: Ako veľký logický kiks mi pripadalo, že organizátori lotérie majú menný zoznam účastníkov aj s číslom ich tiketu... ()