Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý detektiv z oddělení vražd se po absolvování nejmodernější léčby Alzheimerovy choroby vrací k deset let starému případu brutální vraždy univerzitního profesora a zdá se, jako by případ vyšetřoval poprvé. (TommyZR)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (3)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na debut slušný job. Je to síce spíš detektivka než mystery thriller a to velmi klasického střihu, kde se celý film řeší jeden případ, který je dokonce 10 let starý. Russel Crowe se tedy zpátky vrtá v případu, jelikož ve vězení dost možná sedí nevinný člověk a chce tomu všemu přijít na kloub. Crowe se do podobných rolí hodí a koho tyhle žánrovky baví, kde se vyšetřuje/vyslýchá/hon za pravdou, tak by mohl být spokojen. Překvapí samotný závěr, kde když si divák myslí, že vraha uhádl, tak příjde docela zásadní zvrat, který připisuje plusové body. Má to spíš pomalejší tempo. 6/10. ()

Reklama

Polux 

všechny recenze uživatele

5/10 | V nedávném Land Of Bad pupkatý Crowe svým výkonem pomohl film vytáhnout nahoru, tady se pupkatý a nově zapomětlivý Crowe snaží o totéž, bohužel debutant Cooper a šablonovitý scénář mu při tom sveřepě házejí klacky pod nohy, čehož výsledkem je rutinní kriminálka, která svými "televizními" kvalitami připomíná produkci Hallmarku. | Scénář je "poskládán" z nesčetněkrát viděného, od grishamovek z 90s (odsouzenec v cele smrti a honba s časem při pátrání po skutečném viníkovi), přes detektivky ze staré školy (odhalování temných tajemství z minulosti a přeměna zdánlivě jednoznačného případu ve spletitou kauzu), až po thrillery využívající koncept "nespolehlivého vypravěče" (což je tady použito jen proto, aby v závěru mohlo dojít na "šokující" plot twist, který je jasný od samého počátku, protože jinak by celá podzápletka se ztrátou paměti neměla žádný smysl), aniž by k tomu dokázal Cooper dodat něco původního. | Na nějakou akci divák ve filmu natrefí jen náhodou, atmosféra nebo napětí, plynoucí z vyprávění a vztahů mezi postavami, prakticky neexistuje, na dramaticky vypjaté scény v průběhu děje taktéž moc nedojde a nepříliš honosné produkční hodnoty nemají čím překvapit. Reputaci filmu zachraňuje jen casting. Crowe dokáže svým projevem bez potíží uhrát i jinak plytkou roli, Gillan se sice stále nenaučila hrát, ale jako femme fatale vypadá ok, Csókás i na malém prostoru dokáže zaujmout a potěšilo obsazení Flanagana (aneb dvojka z Gladiatora po čtvrt století zase spolu na tomtéž place:-)). | PeZet ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama