Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý detektiv z oddělení vražd se po absolvování nejmodernější léčby Alzheimerovy choroby vrací k deset let starému případu brutální vraždy univerzitního profesora a zdá se, jako by případ vyšetřoval poprvé. (TommyZR)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (29)

castor 

všechny recenze uživatele

Svému věku a formě přizpůsobuje Russell Crowe výběr rolí, nicméně už v nedávném Land of Bad nebo v Papežově vymítači prokázal, že klidně může jen sedět coby operátor válečných dronů před blikajícími monitory nebo rebelantsky vystupovat proti vatikánským zvyklostem, pořád z něj ale zatraceně hýří charisma a vtip. Tady se ponoříme do temnějších vod, hraje bývalého poldu, který trpí Alzheimerovou chorobou. Díky experimentální léčbě má ovšem pocit, že má zase buňky na to otevřít starý případ vraždy. Herecky fajn, tempem nepříliš vzrušující i bez větších ambicí, kdy pár scén mohlo a mělo zůstat na podlaze střižny. Ale zase to může být dobrý základ do budoucna, že mu role stárnoucích detektivů padnou. ()

JimDeNiro 

všechny recenze uživatele

Pomalá spíše detektivka/krimi, než mysteriózní thriller, kde sledujeme postavu bývalého detektiva z oddělení vražd v důchodu, kterému diagnostikovali Alzheimerovu chorobu, jak se ponořuje do 10 let starého případu, který vyšetřoval, na základě toho, že zanedlouho má být popraven údajný pachatel, který vraždu nejspíš nespáchal, a to i přesto, že se měl k vraždě přiznat. Po dlouhé době je fajn vidět vypaseného Russella Crowea v roli, která mu dobře sedí. Film je prokládán retrospektivními záběry, kdy sledujeme, jak se to asi stalo. Mám rád tyhle pomalé, vyšetřovací krimi. Velké plus má film v tom, že vás bude zajímat, jak to celé dopadne. Tolik proklamovaný překvapivý závěr mě bohužel nepřekvapil, jelikož k tomu rozuzlení tak nějak film asi minimálně od půlky spěje. Škoda, tak tenhle snímek zůstává pouze na solidním nadprůměru a lehce upevněných 3 hvězdách. Samozřejmě, pokud by mi závěr nebyl prakticky jasný již od půlky, jak jsem psal, tak hodnocení by bylo určitě vyšší, protože mám rád originální rozuzlení v takových žánrovkách. Největší "mysteriózno" bylo jen kolem postavy femme fatale Karen Gillan. Jinak klasická krimi. Příjemně strávené necelé dvě hodinky.. 65% ()

Reklama

Dale 

všechny recenze uživatele

Príjemné prekvapenie. Stáva sa mi veľmi výnimočne, že ma záver filmu niečím prekvapí, obzvlášť pri kriminálkach, tu sa to stalo, fakt som neuhádol, kto bol vrahom, mea culpa. Asi je to tým, že som ten film podcenil a tak som nečakal nejaké väčšie prekvápko. Ale film je pomerne originálny už od samého začiatku, policajt na dôchodku s Alzheimerom sa pustí prešetrovať prípad, ktorý riešil pred 10 rokmi. Samozrejme sa dozvedá novinky na každom kroku, ako inak u pacienta s Alzheimerom, ktorý má problém si pamätať aj to ako sa volá. Takže je to zaujímavé pátranie ako pre neho, tak aj pre diváka. Na konci to pekne zacvakne, ale aj tak mi pár otázok zostalo nezodpovedaných, takže úplná pecka to nie je, ale slušný nadpriemer - 70% a prikláňam sa k vyššiemu hodnoteniu. ()

Heywood 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé a dlouhé době se Russell Crowe nemusí stydět za to, co ve filmu předvedl. Tady jako v nejlepších letech. Klasické krimi, které potvrzuje, že nic není tak jak se zdá a policista s vymazanou pamětí nemocí je rovněž dobrý nápad. (ne že by ty vymazané paměti neměly na kontě více jak 10 filmů). Tempo je pomalé, dusivé, prolhané, podvodné a stále se vršící k cíli. Kamera spíše ponurá, hudba obdobně a z příběhu čouhá hrozná samota a bolest. Fyzická i duševní. Jen ten jeden výstřel mi připadal nad čáru, protože manipulace s city není návodem k vraždě v žádné zemi, jakkoliv by k pomstě směřovala. Tady tomu výstřelu (Blíže by to byl SPOILER) chyběla věcná logika, a proto zůstanu u tří hvězd. 60% ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Naposledy mě Rusell Crowe překvapil(i tím jak je vypasenej) po delší době ve filmu Unhinged(2020). Tady si zahrál bývalýho detektiva z oddělení vražd trpícího Alzheimerovou chorobou( za mě teda spíš ztrátou paměti-Amnézií). Jednoho dne je osloven mužem odsouzeným na smrt v jeho 10let starým případě. Muž po něm chce aby dokázal jeho nevinu. Vše komplikuje ale fakt, že už není u policie a jeho ztráta paměti. Pardón Alzheimerova choroba. A tak je vyšetřování a dokazování neviny vedeno v  pomalejším tempu. Na nějakou výraznou akci rovnou zapomeňte. I přesto film nenudí. Jen ten finální zvrat není asi tak překvapující jak by měl. Nebo alespoň mně bylo jasný poměrně brzy odkud vítr povane a kam celej film směřuje. I přesto si myslím, že si film ty 3hvězdy zaslouží. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

Reklama

Reklama