Epizody(13)

V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

Vesman

O co vlastně jde, jde o příběh, ve kterém je hlavní postavou vampírská verze Jamese Bonda. Máme tady i velitelku M, ovšem v mladší a mnohem sličnější podobě než Judi Dench a další postavy, které se s přimhouřeným okem dají připodobnit dalším postavám okolo původního agenta 007. Seriál bych kvalitativně rozdělil na tři části, první díl na mě zapůsobil jako velmi dobrý úvod a hodně povzbudil moji zvědavost a očekávání. Bohužel dalších asi pět dílů nedosahuje nastavené laťky a nejsou tak úžasné. To co se v první polovině ztrácí bohatě dohání polovina druhá, kde dochází k vyvrcholení celého příběhu, jenž svým zpracováním patří mezi ty lepší. (kam se hrabe Jackman a spol.) Nějak mám v poslední době pocit, že hraným lovcům upírů odzvonilo, anime postupně přebírá vládu. Blade a Van Hellsing by se asi nemohli srovnávat s Alucardem a D...a tady si pokládám otázku, kdo z nich je vlastně lepší, Alucard nebo D? ()

Teg

Alucart je prastarej zapšklej upír, znechucenej (ne)životem a tím, jak nemůže najít protivníka, se kterým by změřil síly. Na ksichtě se mu nastálo usadil pekelný škleb, ze kterého není nikdy poznat jestli se směje, nebo má problém s nervama. Má svoje zvrhlé ideály pro které je ochoten nasadit život (většinou cizí) a není to zrovna klaďas, ale má stylové brýle, záhrobní humor a zuby tak pevné, že si s nima může natahovat svoji gigantickou pistoli vyrobenou ze stříbrného kříž. Anime s hudebním doprovodem na který se nezapomíná. ()

Nin

Nelze hodnotit jinak. Pravděpodobně nejvíc cool anime vůbec. Naprosto úžasné postavy jako například ten nejefektivnější upír všech dob Alucard, chladná, drsná, ale přitom (nebo právě proto) tak přitažlivá Integra Hellsing, nevinná kozatka Ceras s obřím kanónem, oddaný sluha Walter, který taky rozhodně není žádný párátko... Ti všichni mi přirostli tak moc k srdci, jak jen to je možné. Jejich charaktery se nejen předvedou v brilantních akčních scénách plných hektolitrů krve, ale jsou také často vystavěny těm nejkrajnějším situacím, na který mají koule snad jen Japonci (hned zkraje seriálu je téměř kompletně vystříleno sídlo Hellsing, což ve srovnání se závěrem je téměř čajíček). To vše v krásné animaci, která sice diváka oproti původní manze o pár tříd šetří ohledně brutalit, ale "vybarvenost" je zde využitá naplno především u scén s mixem červené a černé. Vypadá to tak nádherně, že v každém dílu jsou desítky políček, ze kterých by byly naprosto úchvatné plakáty. Plus naprosto super j-rocková hudba, která ještě vylepšuje atmosféru a jen umocňuje už tak vynikající zážitek. Zápory? Jenom drobnosti. Opravdu je tu jakási "roztříštěnost", kde něco přes polovinu dílů sledujeme jen jakési epizodky, které mají zdánlivě jen málo společného s finálním příběhem v posledních cca 5 dílech. A dále že přes boží postavy jako je Alucard či kněz Alexander není finální záporák až tak působivý. Upíři nikdy nebyli víc cool. A už taky nikdy nebudou. "WHO ARE YOU?!" (9/10) ()

HAL

Začněme nejprve stručným nástinem příběhu a prostředí: Upíři existují, jak už to tak bývá, od středověku, kdy se kníže Vlad III. řečený Drákula odvrátil od křesťanské víry a stal se prvním nemrtvým živícím se lidskou krví. Od té doby se upíři množí a ohrožují nic netušící lidstvo... ale stejně jako oni jsou potomci prvního upíra, i potomci prvního bojovníka proti upírům stále existují a stále proti nim bojují – konkrétně tedy Lady Integra Hellsing a její polooficiální Organizace Hellsing následující rozkazy samotné Anglické královny. Jí z neznámých důvodů pomáhá i tajemný upír Alucard* a jeho čerstvě nemrtvá chráněnka Victoria Ceras, jejímž pohledem také divák sleduje vyprávění. _A teď už k samotné televizní sérii: Vzhledem k tomu jak velké popularitě se Hellsing těší, jsem od něj podle předsudku „Co je mainstreamově oblíbené, to nemůže být skutečně dobré.“ nečekal nic výrazně zajímavého... ale byl jsem velmi mile překvapen - jde totiž o vynikající anime, které na upírský žánr není akční parodií jak by se zprvu zdálo, ale je jeho velmi kvalitní součástí, která ho obohacuje dosti zajímavými prvky a vyznačuje se jak zajímavou audiovizuální estetikou, tak i velmi solidní atmosférou. _Nejdůležitější, samozřejmě, je v něm samotné prostředí Organizace, působící v Británii nahlížené prizmatem typicky japonského vnímání, které zpočátku může působit až parodicky a směšně, obzvláště co se fanatického vzývání Královny a anglikánské církve týče... ale přesto, parodií není. Naopak se postupem času stává svébytným světem s vcelku zajímavou mytologií a rozvrstvením na jednotlivé mocenské celky a zájmové skupiny. Výrazně se právě v něm odráží japonská fascinovanost západní kulturou a její historií a legendami, ať už samotným Drákulovským mýtem na kterém anime stojí, britským gentlemansky patetickým patriotismem či křesťanskou vírou s jejími jednotlivými církevními frakcemi a rozbroji mezi nimi. _Do něj pak poměrně smysluplně zapadají postavy, které ani v jednom případě nejsou vyloženě heroické a kladné, ale právě pro jejich odlišné charaktery a diskutabilní motivy a konání jsou zajímavé a, svým způsobem, i dosti sympatické. Právě jejich postupné poznávání je hlavním důvodem, proč seriál nabírá čím dál tím větší tempo a získává na napětí i přes fakt, že samotná zápletka příběhu (točící se kolem uměle vyráběných upírů a mírně nesouvislého pátrání po jejich zdroji) není zas tak zajímavá jak by mohla být a za hlubokomyslnou by se dala označit opravdu jen stěží. Naštěstí není „ústřední“ děj zdaleka tak důležitý jako jeho podhoubí vycházející z postav a jejich fikčního světa, a hlavně samotná narace a styl s jakým je tento celek vyprávěn. _Úpírské téma už jistě bylo zpracováno i lepšími způsoby, ale právě Hellsing ho zdařile kombinuje s mixem „britsko-japonského“ nazírání a s komiksovou estetikou, která je v jeho případě skutečně „cool“ i bez pejorativního nádechu a do očí bijící prvoplánovosti. Jen škoda nepříliš zajímavého děje a jisté nedotaženosti do konce co se některých motivů týče. 9/10 () (méně) (více)

Hem.m

Vždycky jsem si říkal, že k nejoblíbenějším filmům/seriálům by se mělo napsat, co nejvíce věcí, ale někdy se mi to prostě nedaří, jako je třeba tady u tohoto díla, Hellsing. Pro mě pomalu nepopsatelné slovy, je pro mě těžké vyjádřit jak dokonalý pro mě seriál je a díky čemu všemu ho miluji. Takže hrubý pokus: Samozřejmě je to hudba, bez té by Hellsing nebyl to pravé ořechové. Jasuši Išii udělal práci na výbornou, každý musí ze soundtracku přímo šílet, ani si nedokáži představit, že by písničky skládal někdo jiný, nedovedu si prostě představit, že by to udělal stejně dobře, s takovou péčí a dokonalostí. Další věc, za co toto "veledílo" miluje je samozřejmě Alucard, pro mě určitě největší stylař na světě (jak by se asi řeklo v dnešní moderní společnosti má Swag), prostě tak oblíbená postava, že kdyby existovala v realitě, tak si hned jdete pro podpis k ní. Ale proč je Alucard styloví? Je to hlavně díky jeho chování a jeho obřím pistolím [Joshua Casull a Jackal HK47, ráže 454 (13mm). Kulky jsou stříbrné a posvěcené.] Ale taky Alucard je hodně dobrý vtipálek v opravdu skvělém obleku, který by záviděl i drogový dealer, co má spoustu peněz a kupuje si jen ty nejlepší obleky. Ale aby jsme pořád jen nechválili.. Seriál má jednu menší vadu a tou je policistka, kterou opravdu nemám rád, hlavně z důvodu, že nechce přijmout fakt, že je upírka.. No a tak to je vše, už jen jedině doporučím to, aby jste se na to podívali v japonštině, protože v angličtině nebo češtině to, bez urážky, stojí z hovno.. 100% -->Recenze<-- ()

• Dracula v seriálu používá své jméno obráceně, tedy Alucard. Důvodem je fakt, že v případě, že by někdo znal pravé jméno upíra, mohl by z něj vyhnat démona a vymítit jej. (Rimer545)
  • Postava paladina Alexandera Andersona je založená na Edwardovi Van Sloan, ktorý hral Prof. Abrahama Van Helsinga vo filme Dracula (1931). (Flipper)
  • Zbraň ráže 30mm užívaná Victorií Seras (Fumiko Orikasa) se jmenuje Hallconnen, což je přesmyčka od vcelku výstižného slova hellcannon – pekelný kanón. (Mates2106)