Komedie z původní produkce HBO uvádí dva špičkové herce, Susan Sarandonovou a Ralpha Fiennese, v hlavních rolích příběhu o neobvyklém přátelství dvou lidí ze zcela odlišných světů, kteří spolu neměli nic společného. Vypráví o vztahu bohaté dědičky tabákového impéria Doris Dukeové a jejího irského komorníka Bernarda Laffertyho. Po šesti letech služby si Bernard, nezastírající, že je homosexuál, získal Dorisinu naprostou důvěru. Stal se jejím společníkem doma i na cestách a ovládl chod celé domácnosti. Vzájemné pouto bylo tak silné, že vydrželo i mužovu závislost na alkoholu, z níž se musel léčit. A než Dukeová v roce 1993 zemřela, stál jí po boku jako nejdůvěryhodnější rádce, nejdražší přítel a po její smrti se dokonce stal správcem mnohamilionového jmění. Co se asi odehrávalo za zavřenými dveřmi a co umožnilo vznik tak silného pouta mezi „princeznou“, která měla vše, a „chuďasem“, jenž se stal jejím dědicem? Scénář napsal Hugh Costello, režíroval Bob Balaban. (HBO GO)

sona123

O hvězdičku víc za Ralpha, který si svoji roli užil, zejména ke konci (koukám, že je to profláknuté už v obsahu, takže bez obalu - míním tím jeho roli homosexuálního majordoma). Pokud jsem poslední dobou pochybovala o jeho herectví, již tak nečiním...protože Ralph je tu báječný jak na začátku - trochu staromódní, s báječně ohlým hřbetem - tak na konci, s namalovanýma očima, v pestrobarevném županu a náušnicí v uchu. Film je uváděn krásnými titulky a báječným songem. Proč jsem o něm vlastně neslyšela víc? Co mu chybělo? Málo reklamy? Za shlédnutí rozhodně stojí. ()

Yardie

Čekal jsem mnohem více. Je to slabších 60%, resp. lepších 50%. Film je dost nudný, vleklý a v podstatě téměř bez děje - lépe řečeno, děj a hlavní zápletka, emoce apod. jsou naprosto osekány, takže ve výsledku je to jakoby o ničem. Film zachraňují výkony hlavních dvou protagonistů, skvělá hudba a jakési kouzlo filmu, protože i přes mé výtky to ve mě zanechalo zvláštní nepopsatelný pocit. Každopádně velké zklamání. Howgh! ()

RomanHyde

Né příliš originální námět, ikdyž zde to jde stranou jestliže je film založen na skutečné události. Každopádně vztah sluha vs. pán byl už zfilmován několikrát a já mám asi nejvíce zažitého Freemana z Řidiče slečny Daisy. Zde se role sluhy zhostil "originálně" Ralph Fiennes, ikdyž v poslední době mi jako herec moc nesedí (zlatý Anglický pacient), protože jej podezřívám z toho že ani moc nehraje , pouze před kamerou je a režiséři stavějí na jeho těžce čitelném obličeji a takto jej vždy napasují do rolí nejednoznačných, kde je to devizou.. Tak je tomu i zde, kdy sluha asi ani neví jaká je jeho sexuální orientace a co od života chce. Každopádně zde rozhodně více hraje Susan Sarandon,která je před kamerou výborná. Samotný příběh je již dopředu předvídatelný a tak dívaka zaujme hlavně pomalý přerod Fiennese z naškrobeného sluhy v bezprostředního výstředního homosexuála :) Zajímavý koukatelný snímek na jedno použití :) ()

ddf76

Film zalozeny na skutecnych udalostech a na nekterych ne :). Toto biograficke drama popisuje vztah homosexualniho alkoholickeho sluhy Bernarda Laffertyho (Ralph Fiennes) k multimilionarce Doris Duke (Susan Sarandon). Oba dva hlavi herci ve svych rolich exeluji, zvlast Fiennes se vyziva v roli extravagatniho sluhy. Tento pekny filmecek v produkci HBO dokresleju i vyborna hudba. ()

Romeo5

Díky silné a skutečné atmosféře jsem vnímal každý předmět v tom domě a cítil jak plyne život. Vzalo mě to prostě sebou a moc. Když řekl Lafferty Doris "Já žiju v životech jiných lidí"- jako bych najednou, to jak žije prožil.....Jak je vše pomíjivé a at ďeláme co chceme, jsme na tom ve skutečnosti všichni stejně..Ten film je o samotách každého z nás a o pochopení....Moc hezké ()

hazaba

Velká důvěra, která byla začátkem velkého přítelství... výborné herecké výkony, výborná hudba... přesto mě to do děje nevtáhlo natolik, abych dala vyšší hodnocení. ()

Adiemus

Od Sarandonové a Fiennese jsem čekala víc. Pravda, neslaný nemastný scénář jim moc nepomohl, všechno plynulo nevzrušivě - a nudně. Jen britské reálie trochu celý film zachraňovaly. ()

Marty7CZ

Precizní Fiennes a okouzlující baba Sarandonovic v normálně ne moc vtahujícím příběhu rozehráli strhující jízdu, že mě to dočista ohromilo!!! Doporučuju! ()

miki68cz

Tento film by si zasloužil delší stopáž protože 98 minut naprosto nestačí k rozvinutí dvou velkých rolí Bernarda a Doris a dvou velkých herců Susan a Ralpha. Slušná muzika ()

jafuska

příjemný film o nezvyklém vztahu přátelství postarší ženy majitelky bohatých firem a jejího komorního, který se o ni staral, pomáhal ji, i když byl homosexuál, přesto k ní cítil pouto, které se jen tak nevidí,hezky se na to dívalo ()

martinkaziki

Nečekejte napětí, akci, vlastně se ani moc nezasmějete, ale co určitě dostanete, bude výborný herecký koncert Ralpha Finese a Susan Sarandon. Oba byli excelentní! ()

LencaN

Slabota. Týden po zhlédnutí musím sakramentsky vzpomínat, co se skrývá pod názvem Bernard a Doris. Prostě bohatá panička si najde nového majordoma, oblíbí si ho, probouzí v něm odvahu neskrývat svoji homosexualitu, přičemž by mě zajímalo, z čeho to asi tak poznala, když do té doby na něm nebylo poznat zhola nic. Nechápu, co on na ní zbožňoval a nechápu, proč ona si ho tak oblíbila. V podstatě se v tom filmu nic zázračného nedělo. Sarandon - dobrý, Fiennes - dobrý, film celkově - o ničem. ()

gizi

Herci dobří, tedy dobře hrají. Děj není nezajímavý, ale nikam to nevede. Na jedno podívání se dá. 29.1.12, 65%. ()

Mirrabel

Zajímavý film o velmi zvláštním vztahu. Susan Sarandon je výborná a její sluha je opravdu zvlýáštní a navíc gay...a spousta různého alkoholu:) ()

dati

videné zo záznamu h.b.o. 19/10/2018.. neskutočne príťažlivá dvojica mojich obľúbených hercov.. títo dvaja mohli kľudne hrať celý čas šach a stále by sa bolo na čo dívať.. je priam zázrakom, že laffertyho za tie roky nikto neodstránil.. teda niekto z tých, ktorí neverili, že ho jeho práca baví a nemá žiadne postranné úmysly.. svoj život venoval trom úžasným ženám a za to bol potom tri roky millionárom.. ()