Hlavními postavami příběhu jsou dobrácký i když poněkud neohrabaný zloděj Frank a jeho přítelkyně, půvabná a bezstarostná pokladní Roz. Oba by si rádi splnili své dosud nenaplněné životní sny a k tomu by jim měl pomoci ukradený obraz v hodnotě několika milionů dolarů. Vydávají se na dlouhou cestu, aby na vzdáleném ostrově obraz předali a získali za něj klíč k branám toho, co v té chvíli považují za štěstí. Jenže vedle místního elegána, který se o Roz začne na ostrově ucházet, je tu také zarputilý černý agent FBI, který už dlouho pátrá po bájném zloději uměleckých děl a tuší, že Frank a Roz by mu mohli hodně pomoci. A tuší správně. Například při hledání lupičovy velmi důmyslné skrýše v jeho luxusním domě. (oficiální text distributora)

Yoss

Bull(g)ock mi kazí celý film. Ešteže je tam úchyl Denis, že to celé dvíha vyššie. Hlody častokrát veľmi trefné a je za nimi jasný rukopis Learyho (mal prsty v scenári - a pri jeho srandičkách možno aj inde... :-) ()

Faila

Vtipné, milé, příjemné a na rozdíl od většiny současných romantických komedií to není žádný pitomý patetický cajdák. Kdysi se asi vážně vědělo, jak dělat pořádné filmy. ()

helloween93

Na tento první propadák Sandry Bullock jsem narazil na AMC. Zajímalo by mě, kdo Learymu věřil toho zloděje, to bych tu roli zlodějky snad věřil víc i Sandře Bullock. Nejspíš je to tím, že tu Leary hraje neuvěřitelného pitomce. Přitom záporáky většinou hrál přesvědčivě, ale tohohle naivního troubu ne. Sandra je marná téměř jako v každém filmu. Film se neskutečně vleče, stupidní dialogy a ještě naivnější děj vás nutí přemýšlet nad tím, jestli to dokoukáte. Perlička z českého dabingu - v jedné scéně postava policisty odkazuje na film “Fast Times at Ridgemont High” známou teenage komedii z 80’s, přičemž český překlad byl “Viděl si Rychlé časy na ridgemontských výšinách?”. To nejlépe vystihuje tento film - zcela mimo. ()

Buxholka

Na začátku bomba, máme pocit, že budeme celý film sledovat párek zlodějů na útěku. Jakmile dvojice zůstává stát v opuštěné vile, zpomalí se děj a začíná nuda. ()

cashplouch

Důležitý člověk této komedie, od kterého se vše odvíjí: spoluscénárista a představitel hlavní role - Denis Leary. Kdo zná jeho literární činnost, kterou pak předvádí na jevišti při své one-man show, moc dobře ví, jaký druh humoru je mu vlastní. Černý, drsný, ukecaný a někdy buranský, a ne každému takový humor sedne. Tento film je dost ukecaný právě díky svému hrdinovi, ale nějakou záhadou se tu moc legrace nevyskytuje. Kdo ví, kde se stala chyba. Nijak složitý příběh by totiž mohl nahrávat vtipným situacím, které by pak dotvořili herci, protože ti jsou dobří - samotný Leary, jeho partnerka Sandra Bullock, detektiv Yaphet Kotto. Některým hláškám se člověk nakonec zasměje, ale je jich tu pomálu. Vzhledem k tomu, že jinak Learyho humor beru, tato komedie se tedy nepovedla. ()

ronas

Sandra Bullock je skvelá herečka, ale toto je jeden z jej najslabších filmov na aké sa dala nabulíkať. No už len kvôli nej tá jedna hviezda.. Veľká škoda, pán Bennett. ()