Reklama

Reklama

Nežádoucí

  • Francie Bâtiment 5 (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Po náhlé smrti starosty města je na jeho místo jmenován mladý idealistický lékař Pierre. Hodlá pokračovat v politice svého předchůdce, který snil o ozdravení této dělnické čtvrti. Haby, mladá Francouzka malijského původu žijící v jednom z chátrajících paneláků, protestuje proti tomu, aby její rodina byla vyhnána ze čtvrti, kde vyrostla. Film režiséra Ladje Lyho, který navazuje na jeho debut Bídníci, který získal Cenu poroty v Cannes, se odehrává převážně na chudém pařížském předměstí a je podnětnou obžalobou rasistické politiky, která nutí chudé lidi žít v nebezpečných a nevyhovujících podmínkách. Film Nežádoucí, obsazený řadou skvělých herců v čele s debutující Antou Diaw, dramatizuje některá z nejrozporuplnějších sociálních témat současnosti. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (4)

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Namísto policistů a zločinců vykresluje Ladj Ly sociální nespravedlnost prostřednictvím politiků a aktivistů, což je jednak méně divácky atraktivní, jednak i méně úderné ve vyznění. Stále však dokáže zaujmout působivými scénami a hrozivou osudovostí společenského soukolí, v němž jsou jeho barvité figury chycené. Více zde. ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Nežádoucí je lehce teatrální a polopatický snímek, který milimetr po milimetrů mapuje formy systémové nerovnosti a cesty radikalizace. ()

Reklama

Galerie (25)

Reklama

Reklama