Beacon 23

Série(2) / Epizody(16)

Muž žijící ve 23. století pracuje na vzdáleném „majáku“ ve vesmíru, který slouží jako maják na pomoc proplouvajícím lodím. (FunDinDung)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Beacon 23 (2023)

1.seria: Vdaka ucasti vybornej Leny Haedey som zacal serial seldovat. V jej zavere konstatujem, ze som si mohol tento nepodarok odpustit. Problemom nie su dilemy s pokrocilou A.I. Naopak, vzdy ma to zaujimalo. Taktiez "mysterium" ohladom majaku a jeho funkcia nie je na zahodenie. Zial, scenaristicky a rezijne to kolise v podpriemere, aby to dokonale pochovali kostrbatym a odflaknutym zaverecnym dielom. Rozhodne sklamanie a to som velky fanusik sci-fi. Zvysne obsadenie takisto nie je prinosom a mnohokrat sa odbieha od ustrednej linie. Neodporucam. Cas sa da investovat do mnozstva inych kuskov. Dalsiu seriu urcite vynecham. Presvedcilo by ma iba vysoke hodnotenie na jej konci, a teda vyrazne zlepsenie, co takmer vylucujem. Slabucke dvojhviezdie. ()

Season 1 (2023) (S01)

Vdaka ucasti vybornej Leny Haedey som zacal serial seldovat. V jej zavere konstatujem, ze som si mohol tento nepodarok odpustit. Problemom nie su dilemy s pokrocilou A.I. Naopak, vzdy ma to zaujimalo. Taktiez "mysterium" ohladom majaku a jeho funkcia nie je na zahodenie. Zial, scenaristicky a rezijne to kolise v podpriemere, aby to dokonale pochovali kostrbatym a odflaknutym zaverecnym dielom. Rozhodne sklamanie a to som velky fanusik sci-fi. Zvysne obsadenie takisto nie je prinosom a mnohokrat sa odbieha od ustrednej linie. Neodporucam. Cas sa da investovat do mnozstva inych kuskov. Dalsiu seriu urcite vynecham. Presvedcilo by ma iba vysoke hodnotenie na jej konci, a teda vyrazne zlepsenie, co takmer vylucujem. ()

Corbenic (2023) (S01E01)

Pobavila praca s AI, ci uz v holografickej alebo "HW-levitujucej" podobe. Tento aspekt sci-fi mozem. Taktiez potesila pritomnost a vykon Leny Headey. Uz menej mi vsak sedel a svojim herectvom obcas iritoval samotny spravca majaku, Stephan James. Nova nerastna ruda, hyperspanok, AI....zatial to posobi dost nesurodo a genericky. Uvidime, kam to povedie, ale sancu si to este v mojich ociach zasluzi. ()

Wreckers (2023) (S01E02)

Skupinka raidujuca majak zlozenim velmi pripominala tu z Votrelcov, ci Expanse a kvanta podobnych "vesmirnych piratov". A hoci cele dianie bolo v tak uzavretom, niekolko-etazovom priestore chaoticke, pri spatnom pohlade v zavere epizody to zcasti davalo zmysel. Pokial akceptujete, ze mlademu "preplo". Ako prisli, tak odisli, ake mali motivacie sa skryvat v "troskach"? Dozvedeli sme sa minium.  Dost scenaristikych zakopnuti, ktore mozu rusit. Slaby priemer. Som zvedavy, kam to povedie. Ale snad nebude zakazdym, ked zaziari "neon" v sutroch, halucinovat nas "supervojak". Zvazujem, ci tomu venovat este cas. Nechce sa mi verit, ze by Headey sla do niecoho, co by nebolo "slubne" aspon zo skriptu, ktory citala. ()

Why Can't We Go on as Three? (2023) (S01E03)

Klabosenie "pod vplyvom" je celkom fajn, ked dychate umely vzduch a jedina ziva bytost rozprava a posobi rozhodne inak ako "inbodyment of AI". Nova postava prisla na scenu okazalo a uz tradicne uplne z cista-jasna a tvorcovia sa neobtazuju s vysvetlenim. Panovacna partacka, Sandrine Holt, na mna posobila zvlastne, ale kedze o kvalite scenara sme uz co-to zistili, zrejme to proste len treba akceptovat. Aleaspon sa opat udiala kratucka epizodicka vztahova zapletka a trocha tej utajenej agendy, ktora prekvapivo v zavere vyustila v dalsi wtf-zvrat. Uvitali sme ho asi viaceri. Priemer. ()

God in the Machine (2023) (S01E04)

Dejova vyprava do davnych cias ked v majaku "uradovala" postarsia druha spravkyna a dosla ju "pozriet" necakana navsteva z dovodu, ktory ma zrejme dat zmysel dianiu z predoslych epizod. Je to "barlicka". Ano, urcite je, kazdopadne konverzacka bola zaujimava a predstavene charaktery rovnako. Co ma vsak zaujalo bolo spomenutie "vyssej formy" existencie. V nasej sucasnej technologickej adolescencii ludstva, kedy sice mame moznosti, ale taktzez sa velmi lahko mozeme vyhladit, ma prave tato myslienka zaujala pri pocuvani Vedatorskeho podcastu so Samuelom Kovacikom.  Kazdopadne konfrontacia s myslienkou "posunut" sa na dalsi "stupen" a toho, ako to este viac nedomrvit bola zaujimava. Najsilnejsia myslienka epizody bolo pre mna surove konstatovanie A.I. - "You can't reason with a selfproclaimed savior." A zaver s "nekompromisnou" A.I. mal tiez atmosferu. V uplnom zavere sa zrejme drzali komplexnejsie knizneho nametu, ktory nepoznam, ale tato epizoda scenarom a spracovanim o nieco predci predosle. ()

Rocky (2023) (S01E05)

Zaujem a atmosfera neskutocne padla. A ano, iste je to odlisnymi scenaristami ako pri predoslom dieli. Tu su dvaja a zrejme dlhsie "bafkali", kym sa zhodli na scenari. Snazi sa to hrat na "clever", ale vyznieva to opacne. Zaujimave to opat zacne byt az prehranim zaznamu z minulosti o predoslom spravcovi majaku, Solomonovi. Aj to len po dobu cca 10min..kedy je to opat len o posahanej AI s mizernym scenarom. Mam chut to po tomto paskvili zabalit. Co malo byt cielom? ()

Beacon Twenty Three (2023) (S01E06)

Linia s Avalon, ktoru hra polsko-kanadanka Carolina Bartczak, a ktora bola prvou spravkynou majaku podla Bart-ovho rozpravania bola sice zaujimava, ale opat sme v minulosti, hoci vzdialenejsej. Nasledne priblizenie dalsich spravcov a ich "stretnutia" s fenomenom "relikvie". Kazdy vnimavy clovek, co zazil osamotenie, ci samotu si vie predstavit, aky vplyv musi mat na psychiku tak totalne odlucenie. Bez ohladu na trening a silu osobnosti. "Blbnutie" pariku vsak uz prestalo davat zmysel. Sklamanie a mimoriadne zvolnenie. Pamata si este niekto na "pritomnost"? :) ()

End Transmission (2023) (S01E07)

Ano, i A.I. vie byt frustrovana a i v depresii. Aspon teda, to je zrejme myslienka, ktoru tvrocovia chceli prezentovat. Zial, dej epizody a chovanie postav su tomu tak podriadene, ze je to na ukor logiky a nejakeho porozumenia ich chovaniu. Slabucke. ()

Adamantine (2023) (S01E08)

Mimoriadne kostrbaty diel a spackany zaver. Da sa vela nevypovedat a zaroven navnadit. Nuz a potom sa to da spackat. Napriek tomu, ze moja predstavivost je divoka a mnohokrat si to odmaka i ked to pokasle tvorca..tentokrat sa to odpustit neda. V zavere akurat lutujem investovaneho casu. Dalsiu seriu rozhodne vynecham. ()