Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina lekařů v nemocnici pro veterány musí bojovat proti své bezútěšné situaci. Přibývá jim totiž stále více pacientů, pro které nemají dostatečný počet lůžek. Hlavní příčinou jejich dlouhotrvajícího problému je byrokratický přístup k řešení problémů ze strany administrátorů nemocnice. Lékaři jsou odhodlaní poskytovat v méně svého svědomí a schopností nejlepší služby pacientům, i když tímto porušují zákazy a operují i bez souhlasu vedení. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

"Smutné je, že hovno plave vždy směrem vzhůru" Tenhle film ukazuje celkem otevřeně postoj Američanů, ke svým válečným veteránům, ve vztahu ke zdravotní péči. Je vrchol, aby musel jít doktor pod rouškou noci, krást léky, pro vlastní pacienty, jelikož jim je stát prostě normálně nedá. Trošku překvapivá etapa jejich historie a vlastně i nedávné minulosti. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Americkej kinematografii môžeme vo všeobecnosti všeličo vyčítať, ale rozhodne nie to, že by nereflektovala svinstvá všemožného druhu na nielen svojom území. Napríklad taký zdravotnícky systém. Lenže keď už som začal tými výčitkami, tak bohužiaľ aj Článok 99 sa nezaobíde bez dejových klišé. Milostná linka je sem vsadená takmer až násilne a takmer bezchybnú prvú polovicu, kedy sledujeme epizódy z jednej nemocnice, vystireda niečo, čo sme videli mnohokrát a príjemný sociálno zžieravý tón nahradí proste Hollywood a tlačenie na pílu na úkor reality. Film čerpá svojou kombináciou drámy a komédie zo seriálu M.A.S.H., také krádeže materiálu sú geniálnymi nápadmi. 70% a celková spokojnosť. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Natočiť dramatickú komédia z nemocničného prostredia, na mieste, kde sa rozhoduje medzi životom a smrťou, asi naozaj nie je ľahké. Keď k tomu prirátame fakt, že sa jedná o nemocnicu pre vojenských veteránov a skorumovanosť vo vedení, tak poradiť si so scenárom určite muselo dať zabrať. Deutch, spolu s hercami, to ale zvládli takmer na výbornú. Príbeh má svoj začiatok a hlavne skvelý koniec a dramatické momenty sú perfektne odľahčené takmer paródiou na nemocničný systém, kde doktori musia vo vlastnej nemocnici kradnúť zásoby z iných oddelení, aby mohli vykonávať svoju prax. Po skončení filmu budete mať možno aj vy na tvári právom smutný úsmev. 80%. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dramedy o americkém zdravotnictví. 1) Jak moc zobrazuje film skutečnost se nedozvíme. Jen z kritických ohlasů lze usoudit, že i když netušíme, zdali skutečně článek 99 existoval/existuje, tak uvedené postupy zřejmě nejsou neznámé. 2) Článek 99 stanoví, že lékařská péče nebo operace, kterou veterán potřebuje, bude poskytnuta jenom v souvislosti se zdravotními následky, které přímo plynou z poranění, jež nastalo během aktivní služby. Ve Státech v době, o které film vypráví, povinné všeobecné zdravotní pojištění neexistovalo. O válečné vysloužilce se staraly (a nadále starají) programy Military Health System / TRICARE a Veterans Health Administration. Náš snímek demonstruje, že tato péče asi není bez závad. 3) Film chvílemi očividně neví, zdali má být dramatem či komedií. Ať tak či onak, nakonec je stejně všechno typicky americké: klasický hollywoodský happyend, podprahové sdělení, že chyba není v systému, ale v jednotlivcích no a trochu patosu na závěr. Snad jen projev nového ředitele nemocnice dává tušit, že věci jsou složitější. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

No nevím, začátek filmu ušel. Mladý vyjukaný doktor se ocitne v nemocnici pro válečné veterány, kde je veškeré dění podřízeno požadavku ministerstva na okamžité snížení výdajů. Nemocnice se tak snaží vykličkovat z různých operací veteránů a zákroků, které by byly drahé. Hrstka doktorů však něco na způsob jednotky MASH a Hlavy 22 dělá celou řadu často i nelegálních úkonů a podvodů, čímž řadu pacientů drží při životě a vrací je do světa jako uzdravené. Problém nastal se vzpourou a náhlouv vlnou patriotických gest, reprezentovaných zejména beznohým vozíčkářem, který pomáhal doktorům organizovat boj proti zlému a šetřícícmu řediteli.... Závěrečná scénka, kdy nadřízený z ministerstva ředitele nemocnice nazve hovnem a de facto jej vyhodí byla už směšná a hlavně trapná. Pád naštěstí částečně vybral projev nového ředitele špitálu, ale je to tak tak na 2 hvězdy... ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama