Odvážná hyena

• Hongkong Xiao quan guai zhao (více)

Lung se naučil kung-fu od svého dědečka. Má od něj však přísný zákaz předvádět své dovednosti cizím lidem. Lung neuposlechne a pustí se do rvačky se třemi podvodníky. Když je bez problémů porazí, nabídnou mu práci v nepříliš úspěšné škole kung-fu. Svým působením ve škole a předváděním specifického bojového stylu upoutá pozornost dědečkova dávného nepřítele. Ten již léta touží po jeho smrti a nyní se mu podaří dosáhnout cíle. Zoufalý Lung se rozhodne pomstít dědečkovu smrt. Zatím však není natolik dobrý, aby dokázal porazit silného nepřítele. Až po tvrdém tréninku bude připraven na nejtěžší souboj svého života. (oficiální text distributora)

mortak

Tak tomuto Chanovu dílku musím dat čtyři místo obvyklých třech. 90% bitek, 10% jednoduchého humoru. Škoda, že ten poměr Chan v pozdějších filmech obrátil. Ale hlavně je krása sledovat ten vývoj stylu. V úvodní bitce vidíme padouchův styl, a v závěru Jackie díky tomu jeho šílenemu stylu na způsob P. Sellerse, najde na každý chmat protiútok. Tak má vypadat kung-tu film. ()

haj

U těchto filmů záleží jen na vašem vkusu- pokud máte rádi žánr ztřeštěných kung-fu filmů, jehož typickými představiteli jsou Drunken Master a Snake in the Eagle's Shadow, pak se vám Fearless Hyena líbit bude, protože patří k tomu nejlepšímu. Ale jinak je to ztráta času. Mimochodem jde o Jackieho režijní debut. ()

JohnSmith

Další Chanova akční taškařice. Akce je sice moc pěkná, ale do smrti dědečka je to nějak o ničem a pak už jen o pomstě. Ohrané. ()

Hollohlaway

Klasika s mladým Jackym v nejlepší formě. Bojové scény s minimem střihu jsou úžasné a choreografie dechberoucí. Příběh nemá smysl řešit. ()

Ironfood

Zjišťuju, že na pitvoření mladého Jackieho jsem čím dál více alergický. Bojové scény jsou tu nicméně pěkné, nejvíc asi zaujal předfinální souboj s třemi chlapíky v čínských modrákách. ()

Fox85

Opět jeden z téměř klasických filmů Jackie Chana. Floutek, co to podělá, a pak to musí nějak napravit a zároveň se naučit něčemu speciálnímu. Podle téhle šablony lze dohledat několik jeho filmů a tenhle mezi ně taky zapadá ()

TERRORDROME

Jackie opäť v úlohe nespratníka vyrábajúceho maléry a privádzajúci svojho deduška do šialenstva. Jeho výčiny sú našťastie dosť zábavné, ale najlepší je aj tak japonský podvodník pre ktorého začne pracovať. Keď sa ten degeš začal vyprávať s chlapíkom v bezvedomí a odpovedať za neho, tak som sa naozaj s chuti zasmial. Nechýba ani neodmysliteľný somrák-majster, ktorý si vezme Jackieho do parády po smrti jeho dedka a na chlapa chodiaceho o barle je vskutku svižný. Súboje sú už tradične premakané, niet im moc čo vytýkať. akurát tá scéna kde je Jackie prezlečený za ženskú a bije sa s chvastúňskym hromotĺkom bila svojou infantilnosťou do mojich úbohých zdevastovaných očí. No a ešte nesmiem zabudnúť na ten hnusný nazoomovaný obraz pre ktorý nebolo miestami ani vidieť postavy čo sa spolu bavia, to je teda fakt hanba! ()

Modiwish

Super film , fakt bomba Je to rychlé, pohotové a někdy i docela vtipné a má to šmrnc a švih..:-) Má to ty správneé ingredience, které Lo Wei plně využil Chan překvapí svou pružností a bojovým umem a Shi-Kwan Yen svým padoušským vzhledem nekompromisního zabijáka. Jak je vždy ve zvyku Hui-Lou Chen si zahraje vysmátého, ale moudrého a chytrého žebráka. Jedna z nejlepších Chanvek! ()

maty39

Po úspěchu Drunken mastera se Jackie rozhodl, že převezme větší kontrolu nad svými filmy (lépe řečeno bylo mu to dovoleno). Choregrafii bitek už si zkusil v předchozích filmech, ale tentokrát přidal i režii. Jackie nevymýšlel nic nového, spíše pokračoval ve stylu nastaveném ve filmech, které dělal s Yuenem Woo Pingem. Takže zase nás čeká převážně komediální úvod a poté drama, trénink a pomsta. Jackie žije se svým dědečkem, trénuje kung-fu, ale má zákaz ho používat, aby neodhalil svůj styl. Takže je jasné, že Jackie ho použije v příštích pěti minutách. Poté co zbije trojici podvodníčků ho ti samí přesvědčí, aby s nimi otevřel školu kung-fu. Trik je v tom, že vždycky když přijde vyzývatel, tak mu Jackie v převleku nařeže a to přiláká studenty. Jackie nosí knírek, čepici, občas se převlékne za dívku. Začátek tlačí na komedii ještě více, než jeho předchozí filmy. Je zde i výborná scéna souboje s hůlkami, kdy se Jackie chce najíst a jeho dědeček mu vždy sousto sebere na poslední chvíli. Když dojde na drama, tak Jackie také přitlačil na pilu. Když jako šílenec útočí na záporáka, tak už jsem si říkal, že to už je trochu moc. Každopádně zúčtování je celkem povedené. Ať už je to souboj proti třem poskokům, nebo proti záporákovi, tak je to kvalitní a dynamická old schoolová klasika s tím rozdílem, že Jackie se při tom šklebí a směje jak šílenec. Zase jedna ze stálic našich televizí, kterou jsem viděl opakovaně, ale předchozí dva Pingovy snímky mám o chloupek raději. Chtělo by to trochu rovnováhy mezi bláznivou komedií na začátku a Jackieho psychotickým stavem ve druhé třetině filmu. ()

drankeryth

Milujem filmy s Jackie Chanom a tento neni ziadnou vynimkou. Aj v tomto filme znazornil, ze jeho bojove umenie je skvele a este k tomu okorenene s humorom. Film je plny bojovych scen a nenecha vas aby ste sa pri nom nudili. ()

MickeyStuma

Jackie Chan, jeho ksichtíky, skopičiny během zápasů a přehlídka bojového umění kung-fu. Takový je tento snímek, který je dějem tak jednoduchý, že už snad ani jednodušší být nemohl. Aby ne. Jde tu především o prezentaci zmíněného kung-fu a podle toho to také vypadá. Neustálé rvačky, které jsou však vždy okořeněny typickým čínským humorem. Je však na co se dívat a zvláště u posledního finálového střetnutí si fanoušek užije. Zápasy mají ten správný šmrnc a energii, takže divácký zážitek s tohoto hlediska určitě zanechá. Jedná se o klasiku, kterou na svou dobu považuji za zdařilou. ()

Hapretor

blbost - i ztráta času ... ale ... No, tak musím dát 4*, protože co tam předvádí Jackie, to je neskutečný - takový pohyby v takový salvě a smršti - přitom ty ksichty u toho by mu i Bean záviděl ... několikrát jsem doslova řval smíchy ... po této stránce skoro dokonalé - řekl bych ... ()

foundation

Z Odvaznej Hyeny som mal velmi zmiesane pocity. Natocene to je tak nejak amaterskejsie ako ine Jackieho filmy, vtipky tam sice su ale az na dva alebo tri su skor take stupidnejsie.A hlavne to specialne bojove umenie na konci kde ked ho mlatil a on sa rehotal mi prislo take dost trapne ale priznavam ze som sa zasmial aj na tom. Jakcie je proste Jackie no :D ()

macetoma

Děj o ničem, herecké výkony hrozné. Ale ty souboje, to je prostě paráda. Jackie Chan v té nejlepší formě. Dávám 3 hvězdy. ()

Filmaris

Jeden z tých lepších a zároveň vtipnejších počinov Jackieho Chana. Dobrý príbeh, vtipné momenty, prepracované a zábavné bojové choreografie a výborná tréningová montáž. Príbeh možno pre niekoho predvídateľný no aj napriek tomu bol pútavý. Jackie tu okrem vtipkovania a grimás musel hrať aj trošku vážnejšie a tie emócie zahral dosť dobre. Kaskadérom klobúk dole za to, čo predviedli. Problém som ale mal s kamerou, ktorá bola z neznámeho dôvodu vždy strašne blízko pri hercoch a najväčší problém to bol hlavne pri bojových scénach. Miestami to rušilo a nie vždy bolo všetko vidieť, čo potrebujete ako divák vidieť. Napriek tejto technickej chybe ide o výborný film. ()

rogger

Tak k tomuto DVD som sa dostal náhodou v novinovom stánku a musím poovedať,že už som si ho pozrel asi 6krát. Jackie ešte mladík vo famoznej kondícii! Radosť pozerať a nutno ho len obdivovať. Príbeh filmu je dosadený do klasickej kung-fu doby starých majstrov a škôl bojových umení ,takže žiadne prekvapko ale na tú dobu povinná jazda. Ale za čo iné by sa bojovníci mali pobiť, keď nie za česť a pamiatku, svojho majstra,dedečka, či brata. Pomsta bola proste v 70.rokoch motív number one. Film okrem vyborných 100% prepracovaných bojových scén ponúka aj slušnú dávku Jackieho humoru. Pre mňa určite jeden z najmilších Jackieho filmov za mladi. ()

Madhuri

Já toho Chana prostě žeru! Já vím, ty vtípky jsou tam často totálně debilní, Chan se furt při všem pitomě kření, o příběhu radši taky nemluvit a herecké výkony na Oscara taky rozhodně nejsou, ale já se přesto královsky bavila. Což je asi pochopitelné vzhledem k tomu že jsem se skvěle bavila i u Školy hada, Mladého mistra, Mistrova syna nebo Pána Draků... První půlku filmu jsem měla pořád úsměv na rtech, smála jsem se, a divila se jak o že jsem o ten film nezavadila už dřív? "Ty máš tak chlupatá lýtka!" "Copak nejsou snad sexy?!" odvětil Chan převlečený za ženskou jinému bojovníkovi (vím že je to dost laciný vtípek, ale smála jsem se :D) , ale po smrti dědečka to jde dolů a já se ptám jestli sleduju pořád jeden a ten samý film, pak ale přijde závěrečný souboj- Mistrova syna a Legendu o Opilém Mistru zbožňuju hlavně kvůli těm netradičním opilým soubojům kde se Jackie motá tak že by pomalu po svých ani nedošel domů ale pak dá všem pořádnou nakládačku...No a v Odvážné Hyeně bylo emocionální Kung-Fu (můžu tomu tak říct?) na stejné notě, takže jsem se opět bavila...Mám fakt ráda tyhle nápadité typicky Chanovské choreografie, které se v jiných Kung-Fu filmech prostě nevidí. Takže u mě má 5 hvězd, i když ostatním tyhle filmy připadají neskutečně trpné, já se u nich bavím i když pořád ještě nevím přesně proč... ()