Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

rob_troy

Tenhle film naprosto miluju. Sylvester Stalloone jako otec, který učí syna dělat páku a přitom o něj pak bojuje jak může. Mistrovství v páce - mmmm. Film, kde je Sylvester v dokonalé formě. ()

Hulkee

Tenhle film si pamatuju ještě jako malej kluk. Tenkrát mě u obrazovky udržel a na tom je postavené moje hodnocení. Na druhé shlédnutí nic moc. ()

LADAS79

Jo je to dobrý Sylvester drtí jednoho borce za druhým div že má dost síly až na konec a přece vše dopadlo všechno dobře. ()

64B

Nařachaný kamioňák Hawk se snaží dostat svého syna zpět do své péče. Ukáže mu, jak se vítězí, novej kamión a syn je jeho. Prosté a jednoduché a přece tak milé. Rád trávím víkendy takovými filmy. 5*. ()

Uberlord

Sice to není ani Rocky, ani Rambo... ale dívat se na to dá. I když, se železnou pravidelností se na něj dívat určitě nebudu. Film mě nelákal předtím a na prdel mě neposadil ani po shlédnutí. Upřímně, ten rozmalenej fakan by si jednu zasloužil hned z úvodu. Navíc, nějak jsem nepostřehl jakýkoliv impulz, který jej donutil dát si tu "stovku" sprintem napříč dálnicí... prostě z ničeho nic... (Asi vynechal prášek). Nicméně i přes velmi chladný začátek to nabere tak ve třetině filmu trošku jiný spád... a pak vás to tak nějak zajímá a chcete vidět, jak to dopadne. A to kupodivu i přes to, že Arm Wrestling není až taková prča na podívání. Je to tak mezi 3 a 2... Sice to má opravdu super hudební doprovod, ale vzhledem k tomu, že nemám zrovna dvakrát chuť si to někdy zopáknout... ()

horor2

Parádní Stallone, který chce dostat zpátky svého syna a zúčastní se Mistrovství světa v páce. Každý šel po zhlédnutí tohoto filmu na páku, ne? ()

DeDanu

Pohádka s dobrým koncem, kde jsou uplatněna všechna klišé. Jednoduché k pláči, předvídatelné, vynucující si soucit. prostě samá negativa. Ale!!! Krásný kamion, krásný silný cituplný hlavní hrdina , co dělá psí oči a jen tak se nedá, krásná americká krajina (znáte ten pocit, když můžete říct: hele, koukej, tady jsme byli a přesně víte jak to tam voní a jaké tam sálá vedro?). Dobro vítězí nad zlem a budoucnost je světlá a nadějná. Prostě pohádky miluju, no. ()

Blazkowicz

Kluk je sice na přes držku, ale film sám o sobě se docela dá. Je to ale slabý průměr, takže nejde od toho čekat něco víc nebo míň. Jednohubka, na kterou se rychle zapomene. 3-* ()

helrohir

Ach, opäť jeden z tých nepodarenejších Slyových filmov v rámci 80.-tych rokov. Keby sa film venoval len nejakým tým "tiráckym" dobrodružstvám, ktoré postupne vyústia v ten záverečný turnaj v pretláčaní (čo však tiež nie je bohvieaký námet na film), bolo by to o niečo znesiteľnejšie, avšak ten detský element a celkový príbeh točiaci sa okolo jeho osoby to v mojich očiach nutne zhadzuje. Je tu aj priveľa melodramatických momentov, priveľa "eighties" muziky, a film nie je ani napínavý ani zábavný. A herecky je to jeden z najhorších Slyových výkonov. 35%. ()

knihovna

Stallona mám rád, ale tohle se nepovedlo. Páka mě nijak nezajímá. Jediné spojení slov ruka a páka které znám, je pubertální říkanka "ruka je páka na honění ptáka." I to je dost slabé. ()

hrumsrt

Hvězda akčního plátna osmdesátých let opírající se o dvě ikonické série - Rocky a Rambo - Sylvester Stallone vždy sem tam odskočil k něčemu víc žánrovějšímu a mnohem béčkovějšímu.. Právě Do útoku je další pokus nestárnoucího Slye ukázat mainstreamovému publiku, že má na to nejen sám utáhnout jakýkoli film, ale hlavně že umí bavit všechny.. V hlavní figuře se skvělým jménem Lincoln Hawk jako řidič kamionu míří na Mistrovství světa v páce, kde mu titul může zajistit nejen dost slušný obnos ale i vyřešení vztahu s nově nalezeným synem.. Všechen ten patos okolo trvajíc, než Hawk vstoupí do přetlačujícího turnaje, je při nejlepším otravný, ovšem závěrečná soutěž v páce leč v hodně omezeném módu představuje, proč si Do útoku pustit... Je to jen o tom správně si otočit kšiltovku! 50% ()

kadef

Na Stalloneho pořád dost dobrý. Sice neumí hrát ale je to jeho jeden z nejlepších filmů. Když to ale srovnám s Rockym nebo Clifhangerem tak je to asi na dva. Páka - tohle tady ještě nebylo. ()

moviepill

Takáto tematika otec-syn mi bude vždy blízka, napriek výkonu Sylvestra. Tentokrát ho prekvapivo prekonáva jeho malý kolega-syn. ()

smrtubohem

Velmi slušný film, který nenudí, je neotřepaný a díky věrně hrajícímu Slyovi správně tvrďácký. Jako každé rozmazlené a přechytralé děcko v hlavní roli mě mamánkovský klučina místy iritoval, ale vcelku se dá snést a na hodnotu snímku to nemá prakticky vliv. btw. zajímalo by mě, proč tolik lidí považuje Stallonea za neherce a představitele JEN Ramba a Rockyho. ()

benyy

Náhodou, opäť tradičné podceňovanie Stalloneovho talentu. Efektne namiešaná dávka adrenalínu a sentimentu presne apeluje na divákove city, tak ako Rocky mi spravil dobrú náladu a určite stojí za opätovné zhliadnutie:) ()

Pimpy

Když mi bylo pár let, tak sem tuhle sračkoidní pecku na VHS sledoval snad obden a kdyby to byly závody v posílání lodiček po kaluži, tak by mi to asi bylo jedno :))) A i dneska mám pořád stejný pocity, prostě ten film žeru. ()