Reklama

Reklama

Dva misionáři

  • Itálie Porgi l'altra guancia (více)

Obsahy(1)

Bud SpencerTerence Hill tentokrát v rolích zbožných ochránců utlačovaných uprostřed tropického ráje... Na sklonku 19. století se evropské kolonie rozkládají prakticky po celé zeměkouli a jinak na tom není ani Karibik, kde se o vliv přetahují španělské, francouzské, holandské či britské obchodní společnosti. Pod vedením bezohledného markýze Gonzaga (Robert Loggia) se však evropští zástupci sjednotí do kartelu, který dolehne na chudé farmáře, zatímco bohatí obchodníci si budou dál cpát peníze do kapes. To by se ale v přístavu nesměla vylodit dvojice svérázných kněží s nákladem prvotřídního pepře. Pro otce Pedra (Bud Spencer) a otce G. (Terence Hill) to měla jednoduchá zastávka, kdy smění žoky koření za věci pro své ovečky, jako svíčky, bonbony a další moderní vymoženosti. Jenže okolnosti je vedou k trochu jinému výkladu Písma o lásce k bližnímu svému a s pomocí svatého Josífka udělí několika mocipánům řádně peprné kázání... Italsko-francouzská komedie s legendární dvojicí Bud Spencer a Terence Hill se sice odehrává v dalekých tropech, jejich světoznámé fackovačky a veletoče se však za oceánem nijak nezměnily a jsou srozumitelné ve všech jazycích. V pořadí už desátou spolupráci komediálního dua natočil florentský rodák Franco Rossi, který se pak nejvíce proslavil náročnými adaptacemi pro televizi jako Quo vadis (1985) nebo Dítě jménem Ježíš (1990). (Česká televize)

(více)

Recenze (56)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jeden z tych filmov dvojky Spencer/Hill, ktory ma aj sice jednoduchy ale zaujimavy dej. Ako dvaja dobrosrdecni misionari chrania svoje bezbranne ovecky pred chamtivym guvernerom, ktoremu ide len o peniaze a miestnych len vykoristuje. Lenze nasa dvojka ma nielen velke srdce ale aj velmi tvrde päste s ktorymi to guvernerovym poskokom poriadne natrie. Bitiek je tentoraz pomenej ale v prvej tretine filmu sa v tomto ohlade dockame predcasneho vrcholu v podobe neskutocne velkolepej megabitky. Az ma mrzelo, ze si tak skvelu bitku neschovali na zaver, ktory je zase dost narychlo odflaknuty. To najlepsie ma byt vzdy az na zaver. Takisto tempo obcas drhne. Soundtrack je tentoraz len priemerne chytlavy a nehrozi ze by som ho tyzden nedostal z hlavy. Ale vdaka zaujimavemu pribehu v ktorom maju Spencer a Hill aj co hrat a pohodovej atmosfere tento film stale radim k tym lepsim s touto dvojicou. Naviac kopnutie si do nekalych praktik cirkvi vzdy potesi. 7/10. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jednoho dne je naženu pod vodopád a tam je všechny pokřtím." Dle duchovních manažérů by církev měla být pánem, čemuž rozumím, ale pěsti otců Pedra a G to evidentně nechápou. A já jsem rád, protože mám rád jejich bitky, i když tentokrát nevyhrávají tak často, jak by si jejich filmografie zasloužila. Škoda, ale přesto mě bavila žába v baretu, snaha pokřtít šamana, mlácení razítkem, ukázka nastavení nesprávné druhé tváře, odpalování padouchů houpací sítí či snaha dvou legendárních jedlíků držet půst. A taky mi byla sympatická snaha ukázat církevní elitu jako zmetky, kteří káží vodu a přitom chlastají s mafiány drahá vína. Proto všem srdečně přeju narkózu od otce Pedra. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Pohodová záležitost, místy zajímavě odlišná od obvyklých snímků pánů Spencera a Hilla. Líbilo se mi odhalování minulosti otce G., ošetřování nemocných, samozřejmě i klasické bitky, které se tentokrát (s výjimkou zrychlených záběrů v té závěrečné) obešly i bez nadbytečných gagů. Myslím, že také příběh Dvou misionářů je solidní, ačkoliv nepřináší nic vyloženě nového či překvapivého. Italská ztřeštěnost tentokrát ustoupila o něco klidnější atmosféře a je to dobře. Vtipný je film i tak (otec Pedro a jeho narkóza později využitá při průběžném uspávání padouchů). ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Bud Spencer a Terence Hill - krásne spomienky. Odstupom času ich filmy už nie sú také pecky, ale stále (s malou dávkou sentimentu) nadpriemerné akčné komédie. Najlepšie obdobie talianskej komédie (a možno aj európskej). Tento film trpí rovnakými nedostatkami ako väčšina filmov BS&TH - miestami nedostatok deju, klišé, neoriginalita ... Ale je to tak skvelo nakrútené, že sa musíte zabaviť. Bud a jeho slávne päste a Terence a jeho slávne modré oči, svieži humor, svižná akcia ... otcovia buddy movies vo svojej najlepšej forme. Ak sa k tomu ešte prirátajú krásne spomienky, je to veľmi dobrých 60%. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vlastně totální klasickej Bud Spencer a Terence Hill. Hrají pro změnu misionáře, ale přitom to jsou trošičku syčáci, co mají rádi penízky. Všechno dobrý, jenom mě tu překvapila ekologická tématika a místy až umělecká kamera. Kdyby nebylo standardního dabingu, asi by to bylo slabší. V pozadí jde po ulici Bud s Terencem a povídají si. Už to je pro fanoušky téhle dvojky pohlazení po duši. Nicméně v popředí sedí plešatej černoušek a kouká na desátou hodinu. Mysleli si, že tím otevřou nějaká témata? V 70. letech? ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Kolumbii. (Jorge87)

Reklama

Reklama