Mstitel beze jména

Pomstiteľ bez mena

Jackie Chan's Who Am I?

Akční / Sci-Fi / Komedie / Dobrodružný

Hong Kong, 1998, 104 min

Vcelku povedená komedie s křovákem Jackiem, hledajícím svou minulost. Nechybí jeho povedený strýček a uječená přítelkyně. Choreografie soubojů je opět perfektní, vyzdvihnout musím ten na střeše budovy v Rotterdamu. ...teď už jenom zbývá zmáčknout ENTER a peníze putují rovnou na Váš účet...fond Zachraňte děti:-)70%(13.7.2008)

Na zem spadl meteorit, který v sobě skrývá neuvěřitelnou energii, akorát že ho chce získat pro sebe víc lidí vč. jednoho bývalého generála. Akce v Africe: Pozoor! Jak se jmenujete?! Ne-ví-me! Odkud jste?! Ne-ví-me! Bylo jich 9, přežil jen Jackie Chan, zachránili ho domorodci a ještě snad i vyhrál Namibijskou rallye v Mitsubishi Pajero. A tady legrace končí, přichází hoši ze CIA a začíná akce a jede se do Rotterdamu nazout do dřeváků. Akce není vůbec špatná, autová honička Mitsubishi Lancer Evo IV vs. trojkové BMW je zábavná, triky jako výbuchy apod. odpovídají době, kaskadérské kousky celkem slušné i ta poslední klouzačka pro prosklené šikmé střeše. Celkově to není vůbec špatné. 70%(29.8.2015)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +velmi slušná akce, má to spád, Jackie Chan, některé parádičky, a dvě zajímavé herečky -delší stopáž, a párkrát se tvůrci sekli(Jackie zhodí brašnu ze střechy (má v ní uložený disk), přitom hlavní padouch říká"přineste mi tu brašnu" aniž by měl vůbec možnost cokoliv vidět nebo tušit kam Jackie disk schoval)/// Je faktem, že někdy mě Chanovi kreace a ekapády dost nudí. Možná hlavně proto, že to byvá posté to samé. Ovšem pokud má film svižnou réžiji a nápaditý scénář, tak vás i jackie začně bavil. Film místy připomínal Agenta bez minulosti, což při faktu, že tento film vznikl o pár let dříve, dělá z tohoto dílka zajímavou podívanou. Snad jen o hodně více bláznivou. Ale to není až tak na škodu, u Mstitele beze jména se díky tomu občas i zasmějete./// Celkem 76%///(23.1.2008)

Jackie stratil pamäť a musí sa rozpamätať aké chujoviny že to predtým robil. Pri tom ešte cestovať hore-dole svetom a mlátiť zloduchov ktorí sa na neho vrhajú všade kam sa pohne. Nie je to žiadne veľdielo a má to pomerne pretiahnutú stopáž, ale hýbe sa to vcelku slušne a Jackie predvedie pár podarených hop-kop kúskov ( prebieha cez cestu, o vlások minie rozbehnutý kamión a skope zloduchov drevákmi ). Všetko neprekvapivo speje k záverečnej vymakanej bitke na streche mrakodrapu s dvoma frajerskými búchačmi čo machrujú, ktorý z nich dá Jackieho rýchlejšie dole. OK zábavka, ale Jackie už mal lepšie a napriek svojim kladom táto patrí k tým zabudnuteľnejším a priemernejším.(31.10.2011)

• ivishka

Věčně pobíhající nadrogovaný Číňan,který si sice zaslouží obdiv, ale také čeho je moc, toho je příliš(možná na tomto perfekcionismu má podíl to,že Číňané se snaží být ve všem nejlepší, ale jsou u toho potichu,zatímco Jackie je až moc vidět). Nevidím absolutně žádný důvod, proč přežívat veškeré jeho tríčky bez ujmy aniž bych si pořád nekladla otázku PROČ SE MU NIKDY NIC NESTANE???Proč pokaždé se všeho vybruslí?Nemám ho ráda.(2.7.2012)

• - Vo filme je vidieť číslo hotelovej izby 1954, čo je rok, kedy sa Jackie Chan narodil. (Peter-1307)

• - Jackie Chan se zhostil nazpívání písničky, která zní při závěrečných titulcích. (SG-1)

• - Počas scény bitky na streche mrakodrapu bol Bradly James Allan nahradený doublom Ronom Smoorenburgom. (Peter-1307)