Mstitel beze jména

• Hongkong Wo shi shui (více)

Na jih Afriky je vysláno přísně utajované mezinárodní komando CIA, které má unést vědecký tým pracující na meteoru, jenž je neuvěřitelně silným zdrojem energie. Celá akce probíhá hladce, až dokud se úspěšný tým nemá vrátit na základnu. Vyjde najevo, že akce nebyla tak úplně legální, a všechny stopy mají být zničeny, včetně komanda, které akci provedlo. Jediný, komu se podaří přežít havárii vrtulníku, je agent Jackie, kterého s těžkým zraněním objeví domorodci. Vyléčí ho, na otázku, kdo je, však svým zachráncům odpověď dát nemůže. Ztratil paměť. Nějaký čas žije s domorodci, ale touha objevit tajemství ztracené minulosti je silnější, a tak se rozhodne pátrat po své totožnosti. Cestou zachrání automobilového závodníka uštknutého hadem a pomůže jeho spolujezdkyni dorazit vítězně do cíle. Stává se hrdinou, bohužel sláva přiláká nejen pohlednou novinářku, která chce napsat jeho příběh, ale také pozornost těch, kteří se snaží utajit nezákonnou africkou akci. A tak se Jackie záhy ocitá v ohrožení a musí využít všech schopností, o nichž ani netušil, že je má, aby si zachránil život. Pomáhají mu přitom nejen zvědavá novinářka, ale také neméně sympatická závodnice, které se s ním vypraví do nizozemského Rotterdamu, kde by mohl najít odpovědi na všechny své otázky. (TV Nova)

Trailer

Djkoma

Chana kvůli jeho komediální snaze shazovat každou akční scénu příliš nemusím a tento film mu u mě nezvedl reputaci. Příběh je hodně obyčejný a nedává žádný větší prostor pro pořádné herectví, které třeba v Jackiem je a jen ukazuje jeho akční výkony, které nejsou tentokrát nijak úchvatné. nezachrání to ani oblíbené "zkažené záběry" během závěrečných titulků. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +velmi slušná akce, má to spád, Jackie Chan, některé parádičky, a dvě zajímavé herečky -delší stopáž, a párkrát se tvůrci sekli(Jackie zhodí brašnu ze střechy (má v ní uložený disk), přitom hlavní padouch říká"přineste mi tu brašnu" aniž by měl vůbec možnost cokoliv vidět nebo tušit kam Jackie disk schoval)/// Je faktem, že někdy mě Chanovi kreace a ekapády dost nudí. Možná hlavně proto, že to byvá posté to samé. Ovšem pokud má film svižnou réžiji a nápaditý scénář, tak vás i jackie začně bavil. Film místy připomínal Agenta bez minulosti, což při faktu, že tento film vznikl o pár let dříve, dělá z tohoto dílka zajímavou podívanou. Snad jen o hodně více bláznivou. Ale to není až tak na škodu, u Mstitele beze jména se díky tomu občas i zasmějete./// Celkem 76%/// ()

DaViD´82

Nápaditá akce a skvělý Jackie "Jason Bourne" Chan tvoří dohromady slušnou podívanou, které nijak neubírá na kvalitě ani delší stopáž. Člověk se u toho uvolní a ještě se pobaví. Takže se pohodlně usaďte, nazujte si teplé papuče a koukejte jak Chan válí v dřevácích. Holt ani v pokročilém věku totiž žádné dřevo není. Zatím. Co více od odpočinkové podívané chtít? ()

sniper18

Jackie Chan sa v druhej polovici deväťdesiatych rokov až moc snažil preorientovať na americký trh a na tých filmoch je to nanešťastie aj dosť vidieť. A práve aj Pomstiteľ bez mena je jeden z tých filmov, ktorý síce miestami pôsobí ešte úplne v hong kongskom štýle, ale už začína až moc pribúdať tých amerických prvkov a filmu to skôr škodí. Zápletka na prvý pohľad pôsobí výborne, príslušník špeciálnych jednotiek, ktorý pri akcii stratí pamäť, ale keďže je vlastne tým jediným, kto môže ohroziť obchod tajnej služby, idú po ňom všetci, ale hlavne v prvej polovici to dosť ruší všetko ohľadom meteoritu poskytujúcom množstvo energie, čo mi prišlo ako z toho najbrakovejšieho béčka a všetky scény s ním by som hneď vystrihol a tiež ma sklamala zmena atmosféry v priebehu filmu. Spočiatku to pôsobí až tak temne a hlavného hrdinu mi bolo aj celkom ľúto, ale čoskoro to už prejde do regulérnej akčnej komédie, s čím inak určite nemám problém a hlavne pri Jackie Chanovi, no tento kontrast filmu predsa len trochu ubližuje. Ale hlavne, že je to s výnimkou spomínaných scén mimoriadne svižná akčná zábava, pri ktorej sa nedá nudiť ani na okamih. Čo sa týka akcie, tentoraz ma trochu sklamali súboje. Na jednu stranu ich ani moc nie je a vlastne ma ani moc nebavili. Súboj s drevákmi je aspoň celkom originálny a vtipný a finálny na streche zase dlhý a dynamický, ale choreografiou mi moc nevyhovovali a tie zvyšné sú už zase úplne nevýrazné. Ale našťastie nesklamú aspoň tie kaskadérske kúsky, ktorých je stále dosť a na to Chanovo premiestňovanie je radosť pozerať a ani naháňačky nie sú zlé. Trochu ma sklamal aj humor, celá situácia s automobilovým pretekárom je skvelá a toto je presne ten pravý zábavný čisto hong kongský Jackie Chan, ale inak mi už nič moc vtipné neprišlo. V rámci obsadenia okrem Chana poteší aj sympatické ženské duo a tak tu vytvorili zaujímavú trojicu, ale sklamali ma záporáci, jedine ten hlavný je aspoň celkom charizmatický. A režijne to tiež nie je žiadny zázrak, hlavne v prvej polovici to občas pôsobí až moc béčkovo a tá kamera je tu taká chaotická. Ale každý nejak začína a aj Benny Chan sa časom vypracoval a jeho filmy už vyzerali omnoho lepšie. Pomstiteľ bez mena je jeden z prvých Chanových filmov, aké som videl, takže mám k nemu taký nostalgickejší vzťah a dlhú dobu bol pre mňa aj jeho najlepším, ale v súčasnosti ma to už až tak nebaví. V rámci druhej polovice deväťdesiatych rokov patrí u neho medzi to lepšie a aj takú Križovatku smrti z toho istého roku bez problémov prekonáva, ale inak má množstvo o dosť lepších filmov, ktoré skôr stoja za pozornosť. Ale občas sa aj na tomto dá zabaviť. 68% ()

choze

Chanův standart, který ale na jeho jiné kousky ze stejného období (RACHOT V BRONXU, BLESK, TERČ) trochu ztrácí. První pořádné akce se dočkáme až v půlce a první pořádné chanovské bitky až po dvou třetinách filmu! Jinak je ale akce na tradičně vysoké úrovni (minimálně sešup po střeše mrakodrapu utkví) a ani zbytek s pár dobrými gagy vysloveně nenudí. Bohužel v tomto roce odstartovalo Jackieho hollywoodské období plné KŘIŽOVATEK a podobných konin, prokládaných slabými odskoky do Hongkongu (INSTINKT LOVCE, AGENT Z HONGKONGU). ()

• O bojovou choreografii se postarali protagonisté Jackie Chan a Bradley James Allan. (ČSFD)
  • Jackie Chan se zhostil nazpívání písničky, která zní při závěrečných titulcích. (SG-1)
  • Yuki (Mirai Yamamoto) nosí ve filmu hodinky značky Casio, model G-Shock. (Jizni Tlapa)