Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

sator

Na tomhle dokumentu- kromě všeho již zmíněného- chválím poklidné tempo vyprávění -na které jsem byl zvyklý z dokumentů mého dětství,hald jsem již starší pán :)- ()

mr.filo

Davidem Attenborough se krásně vyvinul, už nesedí v kanceláři s opičkou, ale provází nás celým svým světovým královstvím. ()

Mylouch

Produkčně skvělé zvládnutý ambiciózní cyklus, jehož díly se věnují životu jednotlivých skupin obratlovců v jejich přirozeném prostředí z makro- i mikro-pohledu, ale především chtějí vždy něco konkrétního sdělit. Monumentální provedení s obrovskou sdělností, poetikou i citlivostí k vnímání menších diváků, a přesto bez věcných kompromisů. ()

Radiq

V několika případech jsou tam sice použivany stejny nebo podobny záběry, jaky byly v některym jinym dílu (myslim, že v tom prvnim), ale jinak je to moooc pěkně zpracovany. Záběry na přírodu nádherny, navic je to často poučny - třeba skoro pořád se tam řiká něco jako "nenajdete nikde jinde na světě" nebo "největší na světě" nebo "tvoří 90% všeho na světě". Ale hlavně to ukazuje tu krásu přírody a všechny ty korporace a fabriky a továrny ju tak ničej, kurvy. Prostě tohle je pro milovníky přírody povinnost... Ještě tu chybí poslední díl "Planet Earth Diaries", který popisuje 4 úkoly, které si na sebe filmaři ušili: tým z vrtulníku snažící se natočit lov psů hyenových, pokusy o natočení irbise (sněžného levharta) v horách na hranicích Afghánistánu a Pákistánu, potápění mezi piraněmi, natáčení v jeskyni s horou netopýřího guana plného švábů a jiného hmyzu a na závěr hledání a pronásledování divokých velbloudů v poušti Gobi. Také zajímavé. ()

Idego

Záběry, ze kterých se člověku až zatajuje dech. Sledování tohoto skvostu v HD bych nazval vizuální orgie. A na dokument má Planet Earth i skvělý soundtrack. To místo v žebříčku je zcela zasloužené. ()

drexik

Nečekal jsem, že mezi přírodopisnými dokumenty můžou být až takové rozdíly, až po shlédnutí tohoto. Jedním slovem – úžasné. Každý díl jsem hltal a okamžitě musel nastoupit další. Stihl jsem všech 11 epizod za necelé dva dny, to je snad ta nejlepší reklama. ()

COF_666

Nádhera. Některé záběry jsou vyloženě fascinující u jiných zase až zamrazí. Skvělý dokument který nenudí. ()

filmmovier

Naše planeta je tak neskutečně nádherná, rozmanitá a divoká, a my se k ní chováme jako debilové. Ano, to jsem si opravdu říkal. Tady tenhle dokument je plný dechberoucích (doslova) záběrů, hlavně těch fantastických leteckých, je to bohaté na informace, spoustu dokonalých obrazů, orgie, mistrovské dílo, hudební podklad skvělý, nejvíc se mi líbila africká část. Spoustu detailních záběrů, zpomalených záběrů, leteckých záběrů, soubojů, bojů o přežití.... Krása, fantazie, geniální dílo. Ano, naše planeta je krásná, rozmanitá, jedinečná... Pořád to vidím před očima, žádná sekunda nepřišla nazmar. Asi nejlepší dokuentární seriál, jaký byl kdy natočen - společně s Afrikou. Psal jsem to i u ní, napíšu to zas - nikdo jiný než BBC by dokumenty točit neměl... 100% je tak strašně málo.... S pozicí 1.nejlepšího seriálu nezbývá, než souhlasit. ()

plechulka

Přírodopisné snímky z produkce BBC jsou vždycky lahůdkou a pokud se účastní i pan Attenborough, mají vždy ostatní zájemci o TV smůlu a já se "koukám na zvířátka"! Vzhledem k tomu, že na těchto dokumentech "ujíždím" už od mládí, máloco mne překvapí (je - nebo není? - zajímavé, že tvůrci dokumentů od sebe "opisují" podobně jako režiséři thillerů a tak jsou druhy zvířat, které naleznete téměř v každém dokumentu o dané oblasti a naopak, některá téměř nikdy), ale tahle serie má úžasné panoramatické záběry z výšky i "intimní pohledy" do rodinného života zvířat. Prostě ŇAMKA! ()

Samuel7

Dokumenty mám rád a tohle je absolutní špička, nelze tomu vytknout vůbec nic. Rozhodně doporučuji, dozvíte se mnoho informací zajímavou formou. ()

rodo

Absolutně bezchybné dokumentární zpracování od BBC ukazuje naši planetu ze všech stran. Pohled na všechny zákonitosti naší planety je provedeno naprosto precizně a tento seriál je dle mého názoru nejlepší dokumentární přírodovědeckou sérií, která kdy byla natočena. ()

RonaMidu

nádhera,ostatně jako sama Země.....ale ti uleželí zakopaní ptáci v jednom dílu - snědení jako syrová pochoutka,uaaaaaaaa --------------------------------- ....a dneska jsem zhlédla mj, masožravky,živily se samy,krása.....to já pro tu mojí Rebekku musím chytat mouchy :-) ()

kinghome

Tenhle dokumentární seriál nemá chybu. Nádherné záběry u kterých jen sedíte s otevřenou pusou a kocháte se tou nádherou všude okolo. 1. nejlepší seriál tady na CSFD, to už o něčem svědčí. Je to nádhera. ()

Gothar

Dokonalosť sama. Asi sa už budem opakovať po ostatných, ale vidím to rovnako: v súčasnosti vzniká veľmi veľa rôznych prírodopisných dokumentov, ale takmer všetky sú nudné. Planet Earth (A neskôr aj Life a Human Planet) však patria do úplne inej kategórie - úžasné zábery, skvostná hudba, pútavý komentár a aj nejaké to napätie. Dozviete sa veľa vecí vo veľmi stráviteľnej forme. PS: treba pozerať minimálne v 720p 100 % ()

asirtes

Stádo bizonov si len tak ladne pobehuje po planinke. Šušušu, frrrrnk, bufbufbuf, chramst. A leopard už si pochutnáva na kvalitnej bizonej klobase. Konečne sa to podarilo. Áno, na našej planéte sa v každej sekunde deje niečo neobyčajné, niečo zaujímavé, niečo priam zázračné. Proste zázračná planéta táto naša zemekulka. Tím tvorcov z BBC sa dosť úspešne pokúsil niekoľko týchto dejov detailne zachytiť a keďže nikto z nich nebol až taký smoliar, aby ho nechal zožrala napríklad nejaká divná okrídlená koza, doviedli tento naozaj krásny projekt k zdarnému finálnemu koncu. Congrats. ()

Duoscop

Jedním slovem dokonalé. Není divu že to spolklo takový prachy a práce s natáčením trvala pět let, obzvláště záběry ze vzduchu jsou opravdu dech beroucí! Místo nechutného pitvání myší a žab bych seriál povinně zavedl do osnov přírodopisu. ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)