SLC Punk!

Komedie / Drama / Hudební

USA, 1998, 97 min

• Pítrs85

Film je punk asi tak jako Avril Lavigne... Amíci možná dali světu pár skvělých punkových grup (krom legendárních feťáků z Ramones třeba Dead Kennedys, Black Flag nebo The Stooges), ale stejně je to národ samých redneků, kteří by nejradši pochlastávali pivo z plechovky, poslouchali country a snili o sexu s koňma. A přesně takovej je i tenhle dementní snímek, s Matthew Lillardem jakožto s nejhorším filmovým punkáčem, co jsem kdy viděl. Jedna hvězda za dobrej soundtrack, druhá hvězda za maniakálního Tila Schweigera.(21.2.2016)

Na první pohled pseudointelektuální sračka, která se snaží provokovat svým anarcho-punkovým vzevzřením a občasným wtf momentem (nákup piva...), na druhý pohled je to čistě pozérská záležitost a právě tím se při hlubším přezkoumáním stává pseudointelektualita nečím větším. Merendino skvěle vystihl nejen americkou punkovou scénu, to jest, že punk v původní čisté formě neexistuje a možná nikdy neexistoval (znám všeho všudy dva čistokrevné kluky, kteří opravdu žili chaosem- možná to je ten řád- a to jsem se v komunitě dlouho pohyboval) a čím víc si člověk myslí, že je true, tím víc se v sobě samém stává pozérem. O soundtracku nemá cenu diskutovat, buď to máš rád a dáš pět, nebo tě jen prudí. Podle mě je vybroušený. Dobrý film s velmi realistickým koncem.(8.12.2010)

• Olík

To čeho jsem byl právě svědkem, film samotný nazývá pojmem „pozér“. Film má s punkem společný snad jenom název - to se spíše tvůrci příliš často koukali na Trainspotting. Ne že by schéma filmu o dvou mladých punkerech ze Salt Lake City a jejich cestě k poznání, že čistá anarchie vlastně vůbec neexistuje, bylo vyloženě špatné. Naopak, průserem je asociálně pseudointelektuální ztvárnění samotné a za zmínku stojí pouze vhodně složený soundtrack s těmi největšími legendami scény (Dead Kennedys, the Stooges, Ramones aj.)(20.7.2011)

Občas, především v první půlce, jsou to takové přehnané punkové Prcičky pro zasmání, říkám si, nojo, debilní Hollywood a jeho pohled na pankáče. Potom se ale film líbí víc a víc i přesto, že to může působit intelektuálně a i přesto, že tenhle anarcho-punk je od původního punku dost vzdálený, je vidět, že "někde něco zažil" a film nevypráví przdné nesmysly. Přes všehcnu tu srandu, rebelii, odpor a bordel jdou nakonec pankáči do hajzlu, všechno se kurví a vyhrocené ideje nefungují, jak měly. Někdy film vyslovuje skvělé myšlenky, které si člověk možná uvědomoval, ale až tady se s nimi srovná. Atmosférea šíleného SLC jakožto konzervativního města ovládaného Mormony je skvělá, ale film měl skončit v mlhách Great Salt Lake, když Stevo uvažuje nad tím, kdo je a co se stalo s tím, čemu věřil a co bude dál. To ostatní už je navíc, je to zbytečná snaha nacpat do toho povídání a bláznění nějaký velký příběh a nějaké šokující rozuzlení.(10.12.2011)

Když občas náhodou sám nevím na co zajímavého /čti: dobrého/ stojí zato se podívat, nenápadně mrknu na hodnocení k ´HollyW´ a hned je mi jasné, co bych měl ještě stihnout shlédnout, co bych měl sehnat za film .. a zatím mě nezklamala .. a tak jen díky ní jsem se podíval s velkým zpožděním na tuto perlu a jsem tomu moc rád .. vše, kde je pořádná muzika mě spolehlivě dostává a tady ten soundtrack je opravdová paráda /čti: pár kousků stojí opravdu zato/ .. a navíc, ty podivný punk účesy se mi vždy moc líbily, takže děti : … drogy opravdu raději NE !!! .. číro a jiné podivnosti klidně ANO !!! ...(15.12.2012)

• - Režisér filmu James Merendino se krátce objeví jako jeden z punkerů ve scéně "Explanation of Fight" a jako postava "Freaky Deaky" na party v Chrisově domě. (DJDVD)

• - Apokalyptický výjev, který je vidět za Sandy, když říká Stevovi něco "krásného", je scéna z filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (DJDVD)

• - Ke konci filmu Stevo nosí odznak s nápisem "God is an American" (Bůh je Američan), je to kousek textu z populární písničky Davida Bowieho "I'm Afraid of Americans". (DJDVD)