Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film zachycuje život mladých punkerů ze Salt Lake City v Utahu. Hlavní postavy Stevo (Matthew Lillard) a Heroin Bob (Michael A. Goorjian) se protloukají životem s jediným cílem. Zbavit se vlády a žít v anarchii. Děj prochází každodenními situacemi těchto mladých lidí jako jsou koncerty, shánění drog, alkoholu, potyčky s jinými bandami a láska i smrt nejlepšího přítele. Vysvětluje i pohled charakterů na samotný punk, co je podle nich správný přístup a co jen póza. Stevo a Bob nás seznámí s některými jejich přáteli, ke kterým se vážou různé historky. Snímek zprostředkovává pohled na anarchii, revoltu a módu amerických punkerů osmdesátých let a ukazuje vzdor proti předsudkům a urážkám okolí. (ČSFD)

(více)

Recenze (30)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Jak postupně ubíhal film, měnila se prudce i moje filmová nálada. Od počáteční strnulosti, přes mírné probuzení, které na konci vystřídalo pravé, nefalšované nadšení. Něco takového jsem včera potřeboval jako sůl. Nějakou podobnou uchylárnu, která se na konci mění v typické vystřízlivění, které nejednoho z nás v životě potkalo a kdo ví, třeba ještě potká. Prostě perfektní relax, s Tilem, v sice vedlejší, ale o to lepší roli. Tak zase jednou vzhůru do plných! ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Generation X, Dead Kennedys, Adam Ant, Roxy Music, Rush, Velvet Underground, Spandau Ballet, Ramones, Blondie, Exploited, Stooges, Fear, Van Halen....Punk a pogo. Spousta anarchistických keců pořád dokola, No Future. Čekal jsem něco špinavějšího, odvázanějšího, bizarnějšího, hnusného, krvavého a odporného. Nebýt skvělé muziky, tak nedám ani ty dvě hvězdy. Slovy hlavního hrdiny - tohle není punk, to je jen póza. Alespoň že se kruh uzavřel a vše skončilo blbě... ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Film je punk asi tak jako Avril Lavigne... Amíci možná dali světu pár skvělých punkových grup (krom legendárních feťáků z Ramones třeba Dead Kennedys, Black Flag nebo The Stooges), ale stejně je to národ samých redneků, kteří by nejradši pochlastávali pivo z plechovky, poslouchali country a snili o sexu s koňma. A přesně takovej je i tenhle dementní snímek, s Matthew Lillardem jakožto s nejhorším filmovým punkáčem, co jsem kdy viděl. Jedna hvězda za dobrej soundtrack, druhá hvězda za maniakálního Tila Schweigera. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Když občas náhodou sám nevím na co zajímavého /čti: dobrého/ stojí zato se podívat, nenápadně mrknu na hodnocení k ´HollyW´ a hned je mi jasné, co bych měl ještě stihnout shlédnout, co bych měl sehnat za film .. a zatím mě nezklamala .. a tak jen díky ní jsem se podíval s velkým zpožděním na tuto perlu a jsem tomu moc rád .. vše, kde je pořádná muzika mě spolehlivě dostává a tady ten soundtrack je opravdová paráda /čti: pár kousků stojí opravdu zato/ .. a navíc, ty podivný punk účesy se mi vždy moc líbily, takže děti : … drogy opravdu raději NE !!! .. číro a jiné podivnosti klidně ANO !!! ... ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Jjestli jste někdy měli ten dojem, že neexistují ukecanější filmy, než ty od Woodyho Allena, SLC Punk! Vás velmi rychle vyvede z omylu. Hodně dlouho jsem neviděla snímek, v němž by se téměř od začátku, až do samotného konce pořád jen kecalo. And again. And again. And again:) Měla jsem však dojem, že možná až zbytečně moc dialogů vznikalo na úkor samotného děje. Punková rebelie, anarchie, výtržnosti, hudba a na závěr i nějaké to ponaučení, moudrost a vyspělost. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (10)

  • Režisér filmu James Merendino se krátce objeví jako jeden z punkerů ve scéně "Explanation of Fight" a jako postava "Freaky Deaky" na party v Chrisově domě. (DJDVD)
  • Ke konci filmu Stevo nosí odznak s nápisem "God is an American" (Bůh je Američan), je to kousek textu z populární písničky Davida Bowieho "I'm Afraid of Americans". (DJDVD)
  • Scéna v obývacím pokoji, ve kterém se rodiče snaží, aby Stevo šel na Harvard, byla natočena v domě otce Jamese Merendina. (DJDVD)

Reklama

Reklama