Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film zachycuje život mladých punkerů ze Salt Lake City v Utahu. Hlavní postavy Stevo (Matthew Lillard) a Heroin Bob (Michael A. Goorjian) se protloukají životem s jediným cílem. Zbavit se vlády a žít v anarchii. Děj prochází každodenními situacemi těchto mladých lidí jako jsou koncerty, shánění drog, alkoholu, potyčky s jinými bandami a láska i smrt nejlepšího přítele. Vysvětluje i pohled charakterů na samotný punk, co je podle nich správný přístup a co jen póza. Stevo a Bob nás seznámí s některými jejich přáteli, ke kterým se vážou různé historky. Snímek zprostředkovává pohled na anarchii, revoltu a módu amerických punkerů osmdesátých let a ukazuje vzdor proti předsudkům a urážkám okolí. (ČSFD)

(více)

Recenze (31)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Film je punk asi tak jako Avril Lavigne... Amíci možná dali světu pár skvělých punkových grup (krom legendárních feťáků z Ramones třeba Dead Kennedys, Black Flag nebo The Stooges), ale stejně je to národ samých redneků, kteří by nejradši pochlastávali pivo z plechovky, poslouchali country a snili o sexu s koňma. A přesně takovej je i tenhle dementní snímek, s Matthew Lillardem jakožto s nejhorším filmovým punkáčem, co jsem kdy viděl. Jedna hvězda za dobrej soundtrack, druhá hvězda za maniakálního Tila Schweigera. ()

Shizle 

všechny recenze uživatele

Herci jsou skvělí (zejména Til Schweiger a hlavní pankáč Matthew Lillard), atmosféra a kostýmy jsou skvělý, soundtrack je naprosto skvělej, ale je to hrozně únavný. Témata se opakují a prostě hodina a půl plná dialogů a bez nějakých aspoň trochu zapamatovatelných nebo dějově silných scén, je trošku utrpení. Film mi konec konců dost připomíná Trainspotting, kterej vyšel o dva roky dřív. Stejný téma, dost podobná partička lidí s podobnými osudy. Jenže Trainspotting je ve všem ještě o dost lepší. ()

Reklama

lioncel 

všechny recenze uživatele

Když občas náhodou sám nevím na co zajímavého /čti: dobrého/ stojí zato se podívat, nenápadně mrknu na hodnocení k ´HollyW´ a hned je mi jasné, co bych měl ještě stihnout shlédnout, co bych měl sehnat za film .. a zatím mě nezklamala .. a tak jen díky ní jsem se podíval s velkým zpožděním na tuto perlu a jsem tomu moc rád .. vše, kde je pořádná muzika mě spolehlivě dostává a tady ten soundtrack je opravdová paráda /čti: pár kousků stojí opravdu zato/ .. a navíc, ty podivný punk účesy se mi vždy moc líbily, takže děti : … drogy opravdu raději NE !!! .. číro a jiné podivnosti klidně ANO !!! ... ()

BlackTom 

všechny recenze uživatele

Nemám rád túto deštruktívnu odnož punku a nemám rád, pokiaľ si niekto pod anarchiou predstavuje srať na všetko, príp. urobiť čo najväčší bordel a čo najviac sa pri tom zrichtovať. Napriek tomu mal punk zo Salt Lake City viac kladov ako záporov. Predovšetkým skvelý rozprávač Matthew Lillard, božsky otvorený a zábavný, či totálne "mimo" Devon Sawa a elektrizujúci Til Schweiger. Mal som tú česť zažiť pár akcii s podobnými ľuďmi a v podobnom duchu a musím uznať, že tie bašáveli vo filme sa naozaj podarili do puntíku presne preniesť na plátno, nehovoriac o dobre zvolenej hudbe. Záver ma šokoval, ako tiež to, že SLC Punk! malo nakoniec celkom slušnú pointu. Ako úvod do sveta punku pre laikov celkom uchádzajúce. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Generation X, Dead Kennedys, Adam Ant, Roxy Music, Rush, Velvet Underground, Spandau Ballet, Ramones, Blondie, Exploited, Stooges, Fear, Van Halen....Punk a pogo. Spousta anarchistických keců pořád dokola, No Future. Čekal jsem něco špinavějšího, odvázanějšího, bizarnějšího, hnusného, krvavého a odporného. Nebýt skvělé muziky, tak nedám ani ty dvě hvězdy. Slovy hlavního hrdiny - tohle není punk, to je jen póza. Alespoň že se kruh uzavřel a vše skončilo blbě... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (10)

  • Ke konci filmu Stevo nosí odznak s nápisem "God is an American" (Bůh je Američan), je to kousek textu z populární písničky Davida Bowieho "I'm Afraid of Americans". (DJDVD)
  • Kapela označená ve filmu jako ECP (Extreme Corporal Punishment) je ve skutečnosti punková skupina 8 Bucks Experiment. (DJDVD)
  • Ve scéně, kde v obchodním centru kluk křičí "Anarchy in the UK!" je ve skutečnosti hlas režiséra Jamese Merendina. Hlas předaboval, protože si myslel, že to ten kluk neřekl správně. (DJDVD)

Reklama

Reklama