U2 - Elevation: Živě v Bostonu

(koncert)
  • USA U2: Elevation 2001 Live From Boston
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
USA, 2001 (Televizní verze: 90 min)

Playlist:  01. Elevation
17. The Fly
18. Wake Up Dead Man
19. Walk On (youtoo18)

POMO

Oni to 3D nepotrebujú... Neopísateľná show, emocionálne K.O., pri ktorom lapám po dychu. EdaS: "Where the Streets Have No Name" je možno ich najlepšia pieseň, ale ich hymnou a existenciálnou definíciou je "Pride" ;-) ()

zputnik

Nejsem skalním fanouškem těchto irských freaků - nepotřebuji mít nakoukaný každý koncert, naposlouchané každé album, okoukaný každý plakát etc. Mám prostě tuto kapelu rád a tento koncert se mi dost líbil. Jde o skutečně silný obrazovo-zvukový zážitek. Tento koncert sice nevypadá tolik bombasticky a velkolepě jako POPMART TOUR 1997 (Mexico City), ale to není ani trochu na škodu. Právě naopak. Shrnuto a podtrženo: ELEVATION 2001 patří mezi nejlepší koncertní záznamy, které znám. Poznámka: Přiložené DVD-bonus je pak více než zajímavým pohledem do zákulisí, kde to chvílemi vře stejně jako na pódiu či v hledišti. ()

EdaS

Where The Streets Have No Name je zkrátka jejich nejlepší píseň a Joshua Tree nejlepší album. Chlapci si to uvědomili a to je moc dobře. :o) ()

Anderton

U2 a iba 20 tisícová hala? U2 a zopár video obrazoviek? U2 bez zbytočného rečnenia medzi skladbami? No a nie je to nakoniec to najlepšie, čo môžete od koncertu klasickej rockovej kapely čakať? Ľudia cítia, že sa ich kapela vrátila ku koreňom a je to na atmosfére tohto oduševnelého koncertu cítiť. Perlou z tohto obdobia sa stala vďaka tomuto koncertu pre mňa Kite, ktorá mala vyjsť ako singel. ()

jojinecko

Výborný koncert, krásna scéna, o piesňach nemá význam sa rozpisovať... Všetko podstatné sa točí okolo Bona a jeho charizmatického prejavu- behá, skáče, leží (fanynka, čo leží vedľa Bona to podľa mňa nerozýchala doteraz:))) , sedí, šepká, kričí, recituje- leader ako sa patrí! Niekedy mi to prišlo ako one man show na úkor ostatných... Škoda niektorých mojich "srdcoviek", ktoré neodzneli (predovšetkým One). ()

Pítrs85

Ne tak bombastické jak tour předtím a poté, ale svojí neopakovatelnou atmosféru to má zcela rozhodně (mě osobně se tento koncert líbil možná ještě o něco víc než slavné Mexico 1997). Bonocam (kamera v Bonových brýlích) byl super nápad, člověk si na těch pár okamžiků mohl vyzkoušet jaké je to být rockovou star- a pocit je to vskutku parádní :-) Kdepak, tato kapela nedokáže odehrát špatný koncert a ten z Bostonu je toho dalším důkazem. Navíc s kupou bonusů tu máme šest hodin obrazové a zvukové nirvány. Toto je dost možná skutečně nejlepší live DVD irské party. ()

zdepapepa

Vynikající Bono-Cam ale celkově mě americký uzavřený koncertní haly přijdou pro U2 nevhodný... Do takového Slane Castlu to má dost daleko... ()

Damiel

85 % - I když U2 žeru, dávám jen lep39 4* - Slane Castle má lepší obraz (16:9), zvuk (DTS), atmosféru a není sestříhaný z více show. ()

LeoH

Rozpačitější rozjezd, ale brzo to chytne tu velkolepou a současně komorní atmosféru gigantického táboráku jako za časů The Joshua Tree. Bono hlasově na vrcholu, o pár let později už to s ním šlo z kopce, soudě podle výkonu na Live 8 (ale třeba jen neměl den). Za pozornost stojí i technická stránka záznamu – asi maximum, které se dalo dostat z klasické televizní technologie. Dobře, pardálové, dobře. ()

Musak

Pokud jde o technickou stránku, tak ta je opravdu naprosto dokonalá, páni střihači se opravdu překonali! Ale proč? proč udělali mix ze 4 konzertů, kde U2 hráli? Ve skutečnosti to nejen že není jenom konzert ze dne který je uveden na obalu, ale dokonce si dali i tu práci že některé písničky jak jsou na DVD, tak je U2 nikdy tak nezahráli. Nejvetší škoda je to, že nevím na který konzert se dívám. ()

Philoun1

No prostě skvělý. Mám rád U2 takže neřeším jesli to má lepší obraz nebo tak. I když tady sme na filmové databázi. Možná by se sem koncerty ani neměli dávat. Ale tak když tady je. ()

Wally

Kdo by neznal U2 a frontmana skupiny Bono Voxe.... Tento koncert je jedním z nejlepších počinů v této sekci a těch hitů.... ()

Torgal

Až príliš komorná atmosféra a nie tak zaujímavý playlist ťahajú hodnotenie nadol. Ale zas je tu najemotívnejšie a najosobnejšie podaná With or Without You, výborný zážitok. 8+/10 ()

chlebos

U2 mam opravdu rad, ale videl jsem letos koncert v Cardiffu a byl jsem ve 4 rade. Na zivo je to proste lepsi. Myslite si ze zbytecne vytahuju? Asi jo, ale ja si to fakt uzil... ()

Acrobat

Hamish sa odtrhol od Williama Wallacea a dostal poctu natočiť (nenávideným??) Írom hudobnú spoveď sebe a fanúšikom. Návrat po búrlivých rokoch (Zooropa - POP, Passangers) do intimity, srdca poslucháča. Ospravedlnenie sme so slzami v očiach prijali a mohla sa začať doslova modlitba v rámci tejto tour, ktorá každého pozdvihla bližšie k sebapoznaniu a dokonalosti. ()

JK77

Je to moja naj kapela, bol som na nu aj v Prahe na Strahove ak zady ich zaznam z koncertu je skvely lebo oni su skvely a HOTOVO. Aj ked ZOO TV live from Sydney sa mi zdal ich naj koncert potom sa uz dost vykradali. ()

benedict

Je to jeden z mála koncertů,které beru vteřinu po vteřině se zatajeným dechem,roztančenou nožkou a otevřeným srdcem a nenajde se v něm ani zlomek důvodu k mé nespokojenosti! Mé nadšení po X...tisícátém vzhlédnutí a poslechu jen roste!!! ()

Naghavi

Americké publikum trošku vlažnější, ale ta hudba !!! 100 % za dokonalé provedení skladeb, nejvíce se mi líbily ''Gone'', '' In a Little While'' a ''The Fly''... ()