Mach a Šebestová

• Československo Mach a Šebestová (více)

Epizody(13)

Kdo by neznal těchto původních 13. úsměvných kreslených příběhů (Večerníčků), jedné povedené dvojice školáků, a všech jejich přátel. (Karlos80)

Recenze uživatele HellFire k tomuto seriálu (9)

Mach a Šebestová (1976)

Další z česko-slovenských klasik. Nebojím se říct, že kult - spojení Petra Nárožného, animace a výtečné hudby se nedá zapomenout. ()

Člověk neandrtálský (1977) (E03)

Mach a Šebestová (a Jonatán) se tentokrát vydají do pravěku, aby zjistili, jestli se mamut vaří s brusinkami nebo smaží. Zpátky domů s sebou přivedou nenadrtálce Františka Humla :), kterému se u nich tak zalíbí, že zůstane nadobro. ()

Kropáček má angínu (1978) (E04)

Na tuto epizodu si ze všech pamatuji nejvíc a je moje nejoblíbenější. Tlouci bacily po hlavě kladívkem je švanda. ()

Přírodní zákony (1979) (E06)

Další výborný díl, ve kterém Mach použije sluchátko k potrestání nových nájemníků. Dokáže totiž, aby se vznášeli. ()

Policejní pes (1980) (E09)

Mach pomocí sluchátka promění Jonatána v krabici a pujčí ji Horáčkovi s Pažoutem. Ty ji použijí k ukradení želv a když se Jonatán promění zpět na psa, želvy mu zůstanou v žaludku. Musí tak podstoupit operaci. ()

Páni tvorstva (1982) (E10)

Mach se Šebestovou chtějí vidět, jak vypadají vztahy na jiném světě, a tak je sluchátko přenese na planetu. Tady se ale stanou předmětem studia. ()

Oběť pro kamaráda (1981) (E11)

Paní Kadrnošková je nucena prodat Jonatána novému majiteli, ale Mach se Šebestovou to tak nenechají. ()

Jak Mach a Šebestová hlídali dítě (1983) (E12)

Mach a Šebestová hlídají dítě, a aby jim nevypadlo z balkónu, přičarují mu křídla. Tím ale problém nevyřeší. ()

Ukradené sluchátko (1983) (E13)

Horáček s Pažoutem si na vysvědčení odnesou samé pětky. Ukradnou proto sluchátko, zvětší se a pokusí se donutit paní učitelku, aby jim pětky přepsala na jedničky. ()