Reklama

Reklama

Mach a Šebestová

(seriál)
  • Československo Mach a Šebestová (více)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Kdo by neznal těchto původních 13. úsměvných kreslených příběhů (Večerníčků), jedné povedené dvojice školáků, a všech jejich přátel. (Karlos80)

Recenze (143)

marhoul 

všechny recenze uživatele

Mach a Šebestová je moje srdcovka! To je prostě kombinace tvůrců, které ohromně obdivuji a podezírám z užívání zakázaných látek, neboť jejich humor je totálně za čarou humoru běžného. :-D Macourek, Born, Nárožný! tým snů! Když přivedli k Šebestům člověka neandrtálského a oni... " chudáci zrovna večeřeli..." :-) :-) :-) Miluji!!! ()

the_weaver 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zrejme nejaký sci-fi seriál o tom, čo sa môže diať, keď sa deťom dostane do rúk bezdrôtový smartfón s hlasovým asistentom. Nechýba tu rozšírená realita, polymorfizmus, cestovanie v čase i medzi planétami, čím vizionár Macourek úspešne spestruje dôraz na spoločenskú morálku, ktorý je súčasťou temer každého dielu. Významne prispieva i Adolf Born výtvarnou stránkou príťažlivou i vo svojej jednoduchosti. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgických -5*  Na tomto večerníčkovém seriálu jsem vyrůstal a měl jsem ho moc rád a vždycky jsem se na něj těšil, tak mu nemůžu dát z nostalgie slabší známku než  za pět. Má na tom zásluhu určitě fantaskní svět pana Macourka, který byl autorem mnoha kultovních filmů a tímto vytvořil něco i pro děti. Dalším nepominutelným plus byl dabing pana Nárožného, který tam výborně zapadnul. Co víc psát ... asi nic a někdy budu muset zkusit nové díly z roku 1998 jen tak pro srovnání. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Zdá sa mi, podľa tunajších nadšených komentárov, že v Čechách je "Mach a Šebestová", pes Jonatán a kúzelné, utrhnuté sluchátko nespochybniteľnou, kultovou záležitosťou. Tu na Slovensku také nadšenie ani zďaleka nespôsobili. Takže na to pozerám nezaujato, s odstupom, bez nostalgie, a viac ako dobrý, kreslený seriál v tom bohužiaľ nevidím. Pekné tri hviezdičky. Ani viac ani menej. *** ()

Petroff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pán ztratil brýle.... a brýle se bez brýlí špatně hledají... Mirek Dušín Mach a Jarka Metelka Šebestová ale pánovi pomůžou brýle najít a dostanou za to "mobila s přáními" ... Této de fakto nejdůležitější postavě celé ságy není v příbězích Macha a Šebestové věnován prakticky žádný prostor. Nevíme odkud pán přišel, kam míří, jeho sociální zázemí ...jeho původ... nevíme o něm vlastně nic. Přitom nebýt jeho, česká pohádka by byla o dost chudší... Milého pána poslat z fleku do Bohnic, protože dát dvěma dětem za nalezení brýlí moc přát si cokoli na světě, to je trochu hustý kafe, no né? Tím spíš, že mohl vytáhnout sluchátko z kapsy a přát si své brýle na nose, že ano... Tohle je ale fakt stupidní komentář, viďte? :D ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Petr Nárožný namlouval napsané texty bez existujících animací, tedy nešlo o dabing, což jak říká byla jeho záchrana, protože dabing mu nejde. Ta překotnost dialogů nebyl záměr, ale bylo přesně na vteřinu dané kolik musí mít jednotlivý díl stopáž. (sator)
  • Keď Šebestová požiada o milión mačiek, sú 2 reklamné tabule. Na prvej je nápis "JEZTE RYBY!" a ryba, na druhej "PIJTE MLÉKO!", fľaša a pohár plný mlieka. Keď mačky zmiznú, na prvej reklamnej tabuli zostane z ryby iba kostra, na druhej je fľaša prázdna a pohár prevrátený. (SuchSoft)
  • Když Mach se Šebestovou šplhají Kropáčkovou dýchací trubicí horolezecky vzhůru, zeptá se Mach Šebestové, kde má kýbl s rejžákem, protože ho budou ještě potřebovat. Šebestová mu odvětí, ať ženský starosti laskavě přenechá jí a vystrčí k němu nohu, kde má kýbl zavěšený na kotníku. Jenomže chvíli před tím je záběr na šplhající Šebestovou i na její dvě nohy a ani na jedné z nich nemá pověšený kýbl. (rikitiki)

Reklama

Reklama