Mach a Šebestová

• Československo Mach a Šebestová (více)

Epizody(13)

Kdo by neznal těchto původních 13. úsměvných kreslených příběhů (Večerníčků), jedné povedené dvojice školáků, a všech jejich přátel. (Karlos80)

Recenze uživatele zdeny99 k tomuto seriálu (14)

Mach a Šebestová (1976)

Všechny díly Macha a Šebestové jsou nádherně nakreslené Adolfem Bornem a plné humoru, který ještě více vynikl v komentování Petra Nárožného. Nejvíce se mi líbí třetí díl "Člověk neandrtálský" a čtvrtý "Kropáček má angínu" a poslední "Ukradené sluchátko". [10529. hodnocení, 137. komentář, 87%, 85. nejlepší seriál] ()

O utrženém sluchátku (1976) (E01)

První díl Macha a Šebestové, ve kterém zjistíte, že brejle se bez brejlí špatně hledají a co všechno dělají zajíci. [1579. hodnocení, 20. komentář, 91%] ()

Školní výlet (1977) (E02)

Jonatán coby kluk s chlebníkem byl fakt dacan. Olizuje paní učitelku, všechno pochcává... :D [776. hodnocení, 11. komentář, 91%] ()

Člověk neandrtálský (1977) (E03)

Tento díl s Machem a Šebestovou je opravdu nádherný. Podle mě je to vůbec ta nejlepší epizoda, vždyť neandrtálci jedli mamuta s koprovkou. [1102. hodnocení, 20. komentář, 92%] ()

Kropáček má angínu (1978) (E04)

Mach a Šebestová jako malinkatí bojovníci se zákeřnými bacily v Kropáčkově puse. Hodně mi to připomínalo seriál KŘEČEK V NOČNÍ KOŠILI, akorát tam byli v uchu. Jenže se Kropáček pořádně napil a s Machem a Šebestovou byl konec, protože mandle nemají žádná držátka. [1482. hodnocení, 43. komentář, 93%] ()

Zoologická zahrada (1978) (E05)

Nedokážu si představit, že by dneska šly děcka na výlet do zoo a měli k svačině chleba s husím sádlem nebo vajíčka natvrdo. Opravdu tímto je tento díl fakt dost retro... :D Ovšem je to skvělej díl. Otrávená opička byla fakt chudák, jak byla zelená a Jonatán přežil sežrání krokodýlem. [725. hodnocení, 9. komentář, 88%] ()

Přírodní zákony (1979) (E06)

Pěkně se proletěli na tom gauču, pěkně pěkně. Vypadali skoro jako Létající Česmírové či jako Aladin na létajícím koberci. [324. hodnocení, 6. komentář, 87%] ()

Piráti (1979) (E07)

Nejlepší byl zelenej Kropáček. Jinak mi Piráti přišli malinko slabší než předchozí díly. A také by mě zajímalo, kde se tak rychle dá koupit slon. [564. hodnocení, 8. komentář, 90%] ()

Vzorné chování (1980) (E08)

Využít utrženého sluchátka k učení slušného chování mi přijde už dost ubohé. I proto je tohle pro mě už slabým dílem. [308. hodnocení, 5. komentář, 86%] ()

Policejní pes (1980) (E09)

Jonatán s těma želvama v břiše vypadal jako těhotnej. [314. hodnocení, 5. komentář, 85%] ()

Páni tvorstva (1982) (E10)

Ti ufoni mi připomínali zelené kokršpaněly, co chodí po dvou. Ale nejlepší byla ta růžová obluda Žlababa. [588. hodnocení, 14. komentář, 91%] ()

Oběť pro kamaráda (1981) (E11)

Coca Cola v čsl. seriálu z roku 1981... To mě teda překvapilo, že tohle prošlo komunistickou cenzurou. Nejlepší ovšem na celém díle jsou zavření Mach se Šebestovou ve vězení jako dva tlustí, smradlaví, chlupatí zloději. [404. hodnocení, 9. komentář, 89%] ()

Jak Mach a Šebestová hlídali dítě (1983) (E12)

Mach se Šebestovou dostali nápad, že přičarují dítěti křídly, aby jim nespadlo z balkonu. Ale už jim nedošlo, že jim uletí a bude vypadat jako metrový motýl admirál. Ovšem stejně byl nejlepší dvoumetrový motýl zmrzlinář. [545. hodnocení, 7. komentář, 83%] ()

Ukradené sluchátko (1983) (E13)

Tak tohle je super díl. V hlavní roli dva obři, dacani Pažout s Horáčkem, terorizují školu a celé město. [617. hodnocení, 5. komentář, 91%] ()