Mach a Šebestová na prázdninách (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Česko, 1999, 13x9 min

Jan Chvojka

Petr Nárožný

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián

Jako malá školačka jsem tohle milovala. Vnímala jsem to jako příjemnou prázdninovou pohádku. Jako dítě jsem totiž hodně cestovala na dovolenou pěkně za sluníčkem kterou jsem si užívala naplno a tuto pohádku jsem využívala k tomu, abych si občas zarelaxovala a vnímala ten krásný pocit že jsou letní prázdniny.(7.2.2018)

• Teron

Ani jsem netušil, že tohle existuje a o nic extra jsem nepřišel. Protože první sérka stála na utajení sluchátka, díky tomu hrozilo oběma žákům 3.B nějaké riziko a nutilo je se trochu snažit a kličkovat. Tady se existence sluchátka v rodině prokecne snad už v prvním díle, díky čemuž je díl za dílem jen přehlídkou vylomenin. Navíc to hapruje v provázanosti, která občas je, občas ne. Takže rodinka si pamatuje události z předchozích dílů, ale nikdo další asi ne a celá vesnice se každým dílem restartuje. Zkrátka slabota, nemůžu si pomoct.(3.1.2019)

• UncleG

Prostřední díl seriálové trilogie se mi líbil ze všech nejméně. Nejvíc mě zklamala výtvarná stránka. Úplně se ztratil Bornův rukopis, postavičky vypadaly prostě divně, bylo to celé příšerně přebarvené (kam se poděly ty typické Bornovské tlumené tóny?). No a hned dalším průs...švihem byla krutá monotónnost všech dílů. Jeden od druhého k nerozeznání, všechny na jedno kopyto. Ruku na srdce: Pamatujete si z tohohle seriálu něco krom freudovského Machova "cumshotu" v každých titulcích?(7.9.2010)

Teprve v dospělosti jsem přišel na to, jak geniální je animace Adolfa Borna. Není zas až tolik pohyblivých obrázků z jeho pera, které by bylo možno obdivovat, ale postupem času jsem zjistil, že byly stvořeny další série legendárního Macha a Šebestové, citlivě animované i namluvené panem Nárožným, a s potěšením jsem na to koukl. Nostalgie z toho (alespoň pro mě) kouká v každém ohledu a koukat na to zrovna v létě je docela dobrý nápad.(30.6.2015)

Oproti původnímu večerníčkovskému seriálu o Machovi a Šebestové je tento o krapet horší (možná je to i tím, že tyhle díly nejsou až tak často reprízovány a tím pádem jsou trochu méně "nakoukané"), ale pořád je to seriál, který má svoji nespornou kvalitu. Na úspěchu se samozřejmě opět podílel Petr Nárožný jako skvělý vypravěč.(5.8.2013)