Zrozeni z moře

• Česko Amy Fosterová - Dar přílivu (více)

Cornwall, 19. století. Dramatický milostný příběh o tragické lásce dvou vyděděnců, uzavřené a plaché Amy Fosterové, jež však žije bohatým niterním životem, a Yanka Goorala, Rusa, jenž plul ještě s dalšími emigranty do Ameriky a jako jediný přežil ztroskotání lodi nedaleko farmy, kde Amy pracuje, se odehrává na pozadí nádherné venkovské přírody. (oficiální text distributora)

DrifterSoul

Tři * za obsah, jednu * za nádhernou RW a tu pátou * za krásnou krajinu. A všem těm prázdným schránkám, které film nepochopili/ly chci říci pouze toto. Jste jako ten kovář a jemu podobná vesnická lůza, která nechápe jinakost a nevytáhla paty ze své vesnice. Ten film, ač možná místy patetický a sladkobolný vzkazuje jedno: chápejme odlišnosti mezi lidmi, poněvadž v těch je kouzlo života, nebojte se otevřít a vnímat jiné. Respektujme je, možná jsou v něčem daleko moudřejší než my sami. To téma je velmi aktuální právě v dnešní době - vzestupu primitivního českého (ale i jiného) nacionalismu. ()

Agora

Nemastný neslaný film. Některé scény byly na hranici směšnosti a trapnosti - jako např. scéna loučení se Yanka s rodinou před emigrací (tančí kozáčka a zběsile se objímají), nebo když Yanko statkáři a lékaři dohraje jejich šachy a lékař podle toho pozná, že je Rus, vždyť přece Rusové hrají skvěle šachy... Také scéna, kdy se Yanko zmítá v horečce a rusky prosí o vodu a Amy po něm stále tupě žádá, ať mluví anglicky, že mu nerozumí - no co by tak asi polomrtvý chlap v horečce chtěl? Když jí lékař předtím řekl, že má zápal plic a ať mu dává pít a lék a drží ho v teple, tak to je pro ní pokyn, aby ho nechala celou noc na pospas osudu a v prudké bouři s dítětem běžela mnoho kilometrů pro pomoc. A to jí ten lékař řekl, že se ještě přijde podívat. Perez jako Rus byl legrační a i moje oblíbená Rachel Weisz byla nějaká unylá. A ta další zápletka - její otec byl vlastně její nevlastní bratr ... A všichni koukali skz prsty na ubohou Amy, místo aby odsoudili její matku, že si začala s otcem a těhotná si vzala jeho syna! ()

poppy75

pozrela som si to 20 rokov po natoceni...k jesennemu pocasiu som hladala staru dobru romantarnu z anglicka-a dostala som vsetko co som potrebovala...v scene,kde amy prvykrat ukaze yankovi svoju jaskynu/ozajstnu jaskynu :-D /,som mala az rozpravkovy pocit...nemozem si vsak odpustit poznamku k rachel weisz...je to moja vcelku oblubena herecka a pekna zena...v tomto filme ma ale brutalne iritovala...nezahrala nesmelu,ale lahko slabomyselnu slecnu,co neustale puci oci s usmevom,ktory desi...este aj v scene,kde yanko chcel v horucke vodu-no kdo ste ju nemal chut niecim tresknut po hlave??sa necudujem,ze ju doktor neznasal...vincent perez,pripadne reziser mali pocit,ze stroskotanec z ruska musi byt zakonite dement z jaskyne....ale inak fajn....a ta hudba tiez... ()