Mladá Milly je poslána z roku 2084 do roku 2002, aby zabila mimozemského vetřelce, který rozpoutá válku, která zničí lidstvo. Připlete se do cesty Mijamotovi, který už několik let jde po mafiánovi Mizogučim. Ten obchoduje s orgány malých dětí a má na svědomí smrt Mijamotova kamaráda. Ač nerad, tak jej Milly přinutí ke spolupráci. Když však má dojít k vše ukončujícímu výstřelu, Milly si uvědomí, že válku rozpoutali sami lidé, kteří malého mimozemšťana odmítli vrátit mateřské lodi. Milly s Mijamotem se rozhodnou vrátit jej za každou cenu. Mijamoto má o důvod víc, když zjistí, že mimozemšťana unesl Mizogučin, který cítí, že by z únosu a případné války mohl mít finanční prospěch. (Isherwood)

asinus

Parádní filmek, který potěší fanouška akce. Někdy je to vykrádání a někdy legrace. A i když je ta finální dohra očividně navíc, nakonec to ani nevadí. ()

Martrix

Jak už bylo zmíněno, je to misch-masch všeho možného, nejvíce pak asi Terminátora a E.T. mimozemšťana. Pokud by se o něco takového pokusila americká produkce, byl by to nejspíš trapný blábolinec. Jenže tady se do toho opřeli Japonci a nějak se jim podařilo udělat z tak děsného námětu vcelku vtipné, milé, akcí protkané sci-fi. Velký podíl na tom mají hlavní postavy, včetně záporáka Mizogučina. Ale aby to zase nevyznělo jako bůhvíjaký trhák. Některé akce jsou jako z 80-tých let, děj je předvídatelný a režisér se často nerozpakuje zaútočit na slzotvorné kanálky nějakou bolavou scénou. Triky jsou vcelku ucházející, i když invence je na bodu nuly. Vše jsme už někde viděli. I když byl pohled na transformersáckou loď hezký a ufon byl roztomilý, bylo to jako koukat se na staré dobré známé. Což je fajn, ale od dobré sci-fi čekám něco víc. ()

Juto

Je to futuristický sci-fi /akčný / dobrodružný film. Je pravda, že si to vzalo veľa inšpirácie z Matrixu, Terminátora, Dňa nezávislosti, ET, Predátora a pravdepodobne niekoľkých ďalších filmov, ktoré som si nevšimol. Vyzerá to však skôr ako pocta filmom, než lenivý podvod, keďže so zdrojovým materiálom zaobchádza s rešpektom, ktorý si vyžaduje. Dej je jednoduchý a dobrý, silne si požičiava z Terminátora, ale dáva mu trochu šmrnc, ktorý je dosť zaujímavý. Sci-fi časť filmu je celkom dobrá. Špeciálne efekty dokonale zapadá do živej akcie, bez toho, aby v ktoromkoľvek bode filmu vyzerala nevhodne. Akčné sekvencie sú fantastické, iste akcia je často silne inšpirovaná filmami ako Matrix, ale darí sa im to celkom dobre. Niektoré sekvencie vo vás vyvolávajú túžbu po viac. Herecké výkony sú celkom dobré. 7/10 ()

emo

Vážení, tie vaše hodnotenia sú riadne nadsadené. Prvých desať minút je 100%. Potom to už ide dolu vodou. Priemerné Bčko na video. Potenciál to však malo... ()

AGO

Mimozemšťania, zánik ľudstva, cestovanie časom, matrix efekty a zopár odkazov na Mission Impossible 2. Ak to dáte do rozprávkového obalu spolu s dobrými hercami a peknou réžiou, vznikne Returner. Je to šialené, detinské, ale dobre sa na to pozerá. Nebyť zlého hudobného doprovodu a niekoľkých pasáží, akoby vystrihnutých z dievčenských romantických filmov (scéna s obliekaním), mohlo sa hodnotenie vyšplhať vyššie. ()

LordSnape

Už jsem to viděl asi pětkrát a pořád mě to nesmírně baví! Returner do sebe vcucává to nejlepší z Matrixu, Dni nezávislosti a Equillibria. Samozřejmě nechybí výborný padouch, charismatický hrdina a super triky. Japan rules!!! ()

ivan_drago

Akční "scífko" s triky lehce k pousmání, šablonovitým příběhem a neskutečně natahovaným koncem, snažícím se za každou cenu šokovat, což se podle mě ke zvolenému žánru nehodí... Herci mírně přehrávají a záporák je vyloženě trapnej, na druhou stranu atmosféra budoucnosti a válka s mimozemšťany nechá vzpomenout na Terminátora a je celkem povedená... Se současností je to horší a vrácení toho "Ítýho" z babyboxu zpátky na mateřskou loď je skoro až parodické... Dalším mínusem filmu je, že se bere až příliš vážně a k obsahu je nepoměrně dlouhý.... ()

lennyd

Na kolečka nakrájeného E.T. jemně orestujeme, přidáme 3 lžičky z Matrixu, špetku cestování časem z Terminátora, dále 30 deka kosmických lodí z Independence Day - celé to pořádně okořeníme akcí a kupodivu z toho nevyjde guláš, ale výborný sci-fi filmeček Returner (Osud světa ?). Hlavní hrdinka se vrací časem, aby zabránila zničení lidské rasy jednou nepřijemnou mimozemskou rasou (predátor hadr). K ní se přidá nájemný žoldák, (s kabátem půjčený od Morphea), kapku jim taky pomáhá Vědma (tentokrát nečte budoucnost ale čte noviny, sleduje televizi, internet apod) .. a proti nim jeden takovej zloduch, se spoustou nahraditelných vojáků... (ještě, že máme ten bullet-time).. Prostě japonci umí :) ()

haj

Celkově si myslím, že kdyby tvůrci trochu ubrali sci-fi prvků a přidali akce, tak by to filmu jen prospělo. Ale i tak je na co se koukat, těch pár akčních scén je natočeno víc než zajímavě, příběh nenudí a herecký obsazení vyšlo na jedničku. Snad se k nám v budoucnu dostane víc japonských filmů. ()

Trustme

Standardně comicsovitý příběh všech možných "nápadů", které se nashromáždily v hlavě režíséra a co dovolila produkce. Japonská snaha o větší sci-fi podívanou s pokusem o kultovní postupy, zabalená do západnější "cool image". Tento film ovšem může jen překvapit a nadchnout jedině mladého mnicha, co se vrátil po několika letech z tibetského kláštera. Ostatní co občas sledují filmy zde nenajdou nic, co by je od dob Matrixu mohlo oslovit. P.S. : Dobrý střihač trailerů uplete i z hovna bič... ()

VanTom

Mišmaš mnoha motivů z amerických sci-fi filmů. Jenže vůbec nepůsobí vykalkulovaně, spíše bezelstně nadšenecky, jako když ho poskládá fanda ze svých oblíbených blockbusterů. Prostě na japonce se nelze zlobit. :-) Triky jsou slušné, ústřední duo více než sympatické (hlavně mladičká Anne Suzuki je nádherná, když jsem si pak dohledal, že v době natáčení jí bylo 15 let, až jsem se zastyděl), záporák správně démonický, tempo svižné. Jenom těch patetických proslovů je ke konci už trochu moc. ()

cross

Podle mě byl Returner nefalšovaný filmový odpad.... Uhozený příběh nad kterým vám bude rozum stát (opravdu má mafie v Japonsku neomezený vliv a destrukce vládních úřadů se obejde bez pozornosti armády či vlády samotné? To jsou drobnosti které mi opravdu vadí a iritují mě...), přílišná stylizace některých postav, hudba vykrádající dokonce hudebního zloděje Hornera a spousta dalších a dalších drobností, které ve výsledku znemožňují film vůbec dokoukat... *1/2 za pár efektních scén a kvalitní technické zpracování.... ()

Ludivitto

Příjemně oddychová vykrádačka západních áčkových filmů:) Nic víc, nic míň. Pokud to autoři mysleli vážně, bude to za 2*, pokud ne, bude to za 4*. Proto celkem za 3*:) ()

Fony

Béčková vykrádačka, ale v rámci možností jsem se docela bavil. Sympatická dvojka hrdinů, slušný audiovizuální dojem, slizký záporák, babka prodávající zbraně... Film na pozdě večer? Proč ne. ()

Narcis

Jestli to byla vykradacka, tak takova, ktera si z tech filmu vzala jen to nejlepsi. Me jako milovnikovy filmu M:I 2, Matrix, Equilibrium se to nemohlo nelibit ... ()

Smileface

Srovnávat Returnera s Dnem nezávislosti ču Terminátorem je naprosto mimo mísu. Přes všechny hezké obrázky a Sci-Fi za třetím lomítkem u žánru jde zase o to samé(snad vyjma desetiminutového konce): Klasické souboje a bitvy, jednoduchý děj a občasný ten bullet-time. Jako čistokrevá akce je Returner průměrný a jelikož nic jiného v něm vpodstatě není hodnotím ***. ()

vitekpe

E.T. po Japonsku smichany s napady z nekolika dalsich znamych filmu. Nicmene...: asijska schopnost naprosto podrobne popisnosti deje, slusna kvalita provedeni, spravne nacasovany patos a vstricnost k mozkovym bunkam divaka (nemusite premyslet, vse Vam doslova rekneme/ukazeme viz. elektronicka tuzka!) + velmi sympaticti hlavni hrdinove, to vse dela z tohoto cyberNoirAkcnihoScifi dilka celkem slusne zabavny kousek. Cili vsem kdo maji trochu nadhled nelze nez doporucit. ()

ZkuKol

Hodně přeplácaná a vykrádající jednohubka z klasicky katastrofickým tématem. Akce je slušně zvládlá, má to tempo, Takeshi je borec a záporák je doslova božský úchyl. Jenže dialogy psal asi retard, Anne je možná hezká, ale hraje asi stejně dobře jako Agáta Hanychová (díky které právě tvořím novou kategorii kvality, hledejte dva stupně pod zkurveným:-). Celé je to hezky uhlazeně nasnímané, triky ujdou a hudba nekazí, jenže je v tom pátěé přes deváté a není v tom dost humoru, aby to divák akceptoval jako pparodii, či odkaz nebo poctu. Zachraňování světa ve dvou + problémy s E.T. + cestování v čase + boj s Yakuzou/triádami + ... je toho víc, než jeden film snese... 50% ()

Lukoboss

Osud světa by se mohl jmenovat v podstatě každej druhej film. Zde jsou k vidění tradiční prvky akčních sci-fi filmů a k tomu trocha té japonské exotiky. Tím to hasne. ()