Mstitel s píšťalou

• Severní Korea Hong Kil-Dong (více)
všechny plakáty

Čhun Som je milenkou ministra Chona a matkou jeho syna Hong Kil Tonga. Tuto někdejší služku Chonova zákonná manželka ponižuje a ráda by se půvabné dívky zbavila. Když ministr dostává příkaz, aby odjel do provincie Fenjan likvidovat bandu zločinců, Čhun Som je věrně připravena následovat ho i se synkem. Po cestě jí přepadnou bandité, objednaní Chonovou žárlivou ženou. V nerovném boji oba zachraňuje stařec jménem Mu On. Chlapec, kterého nadchlo starcovo bojové umění, prosí, aby se mohl stát jeho žákem. Dostane od dědy píšťalku (aby člověk zvládl umění osobního boje, musí být citlivý na sebetišší zvuky) a začíná namáhavé desetileté cvičení. Poté začíná samotný příběh Mstitele s píšťalou, který bohatým bral a chudým dával. (TO)

loydd

Tenkrát bych tomu dal 5*, dnes jen 4*. Rudolf Hrušínský dabující kung-fu Mistra nemá ale chybu! Nejvíc mne dostal dialog, kdy se bavili o černých ďáblech (= zlejácký ninjové z Japonska): -- Šli jsme za nimi, ale najednou zmizeli. -- Jako kdyz se propadnou do zeme. -- Kil Dong (aka Mstitel s píšťalou): ------ Vážně? -- To je hloupost. Všichni nemohli zmizet. -- Určitě se bál, takže měl ze strachu vidiny. -- Viděl jsem to ... Viděl jsem to na vlastní oči. --- Kil Dong: TO BY ZNAMENALO, ŽE OVLÁDAJÍ TAOISMUS! ()

mira007

Další osmdesátkový pilíř filmů v československé televizi s tematikou bojových asijských umění. Ten název byl známý pro každého tehdejšího fandu karatefilmů, ale já až dnes zjistil, že to je film ze Severní Koree.... tak to je dneska větší bomba, než tenkrát. Koukat se na to dneska moc nedá, ale toto je dílo z Koree. SEVERNÍ KOREE! Můj první a zaručeně poslední, jestli si nedám nějaký propagandistický blábol o Kimových. ()

Wendigo

Naprosto přesně si vzpomínám, kdy jsem ten film viděl. Bylo mi asi 7 let, dostal jsem od maminky pětikorunu na "kino" (promítání někde, možná dokonce jen pouštění videokazet na větší TV), ať jdu na Chipa a Dalea. Ovšem trošku jsem si spletl cestu a došel jsem na promítání tohoto díla. Zanechalo to na mně obrovský dojem a dlouho jsem se pak snažil skákat přes malé stromky:) ()

inutihar

Legendární severokorejská řežba, kterou kongeniální český dabing s hláškovou kadencí Mrazíka posouvá do úplně jiné dimenze. ()

Ziggy Zagg

Jako děcko jsem to možná zbaštil, ale nyní z této slátaniny dostávám žlučníkový záchvat. Taková komunistická pohádka o umění taoismu, a víře v nápravu celého světa. Pokud to viděl Sergej Bubka, asi se začal bát o své rekordy ve skoku o tyči, které by hlavní postava zdolávala i bez sportovcova nářadí. ()

feryk

Asi jeden z těch prvních kung-fu filmů, co se tu objevil a které sem viděl. Ve své době co si pamatuju, tak to byl docela hit a líbilo se to každýmu, ale je to spíše pro to mladší publikum. I když dnes by asi moc neobstál, ale z pohledu tehdejší doby to na dvě-tři hvězdičky stačí, ta nostalgie tam prostě pořád bude a sou daleko horší filmy s touhle tématikou... a že jich sou mraky. ()

dessa

Vzpomínky na dětství, můj snad první kung-fu film, prostě klasika ve svém žánru... Po letech jsem to viděl znovu - fuj, to je ale neskrývaná komunistická propaganda... ()

Armin82

Tahle severokorejská věcička 80tých let, se musí brát trošku s nadhledem.Skákání po stromech,zahrabání se během sekundy pod zem nebo eliminace protivníka jedním dotykem,to je prostě pohádka,jak hrom.Rozdíl je pouze v tom,že tohle je pohádka s nádechem kung-fu a to se mi vždycky líbilo,líbí a líbit bude.K tomu všemu tu máme ukázku toho,jak si každej vyšší úředník dělal co chtěl,kde koho si přivlastnil,rozhodoval o tom ,kdo si koho veme nebo ukázku toho,jaký se mezi lidma dělaly rozdíly. Pohádky mám rád a tahle pohádka je povedená a jako jediný mínus bych viděl,že tam bylo několik dost hluchých a nudných pasáží...i tak dam 70% ()

Tamten

Ukázkový komunistický příběh, ve kterém pravda a lásky vítězí nad lží a nenávistí a strašliví utlačovatelé dostanou na frak od hrdiny z lidu. Ani souboje zde nečekejte dobré (vlastně žádné), čínský styl létajících soubojů je proti tomuto vrchol reality. ()

Looka

Už tehdy jako malému mi přišel k smíchu výcvik stylem: Tady máš klacek a chyť kohouta. Ten mě ale přešel ve chvíli, kdy dospělí mstitel probodával za tryskání gejzírů krve ninji jezdící jak motorové myši pod pískem. ()

zly.dvojce

Jeden z prvních 10ti filmů mého života viděných v kině Hraničář když mi bylo tak 8 let a začínal jsem objevovat kouzlo velkého plátna. A první film v životě, na který jsem šel dvakrát. Tak nadšený jsem byl. Těch pět hvězdiček není z nostalgie. Jsou zcela plnohodnotné, jako dík za to, že mi pomohl pochopit zásady, které se snažili do mne nacpat rodiče (a nemyslím, že slušnost a ochrana slabších by měla mít přízvisko komunistická) a navíc mne skvěle pobavil. High five! Jak já chtěl mít takovej malej stromek a sbírku závaží na nohy! ()

bakulator

Byl to jeden z mých nejkrásnějších zážitků, když snímek poprvé vysílali na 1.programu. Jeden z mála, kde se dala zahlédnout akce okořeněná bojovím uměním. Dál už byl k vidění jen o dost slabší film Policajt umí karate (ikdyž karate neuměl) a poté ještě seriál opičí král. Mstitel s píšťalou mimo jiné obsahuje i vskutku originální dabing ( Rudolf Hrušinský a spol.) a také velmi zábavné hlášky ( Co budeme dělat? Naši rolníci na nindže nestačí :-)) ()

Pitryx

Jánošík na korejský způsob. Nenapodobitelný dabing pana Hrušínského. Hodnotím spíše jako komedii, proto ty dvě ** Klasika našeho mládí. Tento snímek je místy humorný, ale také je v něm dosti pasáží, kde se divák nudí. Jak jsem zmínil 2* za trochu té legrace. Ale stejně to byly hezké ptákoviny, hlavně tedy zvukově.CI 2312201010421tn ()

vitak69 odpad!

Neuvěřitelně trapná severokorejská agitka. Dávat tomu hvězdičky jen protože jsem to viděl jako kluk v době normalizace je nesmysl. Nerozumím některým komentům, které se otírají o americké filmy. Vždyť každý má v demokracii právo volby, pokud mi něco připadá trapné, tak se na to prostě nebudu dívat. Některé komenty jsou opravdu záživné - viz. nemám nic proti komunismu. Ano, komunismus zde naštěstí nikdy nebyl, soudruzi ho pouze víc jak 70 let neúspěšně budovali s miliony mrtvých za zády. Dnes už se může každý podívat i do Severní Koreje, aby viděl, jak tam zdárně soudruzi vládnou a jak se prostý lid má lépe. V kapitalismu jsou žebráci, ti byli i za socíku, jen je nikdo nenechal volně se poflakovat, soudruhům se to nehodilo k propagandě. Možná se i v brzké době dočkáme s cestovní kanceláří zájezdů za popravou do tohoto ráje na zemi. ()

Stejšn

Na základce nás bavilo si do názvu dosazovat jiné hudební nástroje a vychutnávat si jak pitomě by to znělo. Mstitel s činely? Mstitel s vozembouchem? Nejlepší byl asi Mstitel s cimbálem. ()