VOD (1)

Epizody(7)

Komik v krizi prokáže laskavost ženě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama. (Netflix)

Trailer

JimDeNiro

Bože, ten Donny byl ale kokot. Chlapec si mohl za spoustu věcí sám. Já nikdy na Netflix nebyl. Razím teorii, že on jede na kvantitu, ale ne na kvalitu, bohužel. Co z toho, že je tam toho přehršel, myslím alespoň z jejich vlastní produkce, když to stojí totálně většinou za hovno. Tady je vidět poměrně zdařilý námět, tohle se mělo prý stát hlavnímu představiteli Donnyho Richardu Gaddovi. Tak pokud ano, a píše vše, jak se stalo, tak chlapec má v hlavě taky dobrej výprodej. Hrozně mě mrzí velká roztříštěnost příběhu, kdy minisérie skáče ze žánru do žánru. Každopádně to není čisté životopisné drama ale i thriller, psychologický film, trochu komedie, nebo spíše je to v některých scénách docela úsměvné, nevím ale, zda to tak mělo být. Jako sjel jsem to na jeden zátah, je to asi tři dny a stále mi seriál rezonuje chvílemi v hlavě, takže si to ty 4 dietní Coly zaslouží. Bylo mi nepříjemně, depresivno, perverzní, šokující, bezútěšné, ale bohužel si osobně myslím, že realita je opravdu taková, pokud se nic nestane, máte smolíka.. Kdyby s to drželo jednoho žánru, pevně, mohl to být parádní přírůstek do stalking thrilleru. Hlavní dva představitelé hrají velmi dobře, to jo. Hlavně Martha je takový mix Annie Wilkes (Misery) a zoufalé ženské. A ta transka hrála taky dobře, kupodivu...  Nebylo to špatné.. Tady se klame tělem a žánrem.... ()

misar3

Seriál funguje jako reklama na sexuální obtěžování, jinak mu chybí logika a větší prohloubení příběhu hlavního hrdiny, abychom pochopili, proč se čím dál víc noří do hloupých rozhodnutí a začíná adorovat svou stalkerku. Na druhou stranu se při sledování některých pasáží opravdu necítíte dobře, takže emoční jízdu nemůžeme seriálu upřít.Po prvních třech dílech bych doporučoval, kudy bych chodil. Pak se ale objeví pár nepěkných věci z minulosti a vám začne docházet, že celý příběh je dost překroucený a za hranicí uvěřitelnosti, zvlášť ve chvílích, kdy hlavní postava pořádně nic neřeší nechává vše zacházet do absurdna a očividně sám má větší psychické problémy než ona stalkerka. Dobrý seriál, kterému ale občas chybí logika. ()

Malarkey

Hodně nápadité a zřejmě to díky tomu vyhrálo cenu za nejzajímavější námět posledního měsíce na Netflixu. Sobíka je totiž všude plno. Zároveň ale také skákající mezi žánry tak výrazně, že to námět nakonec i vytrestalo. Z podstaty věci se totiž jedná o drama o stalkingu. Jenže se do toho fušuje životní příběh jednoho zoufalce, který vměstnal znásilnění a drogy do nejzajímavější epizody celého seriálu, která ale zároveň se samotným dějem nemá nic moc společného. Zbytek se pak dost opakuje a dokud nedojdete k finální katarzi v posledních minutách poslední epizody, zjistíte, že se tu hlavní postava pořád plácá ve sračkách a vlastně z nich ani vylézt nechce. ()

klukluka

Považuju to za třeskutě originální počin, respektive za vysoce hodnotné umělecké dílo na téma psychiky, kterou má ve skutečnosti jen málokdo z nás plně pod kontrolou. Někdy děláme věci, které bychom, kdyby nám o tom někdo jen vyprávěl, nedokázali pochopit. A přece jsme to my, kdo potvrdí přátelství na facebooku člověku, o němž, ne že pouze tušíme, my to víme, my víme, že nám převrátí život vzhůru nohama. Většina audiovizuálních děl - odhadem takových 99,99% pojednává o lidech, kteří přesně vědí, co dělají, kam směřují, a tam i jdou. Sobík se od nich v tomhle ohledu odlišuje, protože Donny jedná často iracionálně. Ale někdo z masa a kostí snad ne?? Tak proč působí kino, který podchytí tenhle prachobyčejnej každodenní standard, tak neobyčejně..? ()

Sebule

Pro mě velké překvapení. Věděl jsem, že seriál je o stalkingu, ale že to bude takhle osobní, překvapující a poučné, to jsem netušil. Nevím, kolik z toho bylo real, ale jestli alespoň většina, tak klobouk dolů. Příběh mě vtáhnul a měl jsem problém se odtrhnout. Zajímalo mě, jak bude příběh pokračovat, jak se Donnyho život může ještě zhoršit nebo překvapit. Až na trochu slabší začátek, menší repetetivnost a občas velice zvláštní chování postav. Hodnocení: 8,5/10 ()

• Richard Gadd si zahrál hlavní roli, napsal scénář a měl na starost i produkci. Vyobrazuje své vlastní zkušenosti se stalkingem. (Dalfor)

Související novinky

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)