O Schmidtovi

Warren Schmidt (Jack Nicholson) má za sebou hned několik životních kolizí. Byl propuštěn do důchodu, zemřela mu manželka a jeho jediná dcera Jeannie (Hope Davis) se právě chystá vzít si hlupáka. Bez práce, bez manželky a bez rodiny Warren nenachází důvod pro co dále žít. Nejlepším řešením se mu jeví cesta za nalezením vlastních kořenů. Nasedne do obytného automobilu a vydá se na cestu napříč Amerikou do Denveru, kde chce pomoci dceři s přípravou svatby. Jenže její nastávající Randall (Dermot Mulroney) i jeho matka Roberta (Kathy Bates) mu lezou na nervy natolik, že se rozhodne svatbu překazit. Jenže cesta Spojenými státy přinese nejedno překvapení a teprve po několika stovkách kilometrů si Warren začíná uvědomovat, že svůj život má pořád ještě docela rád... (Magic Box)

Goshewan

Rád bych dal za 4, ale všechno, kromě Jacka, táhne film hrozně dolu. Jediné, zato velké (!!!), plus má u mě tenhle film za námět - proč? Mám před sebou přesně takového Schmidta a jeho ženu, jenže v reálném životě. A ve filmu zazněly věci, které si tito dva lidé opravdu myslí, ale nikdy je nevyřknou nahlas. Motiv filmu je výborný. ... A jak se chovali, když jsem jim tento film pustil? Přesně, jak by se chovali ve filmu: Jeannie Schmidtová nic nepochopila a ani náznakem ji nenapadlo, že se může koukat sama na sebe. Zato mého Warrena to sebralo a dlouho ještě o filmu a o svém životě přemýšlel. Myslím, že to jeden z těch "důkazů místo slibů". Nevýhodou ale je, že takový motiv může oslovit pouze někoho. ()

Pignon

Chápu, že pro mnohé je to film, který asi ani nechtějí vidět, protože je to tak moc pravdivé. Jasně romantika je príma. Ale když se chci podívat na skutečně dobrý film o tom, jak je život smutný, zvolím tento film. Se vším se musíme srovnat, a doufat, že se nám podaří tady po sobě něco zanechat. " Poměřně brzy zemřu, snad za 20 let nebo zítra, na tom nezáleží" 9 malých vodních postelí bez vody z 10. ()

Svadbos

Kvalitná ľudská komédia, jemná, s rozvážnym tempom, skvele zahraná, s rovnakou dávkou smutných a zábavných momentov. Jack Nicholson podáva jeden z najlepších výkonov svojej kariéry. Ku kvalite filmu prispieva perfektne nuansovaná hudba Rolfa Kenta. Film je voľnou adaptáciou románu Louisa Begleyho. ()

rene75

Jack Nicholson netradičně jako starý člověk bez humoru a vtipu, starý, nudný nepotřebný a opuštěný muž. ()

Spike86

Nicholson je prostě pan herec, parádně zahrané. Jinak má film velmi slibný začátek, ale bohužel v průběhu jsou zde slabší pasáže. Jsou zde jak vtipné momenty, tragikomické, tak i dojemné. Velmi dobré je i melodické podbarvení snímku. 80% ()

BlackVelvet

Nejdriv jsem to mu dala jednu hvezdu, pak jsem to videla znova, a najednou mne to docvaklo o cem to je. Nutno dodat, ze mezitim uplynulo fakt hodne let, ze jsem zestarla a ze jsem proste asi vekem pochopila, o co v tom filmu bezi. Kdyz mne to doslo, tak mne z toho az zamrazilo, jak jsem to predtim vubec nepochopila, a asi ani nemohla, ale hlavne z toho, jak ten film reflektuje realne zivotni konce mnoha lidi v teto spolecnosti. Ted davam 4. ()

petrasek

Stará, tlustá ženská, která hraje ve filmu asi 10 min, vlastně se za tu dobu jen svleče a vleze si do bazénu = nominace na oskara. Ano, to dává logiku. ()

amanda7

Po prečítaní niektorých komentárov som bola pripravená na ťažký, depresívny zážitok. Opak bol pravdou. Film ma strhol a bavil až do konca. Pripisujem to hlavne Jackovi Nicholsonovi, ktorý bol v tejto úlohe jednoducho dokonalý. Jeho tvár hrá sama aj bez slov. Toho nepríjemného dôchodcu, sklamaného životom som mu absolútne žrala. Ale musím priznať, že napriek ťažkej téme ma niektoré scény aj pobavili. Takže pre mňa určite žiadna depka, ale veľmi príjemný a silný divácky zážitok, ktorý si rada zopakujem. ()

MonaLi

Prostý a dojemný příběh o lidské podstatě a životním smylu - o pomoci jednoho člověka druhému a potřebě citu. Vynikající Nicholsonův výkon jedině podrthne pravdivý podtext celého příběhu. ()

Leila75

Musím říct,že jsem se na tenhle film těšila,ale zklamal mě.Celý příběh byl zdlouhavý,nudný,měla jsem problém dát ho do konce.Nezklamalo mě herecké umění Jacka,ale i ten nudný scénář nezachránil. ()

mjuran

Jeden z mých velmi oblíbených filmů, kdy jednomu člověku končí dlouhá éra života a on najednou neví, co bude dělat dál. Dalším levelem je potom hloubání nad tím, jaký smysl měl vlastně jeho život, komu pomohl, co dobrého po něm zůstane. Smysl a vysvobození nakonec nalezne v malém Ndugu - pomocí dopisů adresovaných tomuto černouškovi se vykecává ze svých pocitů a problémů..Skvělý film a tradičně skvělý Nicholsonův výkon. ()

Awesomer

Ke komentáři uživatele golfista snad jen dodám, že by měl možná provést menší revizi ve svých hodnoceních, respektive komentářích, pokud tvrdí, že zrovna tento film byl "o ničem". Tento film byl především o Schmidtovi, jak už zcela evidentně vyplývá z názvu, proto zde tedy byla snaha o to, aby Warren Schmidt, jakožto hlavní postava byl o mnoho výraznější, než ti "jakoby schválně nijací herci", kteří mimochodem všichni odvedli svou práci v rámci scénáře tak jak měli. Už dlouho jsem neměl to štěstí se setkat se snímkem, který by tak brilantním a s neuvěřitelnou vývážeností kombinoval dramatickou a komediální složku, a to ještě takovým způsobem, že každý segment, ať dramaticky či komediálně laděný, vyzní naprosto přirozeně a vzájemně se nijak neruší. Třešničkou na dortu je pak vytříbený hudební podkres, který se náramně vhodně podařilo vybrat ke každé scéně. Je to zkrátka krásně pojatý lidský příběh, který Jack Nicholson jako vždy posunul o několik pater výše a opět dokázal, že nikomu nic dokazovat už dávno nemusí... ()

PORTER44

Docela příjemná komedie a to hlavně díky hereckému umění J.Nicholsona.Jeho výrazy v obličeji údivu,smutku a pohrdání nebo dementosti jsou výtečné.Nejzábavnější scéna,na zkoušce svatby kdy si vzal léky proti bolesti a jeho dementní výraz byl skvělý. ()

Zofan

První polovina filmu je naprosto bezvadná, sedí mému vkusu jako ulitá. Pomalejší rozjezd ladí s náladou čerstvého důchodce. Více Nicholsonových grimas, než slov dodává snímku krásný suchý humor. A pak ten geniální dopis adoptovanému černouškovi, ze kterého se divák dozví vlastně všechno o Schmidtově dosavadním životě. Druhá polovina je už bohužel místy trapná a celou dobu divák čeká jen na to, až se Schmidt odhodlá vyrazit na cestu do Afriky. To se nakonec nestane a film skončí tím nejznuděnějším zklamáním v historii kinematografie. ()

Sejkorka

Slušný film, 3,5 * kdyby to šlo, tudíž musím na 3. Mírný nadprůměr, vynikající Jack Nicholson, Hope Davis. Ostatní takový průměr. Včetně Kathy Bates (Smažená zelená rajčata). Člověk neví zda je to odvaha či nehoráznost, když ve svém věku vleze nahatá do vířivky ke Smithovi a začne mu dělat nemravné návrhy. Toho je člověku od začátku líto. Tak velké sny měl a čeho dosáhl. Ale i to málo nakonec stačí. Obrázek od dítěte z Tanzanie, které sponzoruje. ... ()

erdeguan33

Film u mě právem získal plný počet hvězdiček. Již dlouho patří mezi mé nejoblíbenější snímky. Tímto hodnocením chci film podpořit na ČSFD, protože dosáhl, dle mého názoru, docela málo procent. Tímto bych ho rád lidem doporučil ke shlédnutí. Zejména pro naprosto mistrovské a dokonalé ztvárnění starého pána, Jackem Nicholsonem. Jeho herectví je tak uvěřitelné, že jsem opravdu věřil, že je to smutný, zklamaný, bezradný děda, kterému náhle, bez jakéhokoliv varování odešla jeho žena, která mu vlastně sloužila jako jakýsi maják v jeho životě. Teď tu najednou stojí zcela opuštěný a sám. Ve spoustě věcech se nevyzná, protože vše zařizovala jeho žena, když ještě žila. Dorazí ho i odchod do penze a připadá si naprosto nevyužitý a zbytečný. Ani jeho vlastní dcera ho nepotřebuje. Upne se tedy na chudého chlapce z Tanzánie a na dálku ho "adoptuje". Jemu si vylévá srdce a píše mu všechny nespravedlnosti, které ho potkaly a tím se uklidňuje. Závěr filmu je velmi dojemný a roztomilý. Ale to už nebudu prozrazovat. Stojí za to se na tento skvělý koncert Jacka Nicholsona podívat. ()

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)