Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

BigBen87CZ

Skvělá vizuální podívaná s nádhernou hudbou bohužel doplácí na povrchní a strohý příběh a krátkou stopáž . Kdyby se jednalo o opening seriálu, neměl bych nic proti, takhle ale všemu chybí souvislosti a postavám lidskost ... škoda, takhle 80%. ()

randomofamber

Perfektní anime, které je přesně takové jaké lze od příběhů anime očekávat. Ano, jsou zde klišé, ale to spíš charakteristika než zápor. Děj samotný také není nic převratného a neočekávaného a opět opakuji, charakteristické pro anime. Film ovšem vyniká audiovizuálním provedením, zvláště neobvyklým spojením počítačově generované grafiky a ruční kresby. Také se tam objeví nezbytný pokemon ovšem má jenom takový malý štěk... V každém případě já hodnotím vysoko. ()

Saran

Vizuální stránka úchvatná. Není to o počítačovém 3D a ručním 2D, jak někteří píšou, ale o nasnímání postavených miniatur s ručním 2D. Plus možná nějaké renderované 3D, protože jestli by všechno nasnímali na miniaturách, tak jsou autoři kouzelníci. ()