poster

Ratatouille

 • USA

  Ratatouille

 • Slovensko

  Ratatouille

 • Slovensko

  Ratatouille - Dobrú chuť!

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  *****

  Je neuvěřitelné, že i v dnešní době se stále ještě může objevit tak svěží a neokoukaný, navíc prvotřídně vizuálně zpracovaný film. Pixar není studio, je to planeta plná zářivých barev a splněných snů, kolem které obíhají měsíce: průkopnický Příběh hraček, rodinný Hledá se Nemo, dynamický Úžasňákovi, výchovný Auta a teď nově i lahodný Ratatouille. Brad Bird rozehrál krásný příběh, ze kterého čiší suverenita, zápal, láska, poučení a ohromný smysl pro detail. Nehoráznou originalitu tvůrci předvádějí, jakmile se film přepne do akčního módu a kamera, plynulost a hlavně trasa pohybu krysáka Remyho je něco, co Vás jednoduše uhrane. Nejrůznější gagy jsou podány vesměs vizuální formou a působí úchvatně. A když v závěrečné scéně místní degustátor, recenzista a zahořklý kritik v jedné osobě ochutná specialitu zvanou Ratatouille a vrátí se ve vzpomínce do svých dětských let, vyklube se Vám ve vnitřním koutku oka slzička, sjede pod spodní víčko a po tváři skane ke rtům, kde se spojí se svými sestřičkami. Nádhera! A i když v kostře příběhu jsou místa, která mají lehce klišovitou příchuť, stále se jedná o film, jenž je vzdálen na deset krysích délek před konkurencí. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/614 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.11.2007)

 • MM_Ramone
  ***

  Ostal som dosť zarazený z vysokých hodnotení, ktoré sa tu tomuto filmu dostalo. Príbeh nie je ničím výnimočný. Skôr by som povedal, že je prevídateľný a zdĺhavý. Taktiež sa tomuto snímku nepodarilo nejak výraznejšie pohnúť mojimi emóciami a ani ma nadmieru pobaviť. Tým však nechcem povedať, že "Ratatoulle" je stratou času. Pretože čo sa týka animácií, tak tam je naozaj čo obdivovať. Ľudia z Pixar Animation Studios sú v tejto oblasti dokonalými profesionálmi. Ale to u mňa stačí tak akurát na tri hviezdy. ***(20.4.2008)

 • CheGuevara
  ****

  Mít Brada Birda za svého šéfa musí být doslova peklo, neboť jeho pedantský cit pro každičký detail je skutečně úctyhodný. Škoda, že si však tolik nevyhrál s příběhem jinak líbezného animáku. Co mě však nejvíc vyděsilo, byla představa, že bych měl někdy skončit jako věhlasný a zatrpklý kritik Anton Ego. To radši rychle od kulturní nebo jakékoliv kritiky ruce pryč.(1.10.2007)

 • akisha
  *****

  Bezchybná animace a živost animovaného světa se všemi jeho všedními, nepostřehnutelnými detaily je u pixara samozřejmostí, takže už se to skoro ani nedá brát jako plus. Je to hlavně ta pohoda a francouzská gurmánská atmosféra, která z filmu na diváka dýchne a "přenese" ho do jedné restaurace v Paříži... Za orignálnost a nepředvídatelnost by Ratatouille zrovna metál nedostal. Ale ta linie s Antonem Ego byla super a výborný dabing O'Toole+Ian Holm... Jedna z mých nejoblíbenějších pixarovek.(29.3.2011)

 • Amarcord_1
  ****

  83% - Překrásný animák s originálním příběhem, vypracovynými postavami, a krásnou myšlenkou. Musím přiznat, že tento film ještě posílil mou lásku k vaření (zejména k experimentování). Proč tedy nedám pět hvězdiček? Těžko říct... Asi cítím, že podobných filmů již bylo hodně, a hlodavá zvířátka mě jinde dojala víc. Třeba se na podruhé polepším.(13.11.2007)

 • - Colette jezdí na motorce vymyšlené značky "Calahan" - jde o malou poctu šéfové osvětlovačů Sharon Calahan. (don corleone)

 • - Co je to "Ratatouille"? Francouzská specialita, kterou uvaříte z opečených a podušených plátků lilku, cukety, papriky a rajčat. Pixar si ji ale za název vybral především proto, že v ní zaznívá anglické slovo pro krysu: rat. (Pumiiix)

 • - Téměř v každé pixarovce se objevuje náklaďák s logem Pizza Planet. Při honičce Skinnera a Remyho projíždí po mostě. (Siriuss)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace