Delicious Ratatouille 3D

Ratatouille

Ratatouille - Dobrú chuť!

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

Ostal som dosť zarazený z vysokých hodnotení, ktoré sa tu tomuto filmu dostalo. Príbeh nie je ničím výnimočný. Skôr by som povedal, že je prevídateľný a zdĺhavý. Taktiež sa tomuto snímku nepodarilo nejak výraznejšie pohnúť mojimi emóciami a ani ma nadmieru pobaviť. Tým však nechcem povedať, že "Ratatoulle" je stratou času. Pretože čo sa týka animácií, tak tam je naozaj čo obdivovať. Ľudia z Pixar Animation Studios sú v tejto oblasti dokonalými profesionálmi. Ale to u mňa stačí tak akurát na tri hviezdy. ***(20.4.2008)

83% - Překrásný animák s originálním příběhem, vypracovynými postavami, a krásnou myšlenkou. Musím přiznat, že tento film ještě posílil mou lásku k vaření (zejména k experimentování). Proč tedy nedám pět hvězdiček? Těžko říct... Asi cítím, že podobných filmů již bylo hodně, a hlodavá zvířátka mě jinde dojala víc. Třeba se na podruhé polepším.(13.11.2007)

Málokdo ví, že příběh může být částečně inspirován skutečnou událostí. 24.2.2003 totiž Bernard Loiseau, majitel restaurace La Côte d'Or a několikrát vyznamenaný známý šéfkuchař, spáchal sebevraždu v důsledku udělení nižšího hodnocení v prestižním průvodci po restauracích Michelin. Po Ratatouille se naopak Brad Bird dostává do prestižního seznamu režisérů animovaných filmů. A před dvanácti lety Pixarem hozenou rukavici stále nikdo nezvedá.(14.10.2007)

Uff.... to zas bylo něco.... pak se nemám stávat prostorově výraznějším... :-) Myslel jsem, že Postřižiny zůstanou jedinným filmem, u kterého se nejen usmívám, ale dostanu šílenou chuť na cokoli a hle... nějaký animovaný krysák si klíďo píďo přijde a zboří mi jen tak "MÝRNIXTÝRNIX mé přesvědčení.... No tedy.... :-)(23.2.2008)

pche "vařit může každý" on se pan Augusto Gusteau ještě nikdy nesetkal se mnou :-D sice jsem v počátečním stádiu seznamování se s kuchtěním, ale nedivila bych se, že bych byla schopná spálit i vodu :) proto by mě krysák Remy mohl dost štvát, že on má takový dar a já néé.. ale nestalo se tak! Opak je pravdou :) jak já bych chtěla mít takového kamaráda, který by mnou ovládal a já vařila tak "voňavá" jídla.. ano režisér Brad Bird nás zavedl do příběhu láhodného vaření, kde nám ukuchtil neobyčejné přátelství v kouzelné Paříži a já se budu ráda vracet jíst tu nadpozemskou specialitu, co mi číšník přinese :) P.S. Remy až jednou navštívím Paříž a věř, že navštím, čekej mě s hladovým žaludkem a hlavně s talířem plným ratatouillem. A jestli můžu poprosit, dej mi tam víc těch kopečků :) my Češi jsme nenažraný :-D(28.7.2009)

• - Tým animátorů pracoval na filmu spolu s šéfkuchařem Thomasem Kellerem, který vlastní restauraci Frech Laundry. (don corleone)

• - Tvorcovia filmu vytvorili v počítači vyše 270 porcií jedál. Každé z nich bolo pripravené a upravené v skutočnej kuchyni, potom odfotografované ako podkladový materiál a zjedené. (drake31)

• - Remy se měl původně jmenovat Art. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)