V městečku Snowfield v Coloradu se pohřešuje 700 lidí. Jediní, kdo ve městě zbyli, jsou dvě sestry, šerif, jeho zástupce a profesor specializující se na starodávné epidemie. Právě on zjistí, že je planeta ohrožena fantomem po staletí ukrytým v nitru Země, jehož cílem je vyhladit lidstvo a veškerý život. A je nyní na pěti lidech, aby se postavili na odpor vražednému teroru a zachránili tak Zemi pro příští generace. (oficiální text distributora)

marquillo

Hlavný hudobný motív je sympatický, no škoda, že neoriginálny. Nízke hodnotenie dávam nielen preto, že film je skutočne slabým vo svojom žánri, ale tiež z dôvodu nenaplnenia ambícii, na ktoré film v úvodných momentoch poukazoval. Ostal len akýmsi prízrakom svojho potenciálu. ()

KOZEL84

''Hey!You wanna see something?''Trochu vypadá jako by se utl mistr Tesař,ale vzhledem k tomu že sem totálně netušil do čeho jdu a čekal prd,příjemné a zábavné překvápko.Efekty ušly,atmoška taky (pejsek byl dobrej-mi připomněl Promethea) a ani ten fantasmagor příběh nebyl zas tak špatný.Už snad nebudu na Knootzeovy knihy předpojatě čučet jako na braky co si hrajou na Kinga.A když už mě nebude bavit bezradně bloudit knihovnou,šáhnu po něm (k čemuž mi ve finále přesně slouží King).A zas mě sere,že skvělý a nedoceněný Schrieber nedostává víc pořádných rolí. ()

Hapretor

Nápad ok. Provedení nic moc. Hlavně obsazení mi nesedlo. Až na Schreibera - ten byl dobrej, takovej správně ujetej. ()

Euchrid

Je to jako koukat na nicmoc natočeného kinga, kterého ale člověk nezná, takže docela zajímavý příběh a ucházející atmosféra. Schreiber parádní a Affleck děsný. ()

GameboyNES

Obsadit do hlavních rolí, 3. figuríny, může jen opravdový idiot. Kdyby aspoň Růža ukázala kozy. Vydržet 93. minut se stejně strnulým výrazem (sedím na hajzlu a mám zácpu) dokáže jen Flekatej Ben. Jinak je to nemasná neslaná, vykrádačka H.P. Lowecrafta, Vetřelců, Věci a bůhví čeho. Scénárista patrně nevěděl jak dál pokračovat, tak tam nasral všechno. Možná se mělo jednat o nějaký pokus o parodii. Na film jsem se díval na doporučení Jaye a Mlčenlivýho Boba.... ()

goofey

První polovina filmu, napínavá, duchařsky strašidelná, když procházíte opuštěným městem, kde u aut vrčí motory ale nikde nikdo, se posléze rozvine do dost ubíjející a nudné podívané bez hlavy a paty. ()

Kortexo

Kniha je vždy lepší, ale rozhodně se podařilo převést brilantní atmosféru a propracovanost románu na zdařilý film. ()

djbarrel

Celkem nechápu, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. Hustá atmosféra, přízraky, odporná úmrtí a kdoví co ještě. Jistě ve filmu bylo pár chyb i hluchých míst. Některé hlášky byli příliš klišovité. Ale příběh se mi jeví jako poměrně originální - přece jen inteligentní vazelína śe nesnaží vyhladit lidstvo každý den. Jinak ve filmu mě pobavilo mizení a znovuseobjevení pana Copperfielda - to bylo velmi úsměvné. Hudba byla taky good. Suma sumárum pro mě určitě 4 hvězdy a 75 % ()

TesterX

Naprosto souhlasim. Prvnich par minut naznacuje zajimavy temny thriller, ktery se zvrhava v absolutni sragoru s prisernou kamerou, dejem, triky a Affleckem. ()

chaosteory

S odstupem let se stal Phantoms nadprůměrně obsazeným horo-sci-llerem, který je buď úplně blbý nebo nadmíru podařený. Přikláním se k druhé možnosti. Zasazení děje do vylidněného městečka a hození hned od začátku přímo do akce se mi líbí. Atmosféra navozená během pár minut vám nedá nic zadarmo a první třetina filmu je sen. A i když se pak na scéně ukáží federálové (nebo armáda, to je buřt), neznámé zlo je odtajněno a ještě dostane biblický rozměr, film má stále místa těžící z úvodu. ()

Erestarchos

Jak už se zde psalo mnohokrát, tento film vás ze začátku navnadí a slibuje slušnou podívanou. Bohužel, záhy se náboj vytratí a stává se z něj něco nudného. Nakonec se film dostává do fáze, která by se dala nazvat jako "ekologistická reklama". Pokud usilujete o shlédnutí špatného filmu, tento vám jistě dává příležitost. Já tuto "příležitost" už ale opakovat nebudu. ()

lusst

Taká štandardná "Kingovka", ktorú už tradične zrážaju mizerné herecké výkony na čele s Rose McGowan. Ale atmosféru to má a kniha môže byť super. ()

LennyCowler

Většina filmů, které vznikají podle knižní předlohy, nestojí za nic. Ani v tomto případě nejde o vyjímku a tak je mnohem lepší si raděj přečíst knihu a na tento film zapomenout. Knižní předloha je parádní, jako i většina Koontzových knih. Dvě hvězdičky jen za Deana. ()