V městečku Snowfield v Coloradu se pohřešuje 700 lidí. Jediní, kdo ve městě zbyli, jsou dvě sestry, šerif, jeho zástupce a profesor specializující se na starodávné epidemie. Právě on zjistí, že je planeta ohrožena fantomem po staletí ukrytým v nitru Země, jehož cílem je vyhladit lidstvo a veškerý život. A je nyní na pěti lidech, aby se postavili na odpor vražednému teroru a zachránili tak Zemi pro příští generace. (oficiální text distributora)

Gorehound

Neprávom opomíjaná Koontzova adaptácia. Parádne malé mesto, atmosféra "čo sa tu stalo." Dokiaľ to nezistíte, je to parádna jazda, pri ktorej si človek najviac spomenie na Vec, alebo To. Námet je skvelý, ale rozohratá partia je až príliš zbrklo uzatvorená a tak nejak obyčajne, PC trikami model 90s. Aspoň je to nostalgické, iste, ale epickému námetu to škodí. Napriek uvedenému je to skvelý film. ()

topi

První půl hoďka fakt pecka, znepokojivá hudba, strach z neznámého zla, podivná úmrtí, vylidněné městečko. Atmosféra jak prase! Pak se to však zhoupne do mixu Věci a Slizu a celkově napětí upadá, ke konci už žádné není. Jaká škoda! Trikovou práci obstarala démonská trojice Kurtzman/Berger/Nicotero a ti nakombinovali mechanické efekty s digitálními, kde bohužel převládá CGI, jenž vyznívá až moc lacině. Je to fakt škoda, takhle zhatit perfektně budovanou atmošku a závěr vyloženě zamáslit. ()

AlistairMir

Když jsem to viděl jako třináctiletej dacan tak jsem u toho skoro nedýchal a hlavně první polovina pro mě byla neskutečně mrazivá. Děj se hrne kupředu vlastně hned od prvních minut a tak nemusíte čekat jako u jiných filmů třeba půl hodiny , než se to konečně rozjede. Kdepak tady uběhne cca pět minutek a už se dostavuje zneklidňující pocit, že v tomto městečku je něco fakt hodně špatně a občasné nalezení mrtvol tomu nasazuje korunu, že je něco fakt špatně. Když sestry potkaj poliše vedené Affleckem, tak si možná na chvilku oddechnou, že teď už jsou přece v bezpečí, ale chyba lávky a jede se dál. Vidím , že tady film docela propadl, ale to i třeba snímek Metro, který stejně jako toto žeru a nestydím se za to, takže já se bavil kdysi a i teď, film je mrazivej, ponurej a způsoboval mi tiky v oku, cukání hlavy a neschopnost dojít si večer na záchod...no tak fajn trochu kecám, ale dostalo mě to a rád se k filmu vracím. ()

*Elfík*

První polovina filmu byla fakt děsivá (já se na horory často nedívám, tak se nedivte), ale ta druhá už byla spíš nudná, než zajímavá a strašidelná. Myslela jsem si, že to ,,strašidlo'' bude aspoň trochu děsivější a ne že to bude nějaký soubor uhlovodíků nebo prostě něco podobného jako ropa. Takže půl napůl.... ()

vegetol.mp

Přibližně takhle má vypadat kvalitní a drahej B film. Kompetentní režie, kvalitní herci, áčková výprava a skvělá atmosféra. Jeden z těch filmů, které jsou béčkové svým námětem a přesvědčením, ale nikoliv zpracováním. ()

Martin741

Cely film rychlo vysumi do stratena, fakt len povrchny vyplach, ktoremu kraluje ten otrasny herec Ben Affleck, ten fakt nevie hrat, dejova linia je len vyplach bez logiky a herecke vykony priserne. Fakt ako skoda casu, cely film je neprijemne ustreleny projekt : 25 % ()

cariada

Skupina lidí musí zachránit svět před zkázou, no co se dá dělat musím se jim svěřit do péče a doufat , že nás opravdu zachrání. Celkem se jim to i povedlo a já to přežil. ()

Juto

Film je dobre spracovaný vo väčšine aspektov je uspokojujúci. Filmu nemožno vyčítať, že uráža inteligenciu svojich divákov. Príjemné prekvapenie. 6/10 ()

darwin

Jak by řekl Holden McNeil: "But Affleck was a bomb in Phantoms." Já se pod to podepisuju. Ben Affleck hraje s velkým nadhledem, je vidět, že to bere s humorem a užívá si to. Joanna Going a Rose McGowan hrají přesvědčivě. Musím ještě pochválit ďábelského Lieva Schreibera. Jeho koncová hláška "Chcete něco vidět?" je skvělá. Film je celkem dobrý až do chvíle, kdy do děje vstupuje Peter O'Toole. Pak se mění v dosti trapnou břečku a hustá atmosféra z první poloviny mizí. ()

iXtr3m3

Zabudnutý snímok s dobrými výkonmi aj na strane mladého Bena Afflecka aj na strane tiež mladého Lieva Schreibera. Tajomno, ktoré sa snaží odhaliť vedecká výprava mi trošku pripomenula zlatú klasiku osemdesiatiek Blob, žiaľ veľmi rýchlo to šlo do stratena, teraz už len nostalgické tri hviezdy a aj to len s privretými očami. ()

dopita

Začátek docela šel, ale konec už "nešel" a nezachránila ho ani Rose McGowanová kuli kterej sem na to koukal. ()

ondrula

Taky musím říct, že mi to připomínalo především Akta X a to je dost slabota. Knížka je jinak dost silná a taky poměrně dost děsivá (hlavně tedy v první půlce, když čtenář neví, o co vlastně jde), ale to už tak nějak v 90. letech bylo, že se podle dobrých knížek točily sračky, kde ještě navíc hrál Ben Prdfleck. Tahle doba je ještě navíc výjimečná tím, že nabízí dost směšný efekty. Dodíval jsem to jen z tý knižní nostalgie, jinak by to letělo do opadu po prvních 10 minutách. ()

mosnak

Sci-fi od kterého jsem čekal více napětí a určitě lepší zápornou příšeru. Dát tomuto filmu odpad,by nebylo fér! Je to sice sračka z minulého tisíciletí,ale viděl jsem horší filmy. Šlo vidět,že Ben Affleck se teprve učí "hrát" :-))) ()

aLPaC

Začíná to velmi svižně a prvních 30 minut je skutečně napínavých. Avšak od té doby, kdy zlo odhalí svou tvář a do města se dostanou vojáci to jde celé do kopru a ani trapné triky tomu nepomáhají. Rose McGowan je tu bohužel jen křoví a nic moc se od ní nedozvíme. ()

E´Tonno

Milé prekvapenie. Dej má spád, potvorka je na úrovni a herci boli výborní. Pes, najlepší priateľ človeka, v roli prevteleného pradávneho nepriateľa, okolo ktorého treba chodiť po špičkách, aby ste ho presvedčili, že nemáte postranné úmysly - tú scénu si určite zapamätám. :) Okrem tohto som však dostal slušnú dávku zábavy a teda viac ako som od filmu očakával. 71% ()

wampire23

Phantoms sa javí z začiatku ako veľmi dobrý horor spájajúci v sebe mnoho subkultúr. Trochu noir, trochu slasher, trochu votreleckosti a trochu Afflecka:D. Škoda len, že čím viac príbeh napreduje, tým viac začína byť primitívny a trápny. Keď som to videl v 15tich tak som si na tom mohol nechať oči. Teraz je hodnotenie nižšie, ale stále to dokážem dopozerať do konca bez vážnejšej ujmy:D. 50%. ()