Babí léto

Scénografie:

Craig Stearns

Kostýmy:

Jane Robinson

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,904,910Tržby Celosvetovo $-(15.8.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $14,904,910(20.12.2006)

• JohnnyD

Bol to dosť čudný film. Nemastná, neslaná dráma s prvkami komédie s troškou romantiky - toť zhrnuté do jednej vety. Filmu by pomohlo, ak by sa odohrával 20 rokov dozadu, keď by boli hlavný predstavitelia deti/teenegeri. Totiž pri takomto filme by sa dala ospravedlniť určitá rezerva v dialógoch, ale tu sa utápajú v tuctovosti a nezaujímavosti. Tempo je pomalé a veľkú časť filmu tvoria flashbacky. Nakoniec, keď sa všetky vzťahy urovnali, nepociťoval som žiadny pocity - ostal som chladný a unudený. Za zmienku stojí azda iba skvostná malá rola Sama Raimiho ako (podľa všetkého) mentálne retardovaného posluhovača. Osobne mám úchylku pre campové filmy (Friday the 13th, Sleepaway Camp, ale aj mnohé komédie), ale toto ma nevzalo. Každú chvíľu som čakal nejakú vraždu a že sa to zmení v slasher ;)(22.4.2006)

Priatelia z letných táborov sa opäť stretnú na miestach prvých lások, prehier, víťazstiev i sklamaní. Ak máte radi nostalgiu starých čias, peknú prírodu a večne sa opakujúce príbehy obyčajných životov oživené štipkou rožovkastého nádychu, čaká vás príjemne strávený čas. Ak očakávate od filmu akciu či novátorstvo 90-tych rokov, choďte si radšej nakúpiť.(4.5.2006)