Černá díra

• USA The Black Hole (více)

Posádka cestujúca naprieč vesmírom objaví stratenú loď blízko čiernej diery. Lodi velí doktor Hans Reinhardt (Maximilian Schell). Počas stretnutia s Reinhardtom astronauti zistia, že je šialený a myslí si, že práve oni mu bránia v jeho úsilí cestovať cez neďalekú čiernu dieru, priepasť, z ktorej nikto nemôže uniknúť. Vyhliadky na ich prežitie sa zhoršia, keď zistia, že Reinhardt drží v zajatí bývalé členky a bývalých členov posádky lode po tom, čo si uvedomil, že mu môžu pomôcť dosiahnuť svoj cieľ. Posádka musí nájsť spôsob, ako utiecť z lode, než bude príliš neskoro... (fefee)

Stejšn

Strašná kravina. Tohle fakt vzniklo dva roky pro Hvězdných válkách? K neuvěření. Film z 50. let, natočený koncem 70. Ztotožňuju se s tímhle komentářem. ()

mac000

Zábavná science fiction (ne až tak pro děti - jako první film Disney Studio dostal rating PG) se slušným hereckým obsazením (Maximilian Schell jako dr. Reinhardt je působivý) . Příjemné překvapení. Mimochodem - pro film byla vytvořena sekvence "zelené mřížky", která se objevuje v úvodních titulcích. Jednalo se o nejdelší sekvenci počítačové grafiky, která se do té doby ve filmu objevila. ()

meda2016

Zda se odvažím sledovat celé, ukáže budoucnost. Zatím jsem si udělal upoutávkový průřez a vypadá to na satirickou sci-fi komedii. Jenže tu čtu, že to je vážné. Tak asi ještě 10 roků počkám. To se budu jistě bavit dírou i u Nolanova Interstellaru. ()

Archvile

Na 70te roky to nebolo najhoršie. Taký kapitán Nemo v kozme. No na dnešné pomery to pôsobí prinajmenšom úsmevne. ()

Kodousek

Vzpomněla jsem si na tenhle old-school povedený kousek z roku 1979, ze kterého jsem jako dítě měla fakt vítr. Schválně si to stahuju na večer a uvidím, jak to na mě po těch dlouhých letech zapůsobí :-) Výchozím srovnávacím bodem pro mne asi byl snímek Star Trek: Voyager. Je obdivuhodné, jak se dříve popasovali se sci-fi bez dnešního CGI a klobouk dolů. ()

BLStryker

Veskrze průměrný snímek, který v době vzniku možná ohromoval efekty (nominace na Cenu Akademie), dnes už ale vypadá hódně zastarale, dá se říct až směšně (hlavně roboti). Jako když si pustím 20 let starou FPS hru a koukám jak vrána na tu grafiku. Za to samozřejmě filmy a zvláště sci-fi nemůžou. Za co ale můžou a to v jakékoliv době, je scénář a logika a zde se autoři opravdu "vyznamenali". 1) Nepochopil jsem jednání Dr. Reinhardta - nejdřív posádku lodi Palomino vítá, hostí večeří a nabízí sledování jeho experimentu s černou dírou, pak nařídí jejich zabití. Poté, co robot Maximilian i přes zákaz někomu ubližovat úplně zbytečně rozmašíruje Dr. Duranta, prosí Reinhardt Dr. McCraeovou o ochranu??? před Maximilianem, aby ji hned vzápětí nechal odvézt na lobotomii. Tak chtěl je Reinhardt zabít už od začátku a hrál jen divadlo nebo to byl prostě blázen? 2) Na lidi takřka vůbec nepůsobí dekomprese, klidně dýchají apod. (viz. závěrečná čtvrtina filmu). 3) Na lodi Cygnus se zcela nelogicky plýtvá prostorem (viz. rozlehlé, do očí bijící poloprázdné sály a chodby). 4) Úplně nejvíc mě dorazila scéna s večeří - při vypouštění raket do vesmíru se pečlivě zvažuje každý gram nákladu a tady má Reinhardt v jídelně křišťálový lustr, svícny, skleničky a dřevěný nábytek jako na zámku! Jasně, je to sci-fi a navíc se odehrává v roce 2130, ale trocha soudnosti by neškodila. Točit to dnes tak by tam nejspíš dali jídelní stůl a hrníčky z Ikey a ještě šikovně vydělali na product placementu. Já vím, moc to pitvám. Poznámka: Barryho monumentální hudba fajn, Forsterův herecký výkon v roli kapitána tragicky prkenný. ()

maestrum

Na tento film jsem čekal 20 let, abych jej znovu shlédl. I přes hračkoidní vzhled robotů si film drží slušnou atmosféru, především také díky atmosférickému soundtracku. Velmi mnoho líbivých efektů na tu dobu. ()

lodni_sroub

Co vznikne, když zkřížíte Vetřelce a Star Wars? Průměr. Hvězdička navíc za vtip s drtičem odpadků a skvělého záporáka. Hvězdička dolů za přespříliš dětinských robotů. ()

Muži v černém bez srandiček

Muži v černém bez srandiček

18.07.2010

Tak nějak se dá popsat sci-fi thriller Archangels, který v produkci Ridleyho a Tonyho Scottových natočí Joseph Kosinski (foto). Z bývalého tvůrce televizních reklam pomalu roste hvězda žánru sci-fi.… (více)