Svět podle Daliborka

• angličtina The White World According to Daliborek (festivalový název) (více)

Svět podle Daliborka je filmový portrét autentického českého neonacisty z Prostějova, kterého štáb Víta Klusáka sledoval po dobu dvou let (2015 - 2016). Dalibor K. (37) pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je radikální neonacista. Blíží se mu čtyřicítka, ale doposud neprožil plnohodnotný vztah se ženou, bydlí totiž stále se svojí matkou Věrou (63). Nesnáší svoji práci, cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. Nesnáší svůj život, ale neví, co změnit. Natáčení obrazů ze života nácka s uměleckými ambicemi započalo ve chvíli, kdy se Daliborova matka seznámila přes Facebook se Slovákem Vladimírem (47), který s oblibou říká, že by "z cikánů udělal asfalt". Tragikomický vhled do světa "obyčejných slušných Čechů", kterým se stýská po Adolfu Hitlerovi. (Bontonfilm)

goauld

Tak 2roky a vůůůbec to nebylo "hrané", že... Ostatně představa, že nějaký štáb pujde natáčet skinheadskou "oslavu narozenin" kde se beztrestně "hajluje"... Tak to jako joooo :-) A tu o červené Karkulce znáte??? Jediné co mě docela šokovalo bylo, jak asi dlouho trvalo přesvědčit tu starou paní co přežila Osvětim, kterou "kritizoval" Daliborek za holokaust a vůbec vyhlůazování v KL Osvětim... Já teda nevím a když tak o tom přemejšlím, tak budto paní museli "zpracovávat" hooodně dlouho, aby -přežila- těch pár minut (protože zpochybnit svědectví pamětníka - to asi pro toho dotyčnýho musí být hodně bolesné) a nebo taky byla "z komparzu" (včetně simulace onoho tetování na ruce). Do daného epilogu bych dal 3*, nebot ačkoliv to bylo v podstatě sociální drama - nikoliv dokument, tak se autorovi docela přesně podařilo vystihnout "mysl" každého skína. ()

patho666

Zdá sa to síce ako dosť prehnané hodnotenie ale myslím si že tú jednu hviezdičku si tento skvost v pohode obháji, musím sa priznať, že som sa dva tri krát úprimne zasmial. Ináč priživovať sa bezmála dve hodiny na mentálne menej zdatnom jedincovi a jeho mentálne menej zdatnej rodine a nakoniec ho ešte zdrbať mi príde od pána režiséra úbohé. ()

Polik_

Neautentické, těžkopádné a nic neříkající. Ukázka toho, jak daleko se může člověk dostat po tom, co uvěří všem těm internetovým kecům o globální konspiraci a ovládání masmédii. Byl ale ten „dokument“ skutečně o Daliborovi? ()

HickeyEarl odpad!

Odpad. Sledovat náckovského retarda, v debilní srajdě od neumětela Klusáka, to bylo utrpení. Zavřit oba do klece a zahodit klíč. ()

Anosompozer odpad!

Vít Platfusák, pri všetkej úcte k jeho tvorbe, sa tentokrát snažil zavďaciť ľavičáckej premotivovanej pseudobojovníckej antifa mladej pakáži, ktorej je v čechách viac než hnoja na poli. Extrém plodí extrém, a vám sa to pane rejžo podarilo. Gratulujem! ()

vinson003

Podle mě trochu hrané, pokud prostějovský rodák Daliborek, který mimochodem i s matkou a jejím fasa kamarádem, hráli jak o dušu, dovede takto básnit a vyrábět dokonce písničky, tak nedokážu pochopit, jak to že má takto malé sebevědomí, může být v duchu a tak dále, nervozita na olomoucku a podobně, ale stejně je to rozpor, který je neuvěřitelný. Ředidlový Daliborek, který má zábavu v natáčení videí, básničkách a tvoření songů a na druhé straně člověk, který mluví s takovým nadšením a také nenávistí o cigánech a nacismu. Scénky u ohně s matkou a jejím přítelem nebo nožem a matkou byly tak neuvěřitelné, že jsem si říkal, že to je morbidní, ale hodně kreativní, protože to bylo jenom jako. Byla tam jistě i nápaditost režiséra, nebyl to nabeton všechno Daliborek. Protože ruku na srdce, mrkavý Daliborek, když mu bláznivý otčím položil otázku, zabil bys je? rozbil bys ho? Daliborek jenom zamrkal a řekl něco jako, to by se vidělo... Nejlepší bylo jak měkli u těch kolejí v Treblince....měli je tam nechat aspoň dvě hodiny...na těchto kolejích, které končí krematoriem, vyměkne každý....pěkný film, připomínal svou reálností šedesátky, Černého Petra, přeju režisérovi další podobné kontroverzní snímky, které otevírají oči, nacismus umírá...kluci si musí najít jinou zábavu (nebo nějakého růžového přítele :) ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července