poster

Svět podle Daliborka

 • anglický

  The White World According to Daliborek

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Svet podľa Daliborka

Dokumentární / Komedie

Česko, 2017, 105 min

Režie:

Vít Klusák

Kamera:

Adam Kruliš
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • skrblik007
  ****

  [Zhlédnuto na projekci s následnou dvouhodinovou diskusí s tvůrci.] Klusákův styl mi sedí a stylizovaný dokument považuji za plnohodnotný žánr. Jediné, co film už z podstaty Daliborova charakteru sráží, je až přílišný exhibicionismus a v podstatě nemožnost serióznější diskuse, čímž to pozbývá toho rozměru "sonda do prostějovské zabedněné rodinky, otevírající jejich bublinu pražským intošům". Rozhodně to ovšem nijak nedegraduje jeho závažnost.(14.7.2017)

 • Jacob23
  ****

  vesele depresivni,tragicky zabavne..Daliborek neni nacek je jen strasne hloupy a Klusak mu znicil uz dost zpackanej zivot - jako socialni experiment do hlubin sidlaku dost dobre! furt cekam kdo mi vysvetli postavu otcima..Klusak opet nezklamal je to sice manipulator ale jeho filmy me proste bavi a zaverecna konfrontace v Osvetimi je skvela!(2.9.2017)

 • 6thSun
  **

  Čumět na tenhle film, to je jako 105 minut pročítat zahnojený diskuze pod (libovolnými) články. Člověk se může párkrát zasmát nad nekonečnou pomýleností některých jedinců, celkově je to ale smysluplný asi jako sexuální výuka pro jeptišky. Beznaděj dokumentu posléze definitivně podtrhne Klusák osvětimským výstupem, kdy se ve svým povýšeným moralizování chová hůř, než ten neonácek.(23.8.2017)

 • beran-ek
  ***

  Celý ten "dokument" o (nejen) Daliborkovi se nehodnotí lehko. Bez doprovodného komentáře a diskuze se samotným Klusákem plno věcí nevyplyne a nebo působí jinak. Proto jsou pochopitelné ty reakce, kdy někomu vadí zpětné přehrávání a inscenování některých událostí. Jak spoustu lidí tvrdí, že byl vybrán "nejblbější nácek", tak s tím bych nesouhlasil. Dalibor je poměrně kreativní člověk, co si stojí pevně a neochvějně za svým názorem, na druhou stranu je to ale pozér, co se tak hluboce ztotožňuje se svou pózou, že ji sám věří. Kdyby v jeho krizové době frčel punk, tak je pankáč. Společně tedy se zmíněným komentářem a diskuzí s Klusákem, Stránskou a Filou to dostalo větší hloubku. 5/10.(14.7.2017)

 • Majkak
  ****

  Skutečného Daliborka objevíte v záblescích mezi aranžovanými scénami. Ty jsou důkazem pouze toho, k čemu se Dalibor nechá přemluvit, nikoliv toho, jaký doopravdy je. Bez ženské s matkou na krku, která mu nedá vydechnout a jejíž servis je supr a současně trochu na zabití, protože mu neumožní být dospělý. Daleko nepříjemnější postavou je ovšem matčin přítel, v němž se skrývají sklony, z kterých zamrazí. Je natolik přizpůsobivý, že si dokáže notovat s nácky i muslimy, anebo se skutečně dopustil činů, kterými se chvástá? Ta scéna, kdy zabíjí kapra? Není dobré smát se Daliborovi, on si svůj osud nevybral. Mohl a může ho změnit, má ale na to? Povýšený smích je nejhorší, čím na Daliborka reagovat.(16.7.2017)

 • - Výslech na policii kvůli natáčení a obsahu filmu absolvovali na jaře 2017 tito 3 lidé: hlavní postavy Dalibor K. a Jana P. a režisér Vít Klusák. (Zdroj: Hypermarket Film)

 • - Filmaři pro účely natáčení - inspirováni cestovkami, které výlety do koncentračních táborů inzerují jako návštěvu disneylandu - nechali vytvořit autobus s polepem „Pojeďte do Osvětimi - výlet za emocemi" (slogan zapůjčen ze stránek jedné CK). Autobus však kdosi vyfotil a rozpoutala se tak "bus-gate kauza", která pronikla do světových médií. (Zdroj: Hypermarket Film)

 • - Režisér Vít Klusák objevil Dalibora na youtube, kde narazil na jeho video „Daliborkův obušek". V první chvíli si myslel, že se jedná o herce, který paroduje nácka. Záhy ale zjistil, že Daliborek žádný herec není a že žije se svou matkou v malém bytě v Prostějově. (Zdroj: Hypermarket Film)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace