Všehochlup

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka
Československo, 1978, 11 min

Byl jednou jeden král a ten měl slabost – ošklivou chlupatou mrchu Všehochlupa. Jeho tři dcery se kvůli tomu ani nemohly vdát, každý nápadník od zámku rychle utíkal. (oficiální text distributora)

LadyEsik

Tato pohádka je vážená hlavně i pro dabing Františka Filipovského, který je opravdu dobrý. Všehochlup, kterého miluje pan král, vás však taky dostane. Objevuje se zde i Měsíčník, Větrník a Slunečník, čímž se asi z Kubínovy předlohy inspiroval i režisét pohádky Princ a Večernice. Tento snímek se mi moc líbil Takový nápaditá a trošku lechtivý v části s princeznou To mě vždy překvapí. ()

ostravak30

František Filipovský je jedna z mála světlých momentů tohoto snímečku. Jinak se mi ale příliš nelíbí animace ani příběh. Podle mě absentuje humor. A celý příběh je trochu vlažnější. I když lechtivá tématika opět nechybí, tentokrát mi to přišlo slabší. ()

gauny8

Naprosto vynikající záležitost. Takhle jsem se u animovaného filmu snad ještě nenasmál. Mám podezření, že Všehochlup není jen tak ledajaké zviřátko :D ()

Zoidberger

Skvěle zpracovaná pohádka a to jak vizuálně, tak i co se poslechu týče, kterou si, myslím, užijí více dospělí než děti a to především díky mnoha parádním dvojsmyslů a bravurnímu zachycení lidové mluvy. Další zdárný příklad toho že pan Filipovský byl zkrátka Pan vypravěč a Zdeněk Smetana mistr co se pohádek týče. Opravdu příjemné zpestření filmového světa společně s trošku podobným filmem Voda čerstvosti (taky námět: Kubín, režie: Smetana) ()

liquorice

Podlě mě naprosto nepřekonatelný animovaný film, především díky geniálnímu využití českého jazyka a hlasu Františka Filipovského. Je to sice jenom pohádka, ale dostatečně nekonvenční, aby člověk nebyl s to odtrhnout oči. ()