Reklama

Reklama

Všehochlup

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka
Československo, 1978, 11 min

Byl jednou jeden král a ten měl slabost – ošklivou chlupatou mrchu Všehochlupa. Jeho tři dcery se kvůli tomu ani nemohly vdát, každý nápadník od zámku rychle utíkal. (oficiální text distributora)

Recenze (26)

PollyJean 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší kousek, z celé trojice. Inspirace pro Prince a Večernici je zde úplně jasná. Samozřejmě celovečerní pohádka je hodně soft verzí, zvláště díky vyškrtnutí titulní postavy, s ehm poněkud nejasnou identitou. Komentář Františka Filipovského je výborný, jedna úžasná sentence zde stíhá druhou ("ať mne hadr probodne," "zkoušel položit ruku na ovci" atd.) ()

Sandiego 

všechny recenze uživatele

Málo známá a o to překvapivější podívaná. Filipovský komentuje svým charakteristickým hlasem lidovou poudačku plnou dvojsmyslů, vulgarit a narážek, které dostávají člověka do kolen. A pak tomu navíc nasadí korunu obrazová složka originálně vytvořená na vyšívacím plátně. Kdo neviděl, neuvěří, co se u nás za nromalizace mohlo vzniknout. ()

Reklama

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

No co tohle bylo??? Koukala jsem na to jak z jara květ a nestačila se divit a smát. Jak tu mnozí píší, čeština je opravdu nádherná a nevyzpytatelná a i z pohádky pro děti dokáže pro dospělé udělat prasárničku, ale kouzelnou prasárničku. Ještě když se k tomu přidal hlas Filipovského, tak tohle patří mezi české skvosty animované filmografie. ()

Ak.žena 

všechny recenze uživatele

Viděno na VŠ semináři literatury jako materiál, který "se jinam nevešel", spolu s "Drátovat, flikovat" a "Vodou čerstvosti". Verdikt k trojici obecně v komentáři u prvního zmiňovaného dílka. Prvky parodie bohužel hodně známé pohádky bohužel převládaly nad ostatním, Filipovský samozřejmě skvělý, z trojice mně nejbližší humor ("Král si zkoušel položit ruku na ovci, ale nebylo to ono." atp. :D). ()

Master19 

všechny recenze uživatele

"Honem štamprdli, bude binec." To si musím zapamatovat! Něco tak nenápadného a tak geniálního muselo vzniknout za normalizace, v časech dvojsmyslů a přetvářky. Ale huš s politikou, přímočarý příběh omotaný spoustou krásných klubíček s fantastickým průvodním slovem mistra Filipovského. To samozřejmě není pohádka, tam by neměl co dělat švagr co zná každou ďouru. Výborně jsem se bavil, musel jsem se na to podívat třikrát po sobě, protože to je tak uklidňující. Ale na Vendu nemám, ten to s čarodějkou zvládnul za noc čtrnáctkrát, a to teda, klobou dolů! ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama