Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe

• Česko Charlie (více)

Charlie není pes jako všichni ostatní. Dal by se přirovnat k Nicku Marshallovi z Po čem ženy touží, prostě pouliční vůdce, miláček fenek, nekonečný frajírek a bonviván. No a pak jednoho dne je konec a Charlie umře. A aby nemusel jít do nebe, kde je to pro takovéhle týpky vážně děsivá nuda, přijme Satanovu nabídku a zaprodá mu svou duši. Za ni dostane výměnou druhý život na Zemi a hodinky, které musí stále tikat, jinak propadne navždy peklu. To je ale Charliemu upřímně jedno, protože může zůstat a dál si užívat "života". Jenže... (monolog)

majo25

Animák nesie rovnaké znaky ako väčšina 90-tkových animákov a síce ničím od nich nevytŕča, napriek tomu je to zaujímavý, pekný a občas vtipný počin. Priehrštie akcie, nápadov a hlášok to občas dupe do priemieru, naštastie je to vynahradené už spomínanými kladmi, celkovou sympatickosťou a žiadnym priestorom pre nudu. Pochváliť musím skvelý slovenský dabing, hlavne duo Peter Rúfus a Miro Noga sú excelentní. ()

lucascus

Příjemná nostalgie, jeden z nejlepší animáků (dle mého mínění trumfnul i Disneyho) a ty songy jsou nezapomenutelné...jako malej prcek jsem u toho vždy bulel....jinak co se týče pokračování, řekl bych, že je přinejmenším zbytečné...ani z poloviny nedosahuje takovéto úrovně. ()

Autogram

Nemám na túto rozprávku žiadne spomienky z detstva, preto ma prekvapilo, že je to gangsterka pre deti, kde je dokonca aj postava Carface. Zobrazenie neba a pekla je výborné, vadilo mi prehnané množstvo patetickosti, ale možno deti by to videli ináč. Pesničiek od spievajúcich psíkov bolo na mňa tiež priveľa, takže z rozprávok iba priemer. Ešte uvidím, ako sa na to pozrie mladšia generácia, a potom možno prehodnotím. –– Mladšiu generáciu film nejako zvlášť nezaujal, takže to zostáva na troch hviezdach. ()

KASUGI

Protírám si oči znovu a znovu. Tohle je fak anglická pohádka? Americký imperialismus z toho smrdí na sto honů. Toto šlo úplně mimo mě. Trpěl jsem při sledování. Příšera z jezera zpívá jak buzík. ()

Jello Biafra

Musím priznať, že tento film som videl v útlom detskom veku, pretože pochádzam z generácie, ktorá zažila staré VHS a videopožičovne. Ale teraz som si po 18 rokoch projekciu zopakoval a moc nostalgie na mňa nepadlo. Skorej mi film pripadá dosť naivný a plný ohraných klišé o napravení sobeckého Charlieho, ktorý sa zmení na obetavého kamoša. Dobrým trapasom sú aj jednotlivé hudobné čísla. Ale je mi jasné že je to film pre deti, takže tým pádom mne ako dospelákovi už nemá čo ponúknúť. ()

Paity

Po stránce příběhu jde o naprostou špičku animované produkce. Tohle vás chytí za srdce. Docela pěkné je to i hudebně a dost se zasmějete, hlavně při tom, jak budete sledovat, co všechno vezmou "čoklisové" do huby. Charlie je prostě borec! ()

werus

Úžasná pohádka o šarmatním psíkovi Charliem a jeho kamarádech, ať už zvířecích nebo lidských, líčící jeho ne vždy veselý životí příběh. Pohádka krásně nakreslená, s hezkými písničkami a s obrovským morálním ponaučením, která dojme i silnější povahu :). Narozdíl od spousty animáků co se na nás, hlavně v poslední době valí (a jsou celkem o ničem), tento počin z roku 89 nesází na super animace a ksichtíky postaviček, na prvním místě je PŘÍBĚH. A ten se vám, ať je vám kolik chce, určitě bude líbit a se zatajeným dechem budete doufat, že Charlieho hodinky budou tikat... ()

Gardenboy

Dodnes sa pamätám ako to na mňa strašne silno zapôsobilo. Predstava, že v nebi je tak krásne...no neviem, ale z tejto ropzprávky som sa spamätával dlho, ešte niekoľko dní som chodil ako v opare, akoby som bol v inom svete. Nádherné piesne, nádherný príbeh a akási zvláštna prekrásna atmosféra k tomu, ktorú môžu väčšina animákov závidieť. ()

Psycho.R

Úžasná poetika let Al Caponeho přenesená do animované variace. Skutečné charaktery, které v době natočení v kreslených filmech snad nikdo neznal. Vůbec bych neřekl, že je to film pro děti. Doporučuju všem dospělým s dětskou duší :-) ()

Zombiepod

Nádherná rozprávka, ktorú som ako malý miloval sledovať a zakaždým som si v TV programe tento film zakrúžkoval, aj keď som ho predtým už mnohokrát videl. Krásna hudba, nápaditý príbeh o nesmrteľnom priatelstve a čo je hlavné - nezabudnuteľné psie postavy ktoré sa vryjú do pamäti. Dnes keď mám možnosť film vidieť rád si ho pozriem a nostalgicky zaspomínam na detstvo :) ()

slavokvasic

Hodnotenie vo veľkej miere ovplyvnila nostalgia, pretože to bola moja srdcovka, a ak som to nevidel aspoň 15-krát tak ani raz.. A myslím, že s tejto rozprávky si môžu zobrať veľa nielen deti, ale aj tí dospelí diváci :) ()

Lewaso

Když si mladej (8) pustí Charlieho, koukám taky a mám takový milý pocit, že ne všechny jeho oblíbené filmy obsahují DŽŽŽŽ, BENGGG, WHAUWRRR a tak... ()

BlackAngels

Pohádka, která má v mém srdci již od malinka první místo. Neodpustím si uronit slzu, když se Charlie příjde rozloučit za svým pískletem... Dokonce i teď mi to dere do očí slzy. Krásnou atmosféru pohádce dodávají i písničky z čumáčků huňatých kuliček. A když si hladová štěňátka zpívají jak je krásný se rozdělit... musím se usmívat a být celá rozněžnělá :-) ()