Happy Tree Friends 1 - První krev

(video kompilace)
  • USA Happy Tree Friends: Volume 1: First Blood
všechny plakáty

První díl zabijácké klasiky... PRVNÍ KREV Happy Tree Friends jsou roztomilá plyšová zvířátka, jejichž každodenní dobrodružství končí katastrofou. Nezáleží na tom, jak nevinně jejich den začíná, ale vždycky končí ublížením na zdraví nebo smrtí. (oficiální text distributora)

Stíba

První ze tří sérií o roztomilých masakrujících se zvířátcích, některé díly perfektní, některé zas slabší. Celkový dojem je pro mě výborný, nezapomenu především na přestávky před seminářem z dějepisu kdy jsme si tyhle scénky pouštěly... :-) ()

foundation

pre mna je to taky priemer. Niektore diely su vyslovene super. Pobavia znechutia a stoja za to aby si ich clovek vybavil aj po par mesiacoch. Ale niektore su naopak vrcholne trapne a absolutne nicim nezaujimave. Sposoby smrti sa striedaju od genialnych po ubohe. Takze niektorym dielom bez vahania plny pocet niektorym naopak hodnotenie bliziace sa odpadu. Vychadza z toho priemer. Ale aj zavisi aj to v akej ste prave nalade. ()

VerteX

Itchy & Scratchy byli sesazeni, Veselí stromoví kamarádi jsou ztělesněním animované brutality. Je to jako kdybyste zanimovali Jacksona a přidali ještě více nadsázky a humoru, to vše zabalili do dvouminutvých epizod. A kdo je mojí nejoblíbenější postavičkou? Ano, vyhrává sob (nebo los, kdo ví). ()

chaturga

Jen pro otrlé. Někdy až nechutně brutální, ale zato se u toho pobavím s přáteli více, než v hospodě u piva a to je co říct!! Prostě bomba! Všechny díly hodnotím stejně. Kam se čape South Park s Kennym:) ()

Foo

Zvláštní, odporné, bezduché, ale zábavné jen tak zabíjení...asi jsem psychopat...co jiného říct ()

Sosak

Heh, tohle se fakt povedlo :) Ty roztomilý uhuhňaný pískací potvůrky vždycky dostanou takovou sodu, že prostě budete třepotat bránicí, ať chcete nebo ne. Už jenom za ten nápad musím hodnotit vysoko. Zvlášť když vezmu v úvahu perfektní animace - lepších ve Flashi těžko dosáhnete (a že už jsem jich pár set udělal ;) )... Jedinou vadou na kráse je přílišná krátkost a ne zas taková promyšlenost prvních dílů v porovnání s tím, co přišlo později. ()

Mitopus odpad!

Krotká jednohubka nevalné chuti, vhodná tak pro pacienty na pooperačním. Jinými slovy se tento seriál nikdy nemůže vyrovnat noblese a rafinovanosti Itchyho a Scratchyho, jejichž lacinou nápodobou Happy Tree Friends bezpochyby jsou. ()

hlína

Ale jo, kreslená brutalita, která dokáže na jedno odpoledne dobře zabavit a člověk se sem tam zachláme. Všechny happy tree friends epizody bych sestříhal asi tak do dvouhodinového celovečerního filmu těch nejlepších a nejvtipnějších vraždiček... ()

Tamdydam odpad!

Když už se bavíme o díle této úrovně, tak ho i na patřičně úrovni okomentuji. Jedná se o jediný seriál, který nenávidím, kde mě vždy naserou lidi kolem nesrovnatelně víc, než ona úchylárna samotná. Jednoduše proto, že jim to přijde vtipné. A to platí i pro vás. Serete mě i VY! :-) Úchyláci, kteří dali této zvrácenosti rovných 83%! PS: Opravdu mě dokáže vytočit, když mi někdo předhodí, že se zkrátka jedná o černý humor, pro který holt nejspíš nemám pochopení! Vážení, opravdu bych nezamněňoval sadizmus s černým humorem ()

Arccos

Mám velice rozporuplné pocity, takže úplně selhávám ohodnotit. Na jednu stranu je to zábavné, ovšem musíte mít smysl pro humor, který je tak trochu "jiný". V tomto seriálku totiž morbidnost, násilí, krev, maso, smrt, upálení, rozčtvrcení a tak podobně nejsou prostředkem k vybudování pointy - to JSOU pointy. Jediné pointy! A to vše v kontrastu k záměrně přeslazeně milým zvířátkům, které výše uvedenými zážitky trpí. Docela si dovedu představit, že mnozí lidé budou znechucení nebo pohoršení. Mě to bavilo. Ale na druhou stranu nemůžu nevidět, jak primitivní to všechno je. Připomíná mi to pubertální, stejně násilné a morbidní malůvky v sešitech, kterými jsme se jako kluci bavili (a holky dělaly "fuj!"). Navíc zábava nemusí mít dlouhého trvání, protože ono je to vlastně pořád dokola a prvotní šokem vyvolaný zájem vyprchá. A samozřejmě nezapomeňte - tohle v žádném případě NENÍ seriál pro děti (ža ano, Dudku). (Poznámka k DVD: Je velmi krátké. Celkem jen dvanáct několikaminutových epizodek a bonusy, takže si koupi promyslete.) ()