Happy Tree Friends 1 - První krev

(video kompilace)
  • USA Happy Tree Friends: Volume 1: First Blood
všechny plakáty

První díl zabijácké klasiky... PRVNÍ KREV Happy Tree Friends jsou roztomilá plyšová zvířátka, jejichž každodenní dobrodružství končí katastrofou. Nezáleží na tom, jak nevinně jejich den začíná, ale vždycky končí ublížením na zdraví nebo smrtí. (oficiální text distributora)

Dawed

Trvá to chvilku, jsou malí, růzobarevní a tak trochu sadističtí. A všichni vetšinou umřou smrtí skoro pekelnou :-))) ()

SB

Nelíbí se mi, s jakou lehkostí a samozřejmostí se tu prezentuje umírání na mnoho způsobů a nic na tom nemění, že postavy jsou animované. Když uvážím, že brutálně chcípnout nepovažuju za vtip, pak je tam toho humoru hodně málo (za něj ta opuštěná jedna). Trefný komentář: moonlight. ()

Ygan

Nápad s brutálně se likvidujícími zvířátky je fakt dobrý, ale tvůrci nemají až tolik nápadů a hlavně mě na dvd hrozně srala pauza mezi každou krátkou povídkou a hudba pořád dokola. Takže udělat delší povídky, přizvat si na to mě a jsme někde úplně jinde. :) ()

yazik

Konečně pořad pro děti :) A teď vážně, pokaždé když jsem se na to začal koukat, tak celý děj provázely 3 etapy. První, když se směju jako blázen, druhá, když mi dochází síly se smát a množství smrtí se dá srovnat s počtem smrtí Kennyho ze Southparku a třetí, když už je na mě množství smrtí už moc a nemám sílu to ani vypnout :). Ale stačí si dávat přestávky a člověk se skvěle baví... I když psychiatři by na to měli asi jiný názor :) ()

blondboss

Vcelku pekné zhrnutie prvých epizód tohto "krátkometráku" spolu s komentármi tvorcov v druhej polovici tohto videofilmu. Každopádne ide tu len o zostrihanie najlepších častí prvej sezóny vysielania série Happy Tree Friends a žiadny fanda týchto postavičiek by si to nemal nechať ujsť ;) 75 % ()

BlueNeon81

všetko to začalo flashovými animáciami, ktoré potom vyrenderovali pre DVD vydania... alebo ako zmasakrovať, zabiť a zničiť nádhernučké a milučké animované zvieratká na 1000 spôsobov :) ()

StrixCZ odpad!

Nemám nic proti drsnějšímu humoru. Líbí se mi třeba Team America nebo South Park (film i pár dílů seriálu), protože narozdíl od tohoto fekálního produktu v nich najdete např. řadu trefných a vtipných narážek na filmová klišé, lidskou tupost nebo slabosti. Oproti tomu Happy Tree Friends jsou samoúčelně nechutní, ohavní (už jsem zmiňoval "nechutní"?) a naprosto retardovaní - opravdu nechápu, jak může někdo postavit seriál výhradně na vymýšlení způsobů, jakými nechat bez jakéhokoli smyslu, důvodu či jen náznaku dějového rámce umírat kreslená zvířátka co nejodpornějšími způsoby a (co je na tom nejhorší) ještě si touto zvrhlostí získat zástupy nadšených fanoušků... Asi nemám smysl pro humor =P ()

Hookins86

Podle mě je nejlepší díl je ten, jak Lumpymu spadne strom na nohu a ten si jí začne kudlat lžičkou na jogurtíky a když už má oddělenou nohu a je šťastnej, že je po všem a že se mu to povedlo, tak zjistí, že si zmasakroval zdravou nohu. Jinak všechny stojí za zkouknutí a pobavení... ()

Desmi

Ta debilní znělka a masakrování doslova všeho, co se hýbe, snad nejde vydržet 110 minut v kuse. Upřímně gratuluji všem, kteří vydrželi až do konce. Označit to za nevšední filmový zážitek je, myslím, málo. Prázdná animovaná nuda plná krve. ()

Kiedis

Pro mě naprostý kult.Autoři tohoto nezměrně brutálního animáče vždycky vymyslí nějaký nový,efektní a pro hlavního představitele bolestný způsob dnešní smrti.Kdo neviděl,nepochopí,kdo viděl,nikdy nezapomene... ()

Icarrus

Perfektni scenky plne krve a nasili, ale presto neuveritelne zabavne. Jo a moje nejoblibenejsi postavicka je jednoznacne LUMPY :) ()

DonParegio

Super flashova rozpravka plná čierneho humoru. Každý jeden prýbeh je plný krvi a smoli ktoru zaživaju mili obyvatelia lesika.Podla mna sa tento film zviditelnil len v daka volným seriam na nete. ()

Sovice

Přiznávám, že tohle jsem psychicky nezvládla. Nechutnost tohoto filmku je skutečně přehnaná a vedla mě k tomu, že jsem film musela vypnout a uklidit někam hodně hluboko do mé DVD skříňky a příležitostně věnovat mému patnáctiletému bratránkovi, kterého podobné zvrhlosti baví. Ke zkouknutí je třeba opravdu hodně silný žaludek. Jednu hvězdičku dávám tvůrcům za to, jak reálné jsou útrpné pohledy mordovaných zvířátek. Ještě teď některé jejich výrazy vidím ve svých nočních můrách... ()

Lucius.15

Tenhle brutální seriál s krelesnými zvířátky, ze kterých každou chvilkou stříká krev a padají vnitřnosti, je prostě super :-D ()

jetos

jj fakt super hodně ulítnutý... první animáci z kerejch je člověku kolikrát až blbě...ale doost dobrý ()

moonlight

Tento film asi neuvidím. Nedá mi ale čosi nenapísať. Nemyslím si, že sa v našom živote stretávame viac s násilím, ako v minulosti. Práve naopak - minulé časy boli pre obyčajného človeka krutejšie ako dnešok pre našinca. V skutočnom živote bolo viac krvi, nedostatku, ozbrojených konfliktov, vojen. Nebolo zdravotníctvo ako ho poznáme dnes, veľa "krvi" sa riešilo medzi ľuďmi, nie za bránami zariadení. Televízna krv v spravodajstve a filmová v kine je vo veľkej miere iba ponukou, uspokojujúcou dopyt adresáta. Náš "civilizovaný" svet je čo najpríjemnejšou zjednodušeninou, z ktorej sme vytlačili nepríjemné veci ako bolesť, krv či smrť - tieto sa snažíme spracovávať hromadne a strojovo čo najďalej od seba. Tu pramení dopyt po "sprostredkovanej krvi" cez TV alebo film – s krvou sa bežne totiž v živote stretneme málokedy. Aj dnes žijú ľudia, ktorí keď chcú v nedeľu kuraciu polievku, nezájdu do supermarketu, ale sliepke hlavu odtnú sekerou. Predtým ju kŕmili a mali k nej aj nejaký vzťah - povedzme na úrovni živého tvora k inému živému tvorovi. Ak každú jeseň prerežete hrdlo ovci, a v tom okamžiku skončite jej život, ktorý v tej chvíli vyslovene pomedzi vaše prsty uniká (pre väčšiu obrazotvornosť - v jeseni býva chladno natoľko, že horúca spenená krv vytekajúca z rany sa mení na paru), pripadne asi aj Vám tento typ filmovej zábavy prízemný, prázdny, ničím neobohacujúci Váš život. Je to plytká forma postavená na maximálnom kontraste roztomilého zvieratka a čo najväčšej krvavosti jej ostatku. Prečo? Len tak? Pre efekt? A čo bude potom? Ešte väčší extrém? Umelá, nezmyselná, na šoku postavená konštrukcia - v prírode je extrém ale zastúpený zriedka. Príroda a rovnako náš život môže byť naplnený nespočítateľným množstvom farebných odtieňov a detailov, môže byť bohatý a so silnými zážitkami - ak si zmysly neotupíme. Je jednoduché vnímať veci okolo seba povrchne. Podľa mňa, zábava má hranice, dané vkusom, kultúrou, životnými skúsenosťami a schopnosťou pozrieť sa na okolie aj očami niekoho iného. Život tým, že je ohraničený, je vlastne krátky a je luxus, obetovať čo i len kúsok z neho filmom ako napríklad Happy Tree Friends. Tieto epizódy vznikli aj kvôli tomu, že ich tvorcovia (a ich diváci) nikdy hrdlo ovci neprerezali, nevedia, čo ten alebo jemu podobný úkon vlastne znamená. Je pre nich zložité vnímať realitu v komplexnej podobe, preto potrebujú morbídne zjednodušenie: ak je málo krvi v našom živote, tak si nejakú pridáme... V tomto uhle pohľadu neprekvapí, že tvorcovia hororov sú často "ešte deti" podobne ako aj ich konzumenti. Tak želám čo najpomalšie vyrastanie z detských nohavíc, potom v starobe, keď hodiny tikajú čoraz rýchlejšie, budú o to dojemnejšie spomienky na premárnené chvíle s "cool" filmami. Som rád, že som sa narodil a vyrastal v tesnom spojení s prírodou, zvieratami a ľuďmi, v kruhu milujúcej rodiny, práve to ma dobre pripravilo na podobné veci ako je napríklad násilie ako zdroj zábavy resp. Happy Tree Friends. ()