poster

Zbytečná krutost

 • USA

  Blood Simple

 • Velká Británie

  Blood Simple

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1984, 97 min

Scénář:

Ethan Coen, Joel Coen

Producenti:

Ethan Coen

Scénografie:

Jane Musky
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nunka
  ****

  Už prvými zábermi si Vás tento film omotá okolo prsta. Má totiž v sebe taký zvláštny emocionálny náboj - surový a chladný, zároveň bolestný a pôsobivý. Scenár a kamera je geniálna, prešpekulovaná do štipku kosti, hltáte každú minútu a neviete, čo sa bude diať v tej ďalšej. Celkovo ide o veľmi dobre premyslenú koncepciu výkyvov ľudskej duše, celý film sa drží na permanentne slušne napätej atmosfére a výbornej úrovni.(21.11.2008)

 • Shaqualyck
  *****

  Joel Coen své drahé polovičce Frances McDormand hned zkraje znázornil, kam taky může vést partnerská nevěra...do víru násilí, podlosti, absurdit a (ne)náhodných nehod, který může jednoho hravě připravit o rozum a druhého o život. Coen Bros. poprvé a hned trefa do černého. Drsnější než šmirgl, napínavější než trencle Roberta Rosenberga. NeoNoir až za hrob. 90%(24.8.2010)

 • jojinecko
  ****

  Do detailov prepracované a zamotané klbko a lá Coenovci...Nápadmi sa rozhodne nešetrí, či už ide o samostný scenár a réžiu, ale aj o prácu kamery a strihu. Herci typologicky presný a korelujúci s celkovým "feelingom" filmu. Aj bez absencie hudby je to temné, absurdné, atmosferické a miestami parádne zimomriavkové, pričom vôbec nevadí, že v určitých pasážach je to viac "efektné ako efektívne"...(21.11.2008)

 • Chrustyn
  ****

  Už první režijní počin této bratrské dvojice v sobě skrývá všechny aspekty jejich dalšíích filmů. Jsou zde skvělí herci, propracované dialogy, komplikované a černohumorné situace a samozřejmě nezbytná krev. Bylo vidět, že se zde Coenovi učí a všechny svoje finty rozpracovali k dokonalosti až ve svých dalších filmech.(30.9.2008)

 • H34D
  ****

  Bratři Coenové už ve své prvotině jasně stanovili svůj filmařský styl syrového a neotřelého děje, netradičních záběrů, detailnosti, absurdnosti, omylných hrdinů a podvratného pohrávání si jak s postavami ve filmu, tak s divákem samotným. Blood Simple je přimo smrtelně vážné divadýlko, ve kterém sledujeme odvážné, ale nedůsledné hrdiny v neo-noirovém stylu, jak jednají na základě omylů a špatných úsudků. Svým způsobem komické, ale ne tak úplně, Zbytečná krutost si zachovává úroveň a všechnu serióznost thrilleru vlastní. Místy jde cítit, že se jedná "pouze" o debut, film jakoby se soustředil jen svůj ústřední nápad, ale závěr nemá chybu... 8/10(29.11.2008)

 • - V záverečnej scéne sa na stene záhadne zmení rozmiestnenie otvorov po guľkách. (beso74)

 • - Název filmu je založen na výroku z knihy ,,Rudá sklizeň" od Dashiela Hammeta. (MrCreosote)

 • - Teaser (Dráždič), tedy prvopočáteční upoutávka byla natočena a dána do oběhu dávno před natáčením filmu. Hlavní roli v ní měl ztvárnit Bruce "Evil Dead" Campbel v roli, kterou pak později ve filmu ztvárnil Dan Hedaya. Zbývá jen podotknout, že teaser byl stejně drsný a krvavý jako později natočený film. Takže kromě toho že teaser dráždil, tak ani moc nelhal. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace